Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 06 pro 2022 12:20 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Ptám se zde úmyslně na Repromanii. Předpokládám, že zvuk těchto věciček bude záviset na vestavěných reproduktorech. Má to být na baterky nebo na aku, stereo,vstup line in a také usb. Chci na tom objevovat hudbu, kterou neznám a tahat to s sebou. Toho času, kdy si sednu před bedny a vsakuju emoce již oblíbené hudby, nějak moc není. Jde o to, aby to umělo zdánlivě zabasovat a zvuk nebyl protivný či zastřený. Prý se tam dnes už dávají zvukové procesory.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 06 pro 2022 12:57 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Osobne nie som zástanca takýchto hračičiek, ani to u mňa doma nenájdeš, ale napíšem pár postrehov z posledných rokov. Staršie pokusy o prenosné BT reproduktory (majú aj line in) hrali dosť mizerne na môj vkus a to som teda dosť náročný poslucháč a vždy to končilo negatívnym okomentovaním a vzdialením sa z dosahu. Preto som na ne zanevrel a vyhýbal sa im. Ale posledné tri roky som mal možnosť vypočuť si minimálne tri typy - od JBL, ktoré ma zvukom veľmi milo prekvapili. Žiadne jačanie, nezrozumiteľnosť a dokonca to aj basovalo, na tak malé reproduktory. Za mňa teda môžem doporučiť skočiť si niekam vypočuť a zamerať sa na JBL "valce". Cenovky sa pohybujú od 80€ hore za tie použiteľné typy.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 06 pro 2022 13:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Z těch levnějších:
https://www.geekbuying.com/item/Tronsma ... rans/en/cs
Pokus o syntetické "basy" je snadno prohlédnutelný (laika ohromí). Jinak mě to až tak moc zvukově nesere, bo si to pouští manželka v práci. Jako nouzovku jsem to chvíli poslouchat vydržel.
Protože jsme ale DIY fórum, radil bych vzít párek solidně hrajících malých dvoupásem, udělat si k tomu něco na společné přenášení, a přidat bluetooth zesilovač za pár korun plus baterku. Bude to hrát nesrovnatelně líp.
Vhodné jsou s přivřením oka třeba 1PF06762, které se dají dostat za rozumnou cenu, hrají v přírodním stavu použitelně, mají odolnou mřížku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 06 pro 2022 13:45 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ten Tronsmart mám(e).
V skrini.
Zvuk toho mne pripadá o niečo horší, ako iná príšernosť, čo mám k PC - Creative Pebble Plus.
No ak to človek neporovnáva - dá sa vydržať


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 06 pro 2022 19:33 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
No, zatím jsem vynašel TechniSat TECHNI 8. Tam ale nebudou ani zdánlivé basy. JBL jsem slyšel v obchodě ,je to "zvučné", chytlavé. Co se týká 2x sešroubovaných bedniček , měl jsem kdysi takto připojeného walkmana s radiem. Bylo to skvělé, ale zase velké. Dnes baterka z vysavače, např., vyjde na 1200 Kč. Jako vše je to o kompromisech ve výběru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 06 pro 2022 19:39 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Neviem, čo to stojí no v lete ma celkom dostal zvukový prejav tohoto čuda:

Obrázek


Mali to mládežníci tam, kde sme boli a dalo sa to počúvať bez nutkania zaťať do toho krompáčom.
A na tak malé čosi až neuveriteľný zvuk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 07 pro 2022 11:00 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
ransom píše:
Z těch levnějších:
https://www.geekbuying.com/item/Tronsma ... rans/en/cs
Pokus o syntetické "basy" je snadno prohlédnutelný (laika ohromí). Jinak mě to až tak moc zvukově nesere, bo si to pouští manželka v práci. Jako nouzovku jsem to chvíli poslouchat vydržel.
Protože jsme ale DIY fórum, radil bych vzít párek solidně hrajících malých dvoupásem, udělat si k tomu něco na společné přenášení, a přidat bluetooth zesilovač za pár korun plus baterku. Bude to hrát nesrovnatelně líp.
Vhodné jsou s přivřením oka třeba 1PF06762, které se dají dostat za rozumnou cenu, hrají v přírodním stavu použitelně, mají odolnou mřížku.

Ano, takhle podobně to bude. Mám mp3 přehrávač a chtěl jsem se ho zbavit. Přes zesik mne zvuk nenadchl. Na tohle se bude hodit skvěle. Namísto přímého čtení usb či bluetooth. Bedýnky spáchám z nějaké věžičky-do dřeva. Tenkrát jsem zesiloval MBA 810, dnes asi koupím modul 2x3W v D.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 07 pro 2022 12:07 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
2x3W? to asi ne, kup zrovna TPA3116, hraje to od 3s li-ion, optimálně 5S, a udělá to celkem rutyku, na basech, pokud máš malý repráčky, tak to potřebuje nakrmit, citlivost není nic moc. Já mám odzkoušený daytony, ND91, dá se to poslouchat i jako širokopásmo, ale s malým vejškáčem to hraje o třídu líp. Výhoda Daytonů téhle řady je malej objem bedýnky a malej repráček, nevýhoda je malá citlivost, 8" reprák zahraje stejný basy s 10x menším příkonem.
Otázka je, jestli jsou podmínkou malý rozměry, aku napájení nebo vlastně co. Pokud odolnost, tak doporučuju "stavební rádio" s nabíječkou, dle druhu používaného nářadí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 07 pro 2022 19:10 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
kodl píše:
2x3W? to asi ne, kup zrovna TPA3116, hraje to od 3s li-ion, optimálně 5S, a udělá to celkem rutyku, na basech, pokud máš malý repráčky, tak to potřebuje nakrmit, citlivost není nic moc. Já mám odzkoušený daytony, ND91, dá se to poslouchat i jako širokopásmo, ale s malým vejškáčem to hraje o třídu líp. Výhoda Daytonů téhle řady je malej objem bedýnky a malej repráček, nevýhoda je malá citlivost, 8" reprák zahraje stejný basy s 10x menším příkonem.
Otázka je, jestli jsou podmínkou malý rozměry, aku napájení nebo vlastně co. Pokud odolnost, tak doporučuju "stavební rádio" s nabíječkou, dle druhu používaného nářadí...

Válí se mi doma dva Monacor SP 60/4. Kdyby měl někdo nápad na malou bedýnku a třeba BR na 150 Hz.?? Dík. Představa o velikosti "přehrávače"
jest 35-40x16x16 cm. Pozor, nejde o velkou hlasitost, poslech ze 2-3 metrů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 07 pro 2022 20:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
1) Jako širokopásmo nevhodný.
2) I kdyby nebyl, tak ladění BR na 150Hz je nesmysl u jakéhokoli repráku.
3) 2x3W je fakt málo. To by stačilo k 8" širokopásmu s citlivostí 93dB+. Ne k malýmu repráčku.

Osvědčené mám SPX-31M. Hrají obstojně v pěti litrech, BR laděný na cca 60Hz. K tomu RLC filtr a dá se to poslouchat.
Na krmení můžu doporučit třeba toto. Výhodou je regulace Volume potenciometrem - lepší než v digitální cestě. K napájení tři vyřazené Li-Ion články plus balancér za pár drobných.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 07 pro 2022 21:34 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
WUZHI 50W, co to je? nikde jsem nenašel datasheet... Oproti ověřené TPA3116 je to až podezřele levný...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2022 11:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Čip neřeším. Je to něco hodně podobnýho TPA 3110. V užívání mám čtyři. Dalších asi deset jsem rozdal. Funguje to za ty prachy na jedničku.
To značení bude přepálený. Je to nějakej rebrandovanej čip. WUZHI je výrobce těch desek. Při párování se to hlásí jako BT-WUZHI.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2022 11:25 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
ransom píše:
Čip neřeším. Je to něco hodně podobnýho TPA 3110. V užívání mám čtyři. Dalších asi deset jsem rozdal. Funguje to za ty prachy na jedničku.

Dík. Dva dotazy: 1.Když má mp3 přehrávač digiregulaci, znamená to tedy, nastavit na max. a pak to řídit následně potenciometrem? 2 Kdyby se přece jen dostalo na koupi toho bluetooth "válečku", půjde mi ekvalizer zvuku přes to bluetooth?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 08 pro 2022 11:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
1) jo
2) jo.

Ale tahle deska je Bluetooth přijímač. Nevím jestli má ten tvůj přehrávač bluetooth. Jinak mnohem šikovnější na přehrávání je telefon. Pokud teda nemáš tlačítkovej.
Ekvalizér je dobrej leda na ještě větší pizdění zvuku u mizernýho zařízení co hraje samo o sobě na hovno (typicky aušusová sluchátka, bedýnky etc...)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 09 pro 2022 17:38 

Registrován: 18 lis 2022 13:10
Příspěvky: 61
Kraj: ČR - Středočeský
Tak už mohu dávat rady. :D 1. Koupil jsem Sencor Sirius s 6400 s možností vrácení. Test:
https://digirevue.cz/cz/testy/item/710- ... -bluetooth. Chtěl jsem jít do většího, ale bál jsem se přebasování. Krom toho, jsem byl kamarádem upozorněn na usb typu C, který jsem nechtěl. Metr od ucha to hraje překvapivě "mile". Ekvalizer v mobilu určitě ano, do jisté míry. Mizerné nahrávky jdou pročistit, basy stáhnout. Bereme to jako hraní si s "hudbou", že ano? 2. Přímé připojení přehrávače mp3 nepřináší žádné výhody. Přesto to vrátím a nechám uzrát. 3. Ten modul BT si koupím. Ale bez vás se nepohnu dál. Tak jak na malé dvoupásmo s Monacorem SP 60 a mám výšky např. https://stx.pl/t-10-150-8-ms.html. 4. Případně jsem teď zkoušel
10 cm středobas z věže do duté roury délky 25 cm -jako otevřenou ozvučnici. Docela ok. :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké přenosné zařízení na hudbu?
PříspěvekNapsal: 09 pro 2022 20:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když už dělat píčoviny, tak pořádně.
Otevřená ozvučnice vyžaduje reprák s vysokým Qts, což není zdaleka každý širokopásmo. Při vlastní rezonanci repráku kolem 90Hz vyjde velká asi půl metru na půl metru, hluboká kolem 25cm.
S trubkou se dá experimentovat jako s jednoduchým TML. Pro stejnej reprák vyjde asi tak metrová a musí v ní být vhodně rozmístěné tlumení.
Ekvalizér nic nepročistí. Nevím o žádné nahrávce zkažené takovým způsobem, že by se jí dalo pomoct ekvalizérem. Mizerné nahrávky jsou zkažené kompresorem dynamiky a limitací špiček, s tím ekvalizér nemá co udělat a jde o degradaci nenávratnou. Ekvalizér nemá jak pomoct mizerným reprákům. Delikátní ekvalizací se dá upravit vliv prostoru. Víc opravdu nic. Tyhle představy o "vylepšování" zvuku ekvalizérem jsou naprosto zoufale naivní.
Výchozí musejí být vždycky slušně udělané repráky. S ohledem na dané použití, samozřejmě. Ale i přenosné chrochtátko se dá udělat dobře, nebo ho na tisíc způsobů zmršit.

Ty výšky STX jsou k miniaturním středobasům poněkud overkill. Tam patří nějaké mrňavé neodymové kalotky. A nikdo ti tady neřekne, že je máš připojit přes kondenzátor nebo s univerzální výhybkou. Korektně se reprosoustavy ladí na základě měření.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group