Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:43


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 13:46 

Registrován: 18 dub 2012 19:50
Příspěvky: 79
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj.
Kdysi jsem chvíli hrál na ARN 664 +ARV 161 a zřejmě jsem si toho nevážil, tak jsem ARN prodal, ostatní hodil na půdu. Po pár letech, protože jsem měl i ARZ 668, jsem to zkusil osadit do bedny.
Použil jsem poučku, že pro dvojnásobnou impedanci basáku se zdvojuje indukčnost na cívce a půlí kondenzátory. To jsem udělal. Právě mi to hraje, no, těžko říct jak, háj end to není. Dá se to takhle pojmout? V příloze původní výhybka od výrobce.

Díky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 13:59 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Čo to bolo pôvodne? ARS 830?
Dvojnásobné hodnoty cievok a polovičné hodnoty kondenzátorov je teória, v praxi to nikdy tak nevychádza a musí sa to korigovať. Teraz tam máš 8-ohmový ARZ 668 a 4-ohmový ARV 161?

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 15:06 

Registrován: 18 dub 2012 19:50
Příspěvky: 79
Kraj: ČR - Pardubický
Ciplox píše:
Čo to bolo pôvodne? ARS 830?
Dvojnásobné hodnoty cievok a polovičné hodnoty kondenzátorov je teória, v praxi to nikdy tak nevychádza a musí sa to korigovať. Teraz tam máš 8-ohmový ARZ 668 a 4-ohmový ARV 161?


Jo, přesně tak. Moc to nebasuje, výšky OK.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 15:19 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Veď bodaj by to basovalo. 8-ohmový basák má oproti pôvodnému 4-ohmovému nižšiu účinnosť. A ten ARV 161 je dosť agresívny. Keby si tam mal aspoň 4-ohmový ARZ 669, alebo - ako má byť pôvodne - ARN 664 / 665. To je asi jediná rozumná vec, čo sa s tým dá robiť.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 03 bře 2015 17:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
lumpik: Ona ta výhybka byla samozřejmě špatná i v původním znění...no a teď, když tam máš o defacto 3dB méně citlivý basák (jak píše Ciplox), tak je to už úplně blbě.
Basák tak 2,8mH + 12uF
Výška 4,7uF + 0,5mH + 4,7uF + 4,7ohm + 22ohm
Ale jsou to jen kombinace, které by mi vyšly pro ARN668+ARV161...nebude to celkem ono, ale asi pořád lepší, jako to, co je tam teď.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 05 bře 2015 08:27 

Registrován: 18 dub 2012 19:50
Příspěvky: 79
Kraj: ČR - Pardubický
TheLastUnicorn píše:
lumpik: Ona ta výhybka byla samozřejmě špatná i v původním znění...no a teď, když tam máš o defacto 3dB méně citlivý basák (jak píše Ciplox), tak je to už úplně blbě.
Basák tak 2,8mH + 12uF
Výška 4,7uF + 0,5mH + 4,7uF + 4,7ohm + 22ohm
Ale jsou to jen kombinace, které by mi vyšly pro ARN668+ARV161...nebude to celkem ono, ale asi pořád lepší, jako to, co je tam teď.


Dík, časem zkusím experimentovat dle tebe. Ale už to NĚJAK hraje, zatlumil jsem výšku asi 2-3 dB, basy už jsou v popředí. Asi se shodneme v tom, že je tahle konstrukce slabá na středech už od prvopočátku. Ale to neřešme.
Pamatuju si, když jsem před 10ti lety odpojil od věže Philips dodané "třípásmovky" a zapojil tyhle ještě s ARN 664. Neslýchané zlepšení, že jsem čuměl. Tak dík za rady. Ještě potřebuju poradit, dovolím si založit nové vlákno pro začátečníky. Dík.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 18 dub 2015 09:56 

Registrován: 18 dub 2012 19:50
Příspěvky: 79
Kraj: ČR - Pardubický
Abych nezakládal další vlákno, zkusím to ještě zde. (Berte mne se shovívavostí,jsem tomuhle úplně propadl a nedokážu se z toho vymanit, až mne to skoro obtěžuje,to hledání toho NEJ zvuku.)Takže teprve postupně získávám zkušenosti.
Koupil jsem za polovic dvoupásmové reprobedny s TVM. A protože nebyly ošizeny na objemu bedny,opravdu ten zvuk v sobě měl jistou mohutnost a na středech to bylo výborně srozumitelné.
Přesto jsem po čase usoudil, že je třeba zatlumit výšky,což jsem udělal, zvuk se srovnal.Po dalším poslechu mi zvuk ještě neseděl,tak jsem za viníka určil basák a to, že hraje moc vysoko.Cívka ve výhybce má 0,53mH. Začal jsem tedy přidávat indukčnost k basové cívce. Začal jsem na +0,2mH a postupně šel dolů. Došel jsem až na +0,16mH a ještě by to malinko chtělo dolů. Řekněte mi, nehoním nějaké duchy ?? Dá se poznat tak malá odchylka na výhybce? Mně to vychází pocitově uchometricky, že ano. Pak ovšem už chápu, proč kvalitní bedny stojí tolik peněz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: náhrada ARN 664 a a úprava vyhybky pro ARZ668 ?
PříspěvekNapsal: 18 dub 2015 13:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Změna indukčnosti na cívce před basákem o 30% rozhodně není málo. Slyšet by to mělo být. No na to, aby se dosáhlo nějakých výsledků je potřeba vědět, co přesně ty součástky dělají.
Btw., co jsou to za bedýnky, že tam byla před basákem jen 0,53mH? To asi moc basovat nebude. I kdyby ten basák byl dělen relativně správně, tak ty bedny dobře hrát nebudou, protože někde mezi 300Hz a 1kHz bude 6dB propad směrem dolů. Takže to bude uječený....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group