Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co s těmito repráky?
PříspěvekNapsal: 01 srp 2018 08:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Podívej, ono stačí kliknout si na Tvůj profil - osm let se tady plácáš v podobně beznadějných (ano beznadějných) projektech aniž by se na Tobě projevilo to, co se tady diskutuje.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co s těmito repráky?
PříspěvekNapsal: 01 srp 2018 08:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
EL34:
Já nejenomže byl mladý (to jsem bohudík furt), já byl blbej skoro do čtyřiceti. A právě proto to intenzivní a snad nepříjemné rozmlouvání.
Podle toho jak jsi to popsal, tak ze jmenovaných repráků nic lepšího než RK40 a 1PF06767 stejně neuděláš. Prostě to nejde. Jenom někomu vysolíš dva litry za ztracený víkend, pak další tři za výhybky, vložíš týden práce a výsledek bude pořád bídný.
Už v sedmdesátých letech v naší stále platné bibli stálo, že výroba reprosoustav má být zvážena tak, aby s nimi člověk byl spokojený dalších deset let. Protože i nízké nároky rostou s poslechem a nedostatky začnou časem srát.
Takhle člověk tratí prachy a čas stavěním pořád podobných paskvilů kolem dokola, vždycky do půl roku zjistí, že to není ono a začne nanovo a stejně špatně. No ale my prostě jdeme zvolenou cestou a nejen že si zacpáváme uši před varováním, my aj zavíráme oči před mrtvolami ve škarpě.

ARN738 se dostat dají. Ne denně, někdy předražené, ale i tak se to může vyplatit s ohledem na ostatní náklady.
Nevím jak to máš daleko k Náchodu, ale můžeme postavit 1PF06767 i RK40 proti TM380 na férovku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co s těmito repráky?
PříspěvekNapsal: 01 srp 2018 10:09 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
EL34:
dej na rady z předchozích příspěvků. Vše o čem se zde píše, jsem během času měl a vše je již dávno z domu. Nejdříve to byly RK40 - ty šly pryč velmi rychle. Ještě v nedávné době jsem dlouze laboroval s 1PF067 67 a stále jsem z nich nebyl schopen vydolovat nějaký solidnější přednes. Stejnou výhybku jako mají 1PF067 67 měly i moje novější AQ310, osazené repro které tady uvádíš (ARX150, ARV104) a totéž osazení jsem měl i v ARS 330-04/8. Pokud chceš ty středy a výšky kombinovat s ARN8604, tak mám za to, že ani tudy cesta nevede po mých zkušenostech s ARS 1058. Všechny zde uvedené reprosoustavy nebyly moc k poslouchání, mnohé laborování je neumravnilo, takže nakonec jsem se jich všech zbavil.
Takže má rada: zkus své nakoupené komponenty oželet a začni nově s něčím, co zde bylo v návodech vyzkoušeno a ověřeno s dobrými výsledky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co s těmito repráky?
PříspěvekNapsal: 26 srp 2018 08:45 

Registrován: 26 črc 2010 13:04
Příspěvky: 69
Kraj: ČR - Pardubický
Zdravím,
podařilo se mi sehnat pár ARN738, takže asi budu stavět ty TM3110. ARE5808 mám taky takže akorát dokoupit ty výšky. 5808 jsou lepší ty s papírovou kopulkou nebo ty starší se síťkou? U jednoho ARN738 je zřejmě v mezeře nějaký bordel, ale nic hrozného. Když jsem ho zapojil na zes a dal plné basy, tak se ten bordel neprojevil. ani když zatlačím na střed membrány. Ovšem pokud zatlačím na membránu poblíž jednoho okraje, tak to tam škrábe. Má cenu to řešit? Mám nějak renovovat závěsy? Nerad bych tak starému repru nějak ublížil. Můj pár je z r. 1976. Půjdou použít ty skelety 75lt které mám? Stejně ještě budu muset zakrýt ten ARE nějakou ozvučnicí, tak tím vnitřní objem klesne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co s těmito repráky?
PříspěvekNapsal: 26 srp 2018 11:21 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
když zatlačíš na kraj, tak se vychýlí cívka a drhne, takže na kraj membrány netlač, je li ti repro milý.
Pokud ta guma není nějak ztvrdlá, tak to není potřeba, leda by sis chtěl vyhrát. V TM380 mám ARE5808 nový, ani nevím, že existovala nějaká varianta, za ty prachy asi nemá cenu laborovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co s těmito repráky?
PříspěvekNapsal: 26 srp 2018 11:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
V minulosti tady bylo pár polemik na téma "kopulka nebo síťka u nové řady ARE". Ty se ale týkaly jejich širokopásmového využití. Tady, kde má ARE jako střeďák vymezené jen svoje pásmo, je to fuk.
Závěsy gumáků se dají renovovat, probíralo se to tu mnohokrát i s návody. Pokud ale nejsou vyloženě na šutr ztvrdlé, je to spíš pro dobrý pocit.
TLU doporučuje objem kolem 60l. Když uděláš 5l kastlík pro střed, zbylých 70l vyhoví.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group