Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 22:17 

Registrován: 10 črc 2016 20:17
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Olomoucký
Zdravím, chtěl jsem se poradit. Mám doma 2x ARN 312, 2x ARV 104 (Vše 8 Ohm) a 2x nějakou univerzální výhybku od BS acoustic, dělení 800 a 4500 Hz myslím. Pokud budu chtít odladěné bedny, je mi k ničemu, ale koupil jsem to kdysi jako set za pár korun. Tak mě napadlo, že bych z toho postavil slušné bedny. Jenže nemám středy, no nejradši bych ARP 150, ale ty nejsou k sehnání a pokud jo, tak za nekřesťanské peníze.

K odlaďování mikrofonem bych se asi nepropracoval, ale buď k použití nějakého realizovaného zapojení výhybky pro tyto repra, nebo vytvoření pomocí nějakého profi programu.

Jaké středy byste na mém místě použili? Nechci nic drahého, ale aby se to vyrovnalo těm reprákům, které mám. A jak byste zrealizovali výhybku?

Ještě menší dodatek, co si myslíte o náhradách od firmy ESAP, viz odkaz: http://www.esapvm.cz/products/rs-150-70 ... 50-08-tvm/

Dalo by se to použít, nebo by to byla katastrofa? Mám od nich výškáče jako náhradu za ARV 104, použili hliníkovou membránu a zvuk se nedá srovnat s ARV 104, ale nemůžu říct, že patří mezi nejhorší...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 22:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Slušné bedny se z toho postavit nedají. Prodej to na Aukru a vyber si nějaký hotový projekt.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2016 16:37 

Registrován: 10 črc 2016 20:17
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - Olomoucký
A můžu se zeptat, proč z toho nejdou postavit slušné bedny? Je to tím, že firma TVM nevyráběla dobré reproduktory? Nebo nevhodnou kombinací?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2016 16:46 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Slušné reproduktory vyráběla, ale tyhle to zrovna nejsou (hlavně ARV 104) a kombinace není vhodná.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2016 17:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsou to repráky mizerný až prašivý.
ARN312 je snad nejhorší tuzemský basák. Už jeho předchůdce ARN860x se nepovedl. Má moc malý magnet, špatně vyřešené větrání (to jest prakticky žádné) a je pověstný různými pazvuky. ARN312 má navíc těžší membránu a pod konkávním vrchlíkem ještě míň místa pro pohyb vzduchu. Kdo s ním někdy něco stavěl, ví dávno že nebasuje - navzdory tomu jak je velký. Hraje nahlas, ale ne hluboko. A navzdory datasheetu se nedá použít výš než asi do 300Hz. Kdejaký 8" nebo 10" (200mm nebo 250mm) basák poslouží ve trojpásmu s mnohem lepším výsledkem.

ARV104 je asi jedna z nejhorších kalot, co kdy kdo vyrobil. Agresivní, šustící a zkreslující, na poslech protivná a nedá se jí moc pomoct ani odladěnou výhybkou. Za pětikilo jsou k mání výšky podstatně lepší.

Jestli za to někdo je ochotný dát na Aukru nebo Bazoši nesmyslné prachy, jeho problém. Proto se přidávám k oné radě - prodat dokud je o ně aspoň trochu zájem.

A ano, v produkci TVM sotva najdeš repráky použitelné do slušných beden. Rozhodně ne kombinaci, ze které by se dalo postavit plnokrevné trojpásmo. Slušné nebo upravitelné byly některé menší typy basáků a širokopásma staré konstrukce s tenkou membránou co dojížděli po Tesle. Výška veškrá žádná (snad kromě velmi vzácné ARV078). ARP150 je mizerný, podobně velká širokopásma, která by sváděla k použití na středech, jsou taková bez života.

A s nějakou obecnou univerzální výhybkou nebude dobře hrát žádná soustava ani kdybys ji poskládal ze sebelepších repráků. Proto je jednodušší a v důsledku i nejlevnější obšlehnout si nějakou odladěnou a osvědčenou konstrukci (než vrážet peníze do experimentů).

Pokud by už někdo byl ochoten ladit výhybku pro ARN312 + ARV104 + něco, pak tedy v žádném případě s nějakým ARP nebo ARX. Musel by tam přijít nějaký hodně dobrý malý středobas schopný odehrát pásmo cca 300Hz až 7kHz. Tím nemyslím že to má napsáno v papírech, ale že to opravdu použitelně odehraje, což je rozdíl. Takový ale stojí majlant a naprosto nedává smysl ho zabíjet tak mizernými sousedy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2016 17:39 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
To je dost killer rozsah, to by nedal ani potuněný 102KEP :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2016 19:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Že ARN312 není moc dobrý jsem si také vyzkoušel na vlastní kůži a uši. Nebyl bych ale na ten reproduktor až tak zlý. Pokud člověk pochopí jeho smysl a jeho cenu, něco málo se s tím udělat dá, a trošku to zabasuje. Obzvláště pokud má nervy, místo, a ten reproduktor skorozadarmo. No výhra to není.
I tak bych s tím už nic dnes nedělal a určitě to hned prodal. Prodejní cena je z nepochopitelných důvodů dvoj až trojnásobná oproti užitkové. To znamená 800-1200Kč, když se podaří prodat.

ARV104 také nepovažuju za šit v možnostech daného reproduktoru. Fatální problém ale je, že jeho možnosti jsou malé(úzké), a tak to v pravém slova smyslu asi šit je.

A nakonec ARP150. Větší bahno jsem neviděl ani neslyšel. Konkuruje tomu snad jen nejmenovaný OEM reproduktor od Redstaru co jsem měřil. Situace je neporovnatelná - ten Redstar měl Qts 4 celé, ale celkově bych to rovnal na stejnou příčku.

Takže ještě jednou - Prodej to. :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2016 21:05 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já zrovna z ARN312, co se mi doma valí, dělám bandpass sub, tak jsem zvědavý na výsledek... ještě jsem ho v něčem odladěném hrát neslyšel. :) Ale vím, že to není dobrý reprák.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 črc 2016 21:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Není tak nedobrý, aby nešel na nic použít, a to je dobré znamení. Bandpass, to jsem zvědav.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 14 črc 2016 09:35 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Přesně tak, vzpoměň si na starého dobrého Halena, jak se ladil s 312 v bandpassu :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pasivní výhybka (ARN 312, ARV 104, Středy??)
PříspěvekNapsal: 13 zář 2016 16:35 

Registrován: 17 pro 2015 18:07
Příspěvky: 662
Kraj: ČR - Pardubický
Ja jsem 312,měl v 90 litrech br,a nepomohla tomu ani pečlivě odlazena výhybka od mirula. ani repra od seasu na nad tou potvorou.Jenom 312 duněla až se klepali okna ale jinak hnus. :(

_________________
Rybin


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group