Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 12:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To budeš kupovat pořád stejný šitky. Ten ELAC má 55W... Nemůžeš čekat, že dostaneš pětilitrovej vidlicovej osmiválec za cenu 0,9Tce z Dacie.
Zásadní problém máš s chybějící ochranou. Ta se dá doplnit jako modul z Číny za deset dolarů i k tomu co máš. Jinak solidní subooferový modul bude začínat tak na 6000. Může být klasický analogový. Bude v tom případě napájený velkým a těžkým trafem a bude mít hodně masivní žebrovaný chladič směrem ven, nebo ventilovaný tunel. Nebo může mít bytelný spínaný zdroj a bude ve třídě D. V obou případech tam bude výstupní ochrana s relé a nebude to úplně muniaturní relé a v obou případech nebude levný. Jestli ti stačí 150W nebo 500W, to je v tomhle případě vedlejší.
Ochrana mimo jiné mžikově odpojuje reprák, pokud se na výstupu zesilovače objeví stejnosměrné napětí. Když se prorazí výkonové tranzistory, dokáže to nejen vykopnout membránu z koše nebo spálit cívku (což je samozřejmě škoda), ale i třeba v extrémním případě zapálit reprák plamenem. Tolik k elektronice.

Když díru v tomhle boxu zavřeš, reprák přestane nekontrolovaně blbnout. Nebude ale efektivně využitý u nejnižších kmitočtů. Basreflex by musel být laděný cca na 30Hz. Jenomže při tomhle objemu bude nátrubek vycházet buď neúměrně tenký nebo neúměrně dlouhý. Zkusmo můžeš použít trubku DN75 (za pár korun ve vodáckých potřebách) dlouhou cca 25cm. Okraje je potřeba zaoblit. Pokud by se to odvědčilo, bylo by lepší použít vhodný tvarovaný nátrubek, nebo si konce té odpadní roury vytvarovat za tepla na vhodném trnu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 15:12 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
No potom co jsem si to přečetl na to asi kašlu, stálo by mě to ještě dost peněz a za to mi to nestojí. Ten subwoofer jsem kupoval jen kvůli tomu, že byl skoro zadarmo a řekl jsem si, že k němu prostě udělám nějakou bednu aby to hrálo, ale jestli hrozí že bych oddělal ten zesík a při nejhorším i ten subwoofer, nechci riskovat a dál peníze do toho vrážet už nechci, navíc se našel zájemce na ten Magnat, docela za slušný peníz, tak ho asi prodám a za to si pořídím už hotový subwoofer, abych nemusel nic řešit... i tak Vám děkuju za všechny rady jak k těm sloupovkám tak k subwooferu, jsem rád že jsem našel forum, kde jde vidět, že tomu rozumí a budu vědět kam psát příště ;) :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 11 úno 2020 22:23 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím, tak jsem konečně dodělal Výhybku u Sloupovek podle toho odkazu a musím říct, že výsledek je úžasný, ze středobasových repro zmizely vysoké frekvence, které byli skoro jako pro Výškáč a hrají jen basy a středy, co se tyče basů, tak se o něco snížily, ale přijdou mi více přesné a nejsou uhlučené :P Jsou to teď úplně jiné bedny a to stačilo pár součástek...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 12 dub 2020 14:23 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím, opět se sem obracím. Jak už jsem minule psal, tak jsem v těch Sloupovkách předělal ty Výhybky, po té jsem zakoupil skvěle hrající Výšky od Magnatu, asi měsíc a půl vše v pořádku, bedny hráli skvěle a potom opět začal chrčet jeden z Výškáčů a je divné, že i ve stejné bedně jako když mi začal chrčet předchozí Monacor... už fakt nevím, jak je to možné i přesto že se upravila ta Výhybka?
A jak to že jen zas jeden Výškáč? Když každá ta Výhybka je naprosto stejná... nechápu :cry: Vím co by jste mi už radili, tyhle prodat a zakoupit jiné, ale u těhlech se mi hodně líbí desing jak jsou zaoblené a navíc stou upravenou Výhybkou hrájí bezvadně, ale prostě zas přišel ten stejný problém...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 12 dub 2020 21:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Řekl bych, že se malinko zvětšila pravděpodobnost, že ti ty výšky odkuřuje zesilovač.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 13 dub 2020 03:36 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Zesilovač? Tak to mě nenapadlo, a jak by je mohl odkouřit? Hudbu nějak extrémně nahlas nedávám... Receiver mám kdyžtak Yamaha RX-V359, ale na něm už jsem měl napojené jiné Sloupové bedny a na nich mi nikdy za tu dobu nezačal chrčet Výškáč... Tohle jsem se chtěl zeptat, přišlo mi prvávě hodně divné, že mi začla chrčet Výšká ve stejné bedně, jako začal ten Monacor, není možný že je něco špatné na té jedné desce plošných spojů? Jakoby v součástkách by řekl že problém nebude, navíc teď když jsou tam ty nové, už mi to přijde prostě jako záhada, proč zas ve stejné bedně chrčí jiný Výškáč...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 13 dub 2020 21:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Tak nanovo pocínuj všetky spoje na DPS výhybky. Kolegovi raz robilo problém že skresľoval steďak ale len pri vyššej hlasitosti a bolo to tým dakde bol studeňák. Ešte skús tú bedňu napojiť na iný zosik, teoreticky môže byť problém aj tam.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 13 dub 2020 21:32 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
No chtelo by to zmerit impedanci ty bedny....tam by se hned videlo....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 14 dub 2020 08:16 

Registrován: 29 led 2020 01:59
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
To mě taky napadlo, že na té jedné desce bude někde studený spoj, jinak co znamená, když u těch beden je impedence daná 4-8ohm? Koukal jsem že takhle to mají ty typy Bi-Wirimg a je v pohodě, když je mám na zesilovače který má na přední 6ohm? A co se mi taky stává, že větší hlasitosti se mi zesilovač vypne, po zapnutí je na displeji "SP Wires Check" a pak to hraje dál... když jsem na něm měl jiné bedny, tak se mi takhle nevypl...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak spočítat Dělící Frekvenci Výhybky?
PříspěvekNapsal: 14 dub 2020 11:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale to jsi prve nezmiňoval, že ti vypnul zesilovač. Nová indicie. To by zase mohlo (nemuselo, ale mohlo) znamenat, že je něco ve výhybce špatně - zkrat, vadná součást. Zesilovač pak zkresluje, což je nejvíc slyšet právě z výškáče. Vznikají přitom i velké špičky vysokých frekvencí - to zase může i poškodit výškáč. Při velkém přetížení může v zesilovači vypnout ochrana.

Teď by to ale opravdu chtělo odbornou diagnostiku. Pokud máš v počítači zvukovku s Line-In, mohl bys něco podniknout i podle pokynů na dálku. Bude to ale zdlouhavé, spousta vysvětlování a něco se budeš muset naučit. Lépe by ale bylo hodit to ke kontrole někomu poblíž, kdo má vybavení i znalosti.

Ty impedance neřeš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group