Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 22:11 

Registrován: 04 říj 2015 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Zdravím na foru:Našel by se tu někdo kdo by mě zrepasoval zmíněné výhybky?DĚKUJI RUDA.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 04 říj 2015 22:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To by asi velkej problém nebyl. Jaký přínos od toho ale očekáváš?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 05 říj 2015 20:01 

Registrován: 04 říj 2015 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj,je mi jasné ze to žádná hitparada nebude. jsou dost staré tak jsem si říkal že by se na ně někdo zasvěcený mohl mrknout.jinak je to znát na zvuku,basy nejsou tak výrazné,středák řeže do uší.aspon tedy muj pocit.snad by stím neco šlo udělat.Někde tady na foru jsem se dočetl že se tam dají dát kvalitnější součástky a byl bych rád kdyby to hrálo tak jak má,nebo lépe. Ještě jsem zapoměl zesik Onkyo Integra A 8270 take by to mohlo mít vliv co jsem četl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 05 říj 2015 20:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Jediná možnosť, ako vyriešiš to, že to hrá zle je výmena stredového a výškového reproduktora. Ináč to bude stále to isté, je to proste dané tými reprákmi...

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 05 říj 2015 21:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No... Je pravda, že kondenzátory ve výhybkách stárnou a že se mohou na zvuku i dost negativně projevit. Ale to co popisuješ je v podstatě to jak tyhle bedny normálně od přírody hrajou. To jest že hrajou na hovno.
Zestárlé kondy většinou způsobí nejspíš pokles a zkreslení na výškách. Dejme tomu, že by to tady mohlo ještě zvýraznit ty ječící a skřípající středy a pokud by se výšky znovu objevily, malinko se to navzájem dorovná. Basy lepší nebudou, tam je to dáno reprákem a celkovou koncepcí.
Výhybky ti klidně zrepasuju, to není ani moc nákladné ani moc pracné. Ale abys pak nezjistil, že to stejně hraje pořád blbě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 05 říj 2015 21:56 

Registrován: 04 říj 2015 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj.mohl by jsi mě nějaký doporučit? Co výhybky mohou zustat stejné? dekuji.

ransome měl bych zájem o tu repasi mužeme se tedy domluvit?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 06 říj 2015 16:53 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Rozmýšľal som, či to sem napísať alebo nie, ale možno to nakoniec k niečomu dobrému povedie. Viete, že existuje reproduktor, ktorý sa presne vojde do otvoru po ARZ 4608? Dokonca sa dá namontovať aj do jeho plastového kýblika. Jediná chybička krásy je, že to nie je Tesla:
http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh ... 00s_8.html
Vyskúšal som jeho 4 Ω verziu vložiť do kýblika po ARZ 4604 v ARS 1034 a porovnával som to s druhou ARS 1034 s ARZ-kom. Podľa očakávania, z tejto 'upravenej' sa úplne vytratil tlampačovitý nádych a nepríjemný skresľujúci vresk. Určite by to ešte chcelo upraviť výhybku, ale ani takto na ostro bez úpravy to nehralo zle.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 06 říj 2015 22:29 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Nečekej žádné zázraky ve zlepšení přednesu po repasi těchto výhybek, protože nebývají v takovém stavu, že by byly všechny kondenzátory vadné. Letos jsem se zabýval několika páry výhybek z reprosoustav Tesla (byl mezi nimi i jeden pár z ARS 1058) a průměrně mi to vychází na 1-2 zcela vadné nebo "načaté" kondenzátory ve výhybce. Faktem ale je, že kontrola je po těch letech nutná, protože i ten jeden vadný kondenzátor dělá paseku v reprodukci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 07 říj 2015 19:49 

Registrován: 04 říj 2015 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Děkuji všem za příspěvky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 07 říj 2015 23:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kolik to hodilo celkem?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 08 říj 2015 12:10 

Registrován: 04 říj 2015 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
nic moc. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 08 říj 2015 12:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já už bych se asi na ty teslácký bedny nadobro vykašlal. Vyměnit špatný/nevyhovující kondy ve výhybce a nechat to tak jako odkaz historie. A kdo chce lepší zvuk, ať si postaví něco normálního podle současných pravidel a zvyklostí. Osazení k ničemu, ozvučnice k ničemu, výhybky k ničemu...
Každý týden je tu nový toppic, jako zrepasovat tu a tu tesláckou bednu, nebo výhybku, protože to hraje na hovno. Ano, hraje a ani po repasi to nebude o moc lepší, pokud tam není nějaká fatální závada. repase výhybek je furt o tom samým...není potřeba imo zakládat vlákno o repasi výhybky pro každý typ bedny zvlášť. A taky vymýšlet dokola zlepšení na věcech, který jsou od A po Z ze současnýho hlediska úplně blbě, je jen mrhání časem a penězma. Kor když jsou v současné době úplně jiné možnosti, než 30 let zpátky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 08 říj 2015 13:52 

Registrován: 04 říj 2015 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Souhlasím,ale na druhou stranu jsem rad ze něco mám a kvalitní bedny jsou pro mě hudbou budoucnosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 25 říj 2015 17:40 

Registrován: 04 říj 2015 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Středočeský
Tak výhybky jsou opět v kondici díky Ransomovi,za což mu děkuji.
Ruda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 25 říj 2015 18:23 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
No, a je zjavná nejaká pozitívna zvuková zmena?

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 25 říj 2015 19:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jeden svitek ve výškové větvi u jedné výhybky byl kaput. Takže to znát bude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 23 lis 2017 21:59 

Registrován: 18 lis 2017 18:58
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Jihočeský
Dobry den,

zdědil jsem bedny osazené reproduktory Tesla ARN8608,ARZ4608,ARV3608 a velmi amatérsky
zbastlenou výhybkou. Zvuk není nejlepší. Nyní jsem objevil schéma údajně původní tovární výhybky z reprobeden Tesla ARS 1058. Mám dva dotazy: 1.Je to opravdu výhybka z ARS 1058? 2.Pokud ano
mohl by pro mne někdo zhotovit dle přiloženého schématu dvě tyto výhybky osazené kvalitními součástkami? Za kladné odpovědi předem děkuji.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 23 lis 2017 22:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo, je to ono. Pro kontrolu - tady je origo dokumentace na webu kolegy Akusty. Pro ARS1058 platí hodnoty součástí v závorkách.
Co takhle nějakou fotku jak to vypadá teď?
Udělat výhybku by nebyl problém, ale otázka je stejná jako na začátku tohoto vlákna: Co od toho očekáváš? Ono to levné nebude a tyhle bedny hrají podstatně hůř než jak vypadají.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 25 lis 2017 22:27 

Registrován: 18 lis 2017 18:58
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Jihočeský
ransome,
děkuji za odpověď a zvláště za nabídku realizace výhybek. Začnu odpovědí na otázku co očekávám. Mým cílem je dosáhnout z daných reproduktorů co nejlepšího zvuku jakého jsou schopny. Nic víc. A také ze sentimentu k době minulé. Proto neuvažuji o náhradě za jiné byť jistě kvalitnější (jak se ostatně na vláknu všichni odborníci shodujete). Již jsem začal s rekonstrukcí beden. Výšky a středy které byly umístěny horizontálně nad samostatnou bednou pro basák, budou ve společné menší skříňce umístěny vertikálně. Výhybky umístěné v basové bedně (vxšxh 580x420x290) byly demontovány a budou nahrazeny novými, vnitřní stěny boxu byly vylepeny bitumenem a zatlumeny, instalovány dvě přepážky, instalovány postříbřené reproterminály Xavian a vnitřní propojení bude z 2,5mm bezkyslíkaté mědi Audioquest.Jak jsi chtěl, zasílám pár fotek. První jsou bedny v původní podobě, další z probíhající modernizace, výhybka a zesilovač který jsem zdědil s bednami. V eshopu Repromanie jsem pro orientaci nalezl nějaké součástky a ceny. Tolik zatím pro informaci a těším se na odpověď.

Zdravím.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repase výhybky 1058
PříspěvekNapsal: 25 lis 2017 23:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pěkné.
Čistě od pohledu ta výhybka vypadá jako zdařilá kopie té tovární (nevidím ale hodnoty všech kondenzátorů, nezkontroluju z fotky zapojení, a tlumivky by se musely změřit), udělaná je myslím na dobu vzniku docela dobře a v podstatě jediné na co bych se zaměřil (v případě, že to je opravdu kopie) je kontrola stavu kondenzátorů. Hlavně těch Tesláckých, na Remixy bych si klidně vsadil. Ona vypadá sice bizarně, ale jinak je ta výhybka nejspíš udělaná líp než dnes většina fabrických.
Tvou motivaci po všech stranách chápu, ale poslouchat bych to nechtěl. Ty bedny totiž navzdory monumentálnímu vzhledu basáků trumfne na basech kdejaká dobře udělaná 30l bedýnka s 20cm basákem. Nepovedený dobový střeďák se stejně nepovedenou výškou svedou nad tím ne-basováním už jen jakési protivně skřípavé cosi. Bezkyslíkatá měď a nóbl terminály tomu pomůžou cca tolik jako homeopatikum mrtvole v rozkladu. Takhle jsem jednou rozebíral ARS9205, taky takové skřípající příšery, a bylo až dojemné, s jakou péčí se majitel snažil těm bídným reprákům pomoct tím, že součásti výhybky pečlivě popropojoval dvoucentimetrovými kousky postříbřeného reprokabelu 6mm2.

Tesla je moje letitá milenka, ale co si budeme namlouvat: Šilhá, má předkus, visí jí prsa a občas si nekontrolovaně prdne. Čili bych takovéhle bedny zrenovoval a pak s láskou opečovával ve sbírce, ale na poslouchání muziky bych vážně radil něco líp hrajícího.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group