Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 01 dub 2017 16:00 

Registrován: 14 úno 2013 18:45
Příspěvky: 48
Kraj: ČR - Středočeský
Prosím o radu. Řeším tichý poslech zakoupených reprosoustav a upřednostním subjektivní pocit před charakteristikou naměřenou recenzentem.(ale už není k vidění) Jednoduše, mezi výškami a basy "slyším" díru. Ověřil jsem si to u jiné značky, které ten střed měly vyplněný, ba co víc, až moc.
Posílám schema. Co mám upravit, abych tu díru zaplnil zvukem? (basák výš a výšku níž, ne?)
Jinak nestojím o nadávky, chci poradit. Děkuji

Příloha:
výhybka Heco.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 01 dub 2017 20:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Laborování naslepo to může leda zhoršit. Navíc není vůbec jasný co konkrétně tam chybí (mezi basy a výšky se vejdou tři až čtyři oktávy). Pokud máš jasnou představu co přesně chceš přidat, bylo by nejjednodušší to šetrně dotáhnout ekvalizérem. A je to variabilní.
Jenomže pokud tam jsou repráky, ze kterých středy není jak vydolovat (dejme tomu mrňavá výška a nic moc středobas), pak s tím nenaděláš nic. Dosáhneš toho, že tam těch středů navalíš objemově víc, ale bude to protivný.
Jak to vypadá? Nějaký fotky beden a jejich útrob?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 02:35 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
http://www.heco-audio.cz/
Co takhle napsat model beden? A co ta poznámka o "tichém poslechu"? Můžeš to upřesnit?

Byl by dobrej fór, kdy by byly repro OK a problém by byl v zesilovači ... třeba špatně fungující /špatně používaná /špatně pochopená fyziologická regulace hlasitosti ... zvednuté kraje pásma při malé hlasitosti jsou v pořádku ..., ale musí sedět úrovně ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 08:52 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Čím viac čiarka - tým viac Adidas...
Sorry za výryv no ktorékoľvek bedne, navrhnuté a vyrobené Penjom, Unicornom (ich robotu som mal tú česť počuť) a isto aj ďalších to Heco prehrajú - boli sme s manželkou a dcérou vypočuť Heco Victa Prime 702 a bol to taký zvukový des napriek dobrým hodnoteniam na štyroch (nemeckých) stránkach, že dodnes nechápem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 09:11 

Registrován: 14 úno 2013 18:45
Příspěvky: 48
Kraj: ČR - Středočeský
tatko Tom píše:
Čím viac čiarka - tým viac Adidas...
Sorry za výryv no ktorékoľvek bedne, navrhnuté a vyrobené Penjom, Unicornom (ich robotu som mal tú česť počuť) a isto aj ďalších to Heco prehrajú - boli sme s manželkou a dcérou vypočuť Heco Victa Prime 702 a bol to taký zvukový des napriek dobrým hodnoteniam na štyroch (nemeckých) stránkach, že dodnes nechápem...


Tak jako sloupová třípásma za 13 000 Kč, se nedivím. Já čtu jen české recenze.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 09:14 

Registrován: 14 úno 2013 18:45
Příspěvky: 48
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta píše:
http://www.heco-audio.cz/
Co takhle napsat model beden? A co ta poznámka o "tichém poslechu"? Můžeš to upřesnit?

Byl by dobrej fór, kdy by byly repro OK a problém by byl v zesilovači ... třeba špatně fungující /špatně používaná /špatně pochopená fyziologická regulace hlasitosti ... zvednuté kraje pásma při malé hlasitosti jsou v pořádku ..., ale musí sedět úrovně ...


Jednoduše a laicky: Vzal jsem ucho a z 50 cm jsem poslouchal HecoVictaPrime 302 tak, že jsem začal dole a jel s uchem nahoru. :oops: Pak mám ještě Magnaty Quantum 673 na posouzení a tam mi ucho nezaznamenalo žádný propad. Docela naopak, celkově až moc výrazné. Přepínal jsem na zesilovači a mám u toho vyřazeny korekce tlačítkem Pure Direct. Ten "tichý poslech" myšleno tak, jestli náhodou při nízké hlasitosti nehrají bedny "všelijak různě" a teprve při jisté watové náloži se rozvinou do těch správných proporcí. Myslel jsem, že by postačilo tlumivku před středobasem o něco zmenšit, aby zahrál reproduktor víc do středů. Když nic jiného. Nechci to úplně kurvit, když mi to nedoporučíte, vykašlu se na to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 10:14 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Pro úplnost ještě typ zesilovače, prosím.
Aby se dalo zkontrolovat ve schéma, zda do toho nekecají přece jen korekce.

Ale asi tu bednu opravdu přehraje cokoliv z DIY tohoto webu. A dost mě pobavila "recenze": http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -prime-302
Asi objednaná.
Když si na českých stránkách dovozce přečtěte, že k tomu doporučují reprokabel v ceně bedny (bedna stojí 5.200,-) ... tak už člověk začíná mít jasno, co nekoupit.
:lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 16:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
brouk píše:
Vzal jsem ucho a z 50 cm jsem poslouchal HecoVictaPrime 302 tak, že jsem začal dole a jel s uchem nahoru.

Tohle bych nejspíš podle popisu pochopil tak, že jsi pohyboval hlavou před bednou odzdola směrem nahoru a když jsi měl ucho někde mezi reprákama, tak trochu zmizely středy???


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 16:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
brouk: Osová charakteristika může být u těch beden pěkná, no to neznamená, že výkonově není na středech díra. To se stává, když se na velký středobas napojí malá kalota. V podstatě to správně napsal ransom.
Nedá se s tím pak udělat nic kloudného, protože se zkombinovaly repráky, které na sebe prostě nedosáhnou. Tím, že navýšíš výkon na středech v ose toho moc nevyřešíš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 18:54 

Registrován: 14 úno 2013 18:45
Příspěvky: 48
Kraj: ČR - Středočeský
Tak dík, tohle nemá cenu. Vždycky se najde někdo, co slyšel hrát 200 párů reprobeden a alespoň 100 jich postavil a chová se tu jak ředitel akustiky. Jestli mu to forum patří a platí ho, pak to pardon. Zde není místo pro upřímné rady, už jsem na to přišel dřív. Akusta (ice) zdar.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 02 dub 2017 18:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A pak se někdo diví, že tady není snaha pomáhat laikům.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 03 dub 2017 02:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Někdy mám pocit, že pro laiky jsou lepší fóra typu hifinádory. Tady málokdy dostanou pro nich přijatelnou odpověď. My jim totiž vždycky řekneme pravdu a oni to nesou velmi těžce. Věcem se tady většinou říká pravými jmény. Když je něco nepoužitelné, tak napíšeme, že je to vhodné k rozebrání, nebo vyhození a doporučíme stavbu něčeho osvědčeného. Když něco má potenciál, tak dopručíme odladění výhybky na míru. To ale laik nechce. Laik chce, abychom od stolu poradili, jak z hovna uplést bič - abychom takhle od počítače napsali, že stačí vyměnit nějakou konkrétní součástku ve výhybce a "problem solved". Nebo že stačí vyměnit kabel...
Jenomže trochu zodpovědný technokrat tohle prostě neudělá. A tak se pořád setkávame s uraženými obličeji.
Brouku, pokud si to dočetl až sem a nehodil něco o zeď, tak teď Ti napíšu, jak to s Tvým problémem vidím já:
1. S uchem 50cm od bedny a vertikálním pohybem hlavy nahoru a dolů nezjistíš vůbec nic. To je konina na n-tou. Představ si, že bys tohle dělal u velkýho čtyřpásma - to by bylo děr. Ani nearfield monitory nejsou určené na poslech z půl metru.
2. Schéma výhybky je fajn, ale stejně nám sama o sobě není nic platná
3. Abys zjistil, proč je tam pocitově díra na středech, musel bys bednu podrobit měření. Takovému, kde by se změřila i směrová charakteristika. Až z toho by se dalo kvalifikovaně posoudit, proč tam ten pocit z díry je.
Ale jak ten problém fixnout (a zda je to vůbec možné) by odhalilo až kompletní měření samotných měničů. To by ukázalo, zda je ta kombinace vůbec schopna středy hrát.
Bohužel tyhle levný soustavy jsou většinou spíš bum-cink. Nenáročnému posluchači to stačí, no kdo není hluchý, ten s nima bude mít časem problém. Ono celkově soustava se setupem 7"+1" není zrovna to nejšťastnější a aby z toho něco kloudného vylezlo, musí se použít hodně dobré měniče. Ale opravdu dobré to nebude nikdy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017 13:56 

Registrován: 11 led 2017 20:19
Příspěvky: 4
Kraj: SR - Bratislavský
brouk píše:
...mezi výškami a basy "slyším" díru...


Zdravim. A nemohol Číňan pri montaži “omylom“ prepolovať výškové repraky ? :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017 16:43 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
Obrázekimage sharing sites
Nejlevnější řešení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava profi výhybky Heco
PříspěvekNapsal: 21 čer 2018 17:02 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Rád bych se hrozně moc!! omluvil za poslední reakci (brouk). Jaksi mi hráblo a hloupý příspěvek byl napsán. Není to tak dávno, co jsem tedy vytvořil na tlumivce k basům odbočku blízkou krajnímu vývodu a mám dojem, že středobas opravdu přidal na středech. A když už jsem to měl rozebrané, V sekci výšek jsem přidal 2 mikro k prvnímu kondenzátoru. Díky za příspěvky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group