Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 10 črc 2020 07:37 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Text: Jest navržena reprosoustava včetně výhybky. Rád bych si nechal překontrolovat a upravit tuto pro použití mírně odlišného středotonového repra. Neříkám odladit.....(A pak už s tím nadobro skončím :( ) Prosím o SZ a komunikaci přes SZ, nemá cenu to tady pitvat. Děkuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 10 črc 2020 07:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nemá cenu to ani pitvat přes SZ, takže to napíšu rovnou veřejně. Bez naměřených dat, které bych hodil do simulátoru neumím odkontrolovat téměř nic. A už vůbec udělat úpravu pro domněle "mírně odlišný středotónový repro". Takže, máš změřená data? Pokud ne, nikdo to nebude dál pitvat ani tady, ani přes SZ, protože to nejde. Pokud ano, pošli mi je na mail i schématem výhybky a já se Ti na to klidně mrknu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2020 13:56 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dobrý den všem. Nechci zakládat nové téma,tak použiji tohle. Omlouvám se. Chtěl bych poprosit o radu,pomoc. Byl by někdo ochotný mi zrepasovat vyhybky ,zkontrolovat popř.vyměnit vadné součástky ? Jedná se o vyhybky reprosoustavy Tesla ARS 944 které jsem nedávno zakoupil.Já tomu vůbec nerozumím a jistě bych svím neodborným zásahem napáchal víc škody než užitku. Děkuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 18 črc 2020 23:18 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Škoda, že si si ku kúpe nezobral niekoho kto sa vyzná. Pokiaľ je niektorý menič v čudu, prachy už asi naspäť nezískaš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2020 09:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vyloženě strašné bedny to nejsou. Tesla uměla podstatně horší. Ale není to ani žádnej zázrak. Je to středověk. Vedle nějakých levných civilizovaných beden neobstojí. Brzdí to hlavně ten středo-výškový koaxiální systém. Nicméně má to výhybku, na které je vidět aspoň snaha o jakési doladění.
Jestli je renovovat, to si zvaž sám. Do sbírky jako několikáté bedny v domácnosti ano, čistě na poslech to smysl nemá. Pokud někdo z blbosti vyměnil basáky za novější, sbírková hodnota je pryč. Patří tam ARN665 nebo 664. Často tam nějaký pitomec narve ARN6614 nebo dokonce ARN226 jenom proto, že "maj víc vatů".
Je zvykem zrenovovat závěsy basáků, pokud nesou známky stárnutí. Na středech a výškách není co renovovat. Ty buď hrají dobře nebo ne. Pokud ne, máš problém. Blbě se shánějí a lidi za ně chtějí raketu. Hlavně střeďáky jsou háklivé na prověšení závěsů, vyosení cívky, prach v mezeře. Výhybka je bezproblémová. Stačí vyměnit polystyrénové svitky na výškách a uostatních kondenzátorů provést diagnostiku. Jestli se nepletu, tak tady ještě Tesla necpala do výhybek elektrolyty. Krabicové kondenzátory bývají vesměs v pořádku a i vlastnostmi jsou vyhovující. Kdyby byl některý špatný, tak vyměnit, jinak to nechat.
Pokud se nebojíš výhybky demontovat (po důkladném označení kam který vodič míří!!!), můžeš mi je klidně poslat. Udělám ti to za pivo, poštovný a případně nějaký materiál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2020 09:55 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky. Reproduktory jsou v pořádku. Šroubky jsou zakaple barvou,tak doufám že by mělo být vše původní. Zkusil jsem odšroubovat jen zadní stěnu pro vizuelní kontrolu. Jinak jsem do toho nijak neštoural. pokud by šli z domu,dají se ještě prodat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2020 10:24 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Prodat se dá všechno. Když zmíníš , že se jedná v podstatě o legendu a dáš to třeba na Aukro za kačku, tak je úspěch téměř zaručen. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomůže mi někdo z vás zkontrolovat výhybku třípásma?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2020 13:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Ještě bych tam přidal: znalci vědí. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ginwayn a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group