Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 13 zář 2010 23:52 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Vypiplal jsem modulek ochrany repro(stereo).

1.Vše v jednom-stačí připojit napájení 230V a reproduktory.
2.Možnost vřazení ROZPÍNACÍHO termostatu(je asi 3krát levnější než spínací!!!) který hlídá teplotu zesilovače.
3.Možnost indikace 3 stavů ochrany pomocí LED-stav: OK, PROTECT OUT AMP, PROTECT IF HIGH TEMPERATURE BECOME

Charakteristika: Citlivost ochrany je cca +/-4V SS

Maximální vstupní napětí: 100V SS, 80V STef pro f>20hz

Maximální ochranou přenositelné výkony zesilovače:
500W-2ohm, 1000W-4ohm, 800W-8ohm (platí pro standardní modul, na požádání lze zvýšit)

Frekvenční rozsah od: 10Hz(max.60V STef), od 20Hz až 80V STef

Při zapnutí je doba zpožděného připojení reproduktorů cca 2s.Po odpojení napájení nastane okamžité rozpojení relé.

Při výskytu jednotkového skoku >30V na vstupu se rozepne proud 5A za t < 30ms, při skoku 5V se rozepne za t < 150ms

Napájení: 230V síťových (platí pro standardní modul, na požádání lze libovolně upravit třeba na SS apod.)

Připojení reproduktorů je konektory FASTON 6,3mm, všechny volné protikusy FASTON na kabel jsou součástí mudulu.

!!! 100%ntní galvanické odělení výstupu zesilovače a vyhodnocovacího obvodu ochrany pomocí optočlenů!!!

Rozměr modulu je 5,5*14,5cm.

Ochrana je napájena síťovým napětím přivedeným dvoulinkou na vstupní šroubovací svorkovnici do DSP.
Přejeme-li si odpojit reproduktory, pokud se neúnosně zvýší teplota zesilovače(cca 60-90°C)
a mohlo by tak dojít k jeho zničení, připojíme k modulku příslušný !!!ROZPÍNACÍ!!! termostat
na zvolenou teplotu pomocí 2 mini FASTONŮ 2,8mm, nebo kablíků. Při dosažení dané teploty a rozpojení termostatu
se odpojí reproduktory od zesilovače. Pokud nechceme termostat připojit, konektory
faston 2,8mm musíme zkratovat-nejlépe propojením pomocí krátkého kablíku zakončeného na obou
koncích příslušnými fastony(jsou součástí dodávky), nebo propájet pomocí drátku.Pokud chceme hlídat teplotu
obou kanálů(nebo jednoduše více jakýchkoli chladičů) zesilovače, připojíme druhý termostat do série s prvním.
Objeví-li se na výstupu zesilovače vyšší stejnosměrné napětí než +/- 4V, modul ihned odpojí připojené reproduktory.
Toto je signalizováno červenou LED. Odpojení z důvodu přehřátí zesilovače je signalizováno žlutou LED a normální
provozní stav zelenou LED. Žlutá i červená(oba stavy nastaly najednou) mohou svítit současně. Zelená vždy puze samostatně.

Všechny 3 LED jsou zapájeny do samostatného panelu DSP 2,5*4,5cm a spodní část jejich pouzdra vyčnívá 0-2,5cm
nad rovinou DSP(podle přání). Je možno přidat nějakou tu LEDku navíc(pokud chcete signalizovat i např. přebuzení
zesilovače), nebo dát každou LED na samostatný panýlek DSP, Rovněž lze měnit velikosti a tvary LED a jejich rozestup,
uspořádání. Vše záleží na dohodě. Standardní rozestup středů LED je 9mm. Je možno dodat i LED panel který se dá přilepit
pomocí kvalitního lepidla na rovný povrch a LEDky budou vyčnívat otvory v tom povrchu-bez nutnosti použít šroubky.
Délka přívodního vodiče k LED panelu
je 40cm. Opět na přání lze libovolně měnit. Nebo lze dodat modul úplně bez signalizace.

Vše je jištěno tavnou pojistkou 150mA.



Pokud byste měli přání cokoliv dalšího na ochraně upravit-např. připojovací konektory,
způsob napájení, zvýšit maximální modulem přenositelný výkon, apod.,
není problém. Stačí mi napsat:)

Drobné úpravy na požádání by byly zcela ZDARMA!!! Pouze se Přičte/odečte cena za přidané/odebrané součástky

Cena standardního oživeného modulu by byla: 870kč vč. DPH

Omlouvám se za foto, během 14ti dní dám pořádnou fotku.

Zajímalo by mě jestli by jste měli o modulek zájem. Pokud by byl dostatečný, zainvestoval bych do software a živnostňáku a mohl bych rozjet nějakou kusovou výrobu. Časem plánuju rozšiřovat nabídku. Už je na cestě(počítám příští léto bude hotov) i modul koncáku cca 2kw/2ohm s kompletní ochranou na jedné desce. A určitě i další hračky.

Přidávám obrázek měření doby odpojení při skoku na 30V ss na vstupu, při proudu relé 5A....30ms

Prosím vás o vyjádření v co největším počtu. Díky moc.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil Ondra dne 14 zář 2010 11:23, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 14 zář 2010 06:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Záleží, jaké vyjádření požaduješ. Osobně to asi nebudu potřebovat, ale projekt se mi moc líbí. Bude záležet na opravdovém zájmu a kupní síle zdejšího osazenstva. Potřeboval bys expandovat mnohem dál za hranice tohoto fora, aby se ti to vyplatilo. Podnikání není sranda.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 14 zář 2010 11:19 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Jakékoli vyjádření a nejlépe samozřejmě typu, to by se mi líbilo a měl bych i zájem. Chápu že nejde napsat já to beru/neberu. Spíš mě jde o reakce a o případný zájem.
Je jasný že tady to forum je malý, však to dám i jinam, a kontaktuju i nějaký prodejce, ale každý potenciální kupní místo se musí využít. Všechno jde pomalu a tohle je první z nápadů a i cena je proto oatrně nízká, možná bys nevěřil jak málo zbyde na mojí práci :(.

Tak jen do mě ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 14 zář 2010 15:05 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Vypadá to moc pěkně malé rozměry....ještě prostudují. :)

Jdeš mi do rány přímo včera sem zjistil, že mi odhořel můj 15 let starý modul ochrany, tak musím udělat nový případně koupit (jak píšeš zbyde málo...proto zvažuji koupit něž se stím drbat hodiny ).

Osobně bych bral větší zpoždění pro připojení repráků cca 6s jak tomu sem měl i já nebo do 2s se startují i ochrany proudových nárazů pro trafo viz třeba EZK http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/xsx2102.htm .

Dál bych pouvažoval, zda by nešlo nahradit za 3 led jen 1 tříbarevnou s tím, že funkce by byli zachovány červená - DC na R , žlutá - teplota koncáku , zelená - vše ok.

Jinak se mi to vážně zamlouvá a na jaké napájecí napětí DC to je?

Přeji hodně spokojených zákazníků a hodně sil do rozjezdu ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 14 zář 2010 15:51 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Určitě by šly jednoduše zaměnit dvě ledky pro signalizaci stavů OK a PROTECT OUT jednou dovubarevnou(ale vyšší cena tak o 15kč počítám) a tu signalizaci přehřátí nechat bejt, nebo ji úplně vypustit. S tou trojbarevnou by to myslim taky šlo(ještě dneska to snad odladim:), ale už by to bylo cca o 60kč dražží.
S tím zpožděním to bude horší-6sec je už dost, ale i to zkusim:).

Standardně je to na 230V, můžu ale klidně neosadit trafíčko a usměrňovač. Pak je to na cca 17-25V na konkrétní hodnotu to není citlivý. A cena by šla o 84kč dolů. Není problém předělat na trochu jiné napájecí napětí. Ne však méně než cca 15V ss.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 14 zář 2010 16:42 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jen mě zajímalo zda bych to mohl dát když bych to tahal ze svého trafa.

Tepelnou ochranu bych určitě nechal zamezí to určítě velké škodě taky sem to měl udělané + hlídání teploty chladiče cca 40-80°C regulace ventilatoru a v 80°C termostat vypl celé napájení zesilovače.

To je jen můj návrh a vesměs i mé požadavky na zesák známe lidi a protože půjcuji občas aparát tak musí být blbuvzdorný. 2x uz mi odpálili konce a tak sem se snažil těd udělat díky i kámošovi nezmara, ale určitě se najde zas njaké pako a odvalý konec mi jen otočením volume na max :lol:

Ledky dřív sem preferoval jich mít moc na zesíku ,ale dnes jen nejmutnější stavy (DC na výstupu, teplota, atd.) proto sem navrhnul 1 tříbarevnou led. :D jinak indikace ta musí být ta se mi líbí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 14 zář 2010 23:25 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Tak už jsem odladil tu o něco dražší verzi s tříbarevnou LEDkou speciálně na přání Libora, velikost DPS zůstala stejná, rozmístění součástek je téměř totožné, akorát něco malinko přibylo.
Jinak to zpoždění jde celkem ještě v pohodě i na těch 6 vteřin. Takže je to všechno ok:).

Napájet to samozřejmě můžeš i z vlastního vinutí výkonového trafa, ale výhodnější z hlediska spolehlivosti-výskyt všech možných i nemožných stavů zesu i celého zdroje, je napájení ze samostatného transformátorku který je už na té DPS.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 15 zář 2010 00:14 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ondro moc díky a bud rád když se vyjádří i ostatní ;)

Nechci ať to b ;) ereš jako nějakou buzeraci já už sem takovej, že něco řeknu co bych chtěl , ale občas i na mé požadavky někreré veci nejdou......(kámoš by ti řekl co jsme ladili svolávačku pro hasiče :lol: sem na zabití.

Ne super moc chvalím pak dej vědet jak bude nabídka..... mám zájem ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 15 zář 2010 02:06 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Já něco nabízim, tak se musim přizpůsobit(pokud je to alespoň trochu možné) požadavkům:).
Buzeraci si představuju úplně jinak, neboj. Jsem rád že jsi se vyjádřil.
Tohle řešení s 3barevnou LED se mi nejdřív dělat nechtělo vůbec, myslel jsem, že to nikdo ani moc chtít nebude a vida, mýlil jsem se. Dokonce jsem to udělal nejdřív omylem pro diodu se společnou anodou, ale pak jsem zjistil že se prodávají prakticky jen se společnou katodou, takže tu mám vlastně už 3 verze: 3LEDkovou, 1LEDkovou sk a 1LEDkovou sa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 15 zář 2010 14:44 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Super už se těším.
S tím trafem máš pravdu jak sem pak o tom uvažoval bude to lepší samostatně napájené v případě průseru.
Děláš i plošnáky na vyhybky? Mám tu starší kuperxit a nějak leze dolů měď i kde by neměla :D asi kreslící tuž byla po sezoně nebo ten kuperxit vadný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 21:30 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Tak tady je to foto. Samozřejmě po stranách je dost místa na vyvrtání direk. Jejich umístění bych nechal na osobní volbě pro dané umístnění a přichycení.
Nakonec jsem raději zvolil stojaté fastony.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 29 zář 2010 23:35 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
;) Ondro moc pěkný, profi práce...
Až budeš vyrábět pro nás audio maniaky, tak se hlásím o jeden kousek do svého domácího miláčka :lol: nezapomeň ne mne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 30 zář 2010 01:16 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Já vyrábět zesáky, neváhám. Lehce doladit a výsledek je profi práce, za kterou by se Ondra vůbec nemusel stydět. Řádně otestovast v praxi na reálně zátěži a pokud to bude ok, šel bych do toho :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 30 zář 2010 21:22 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
Doladit? Co myslíš doladit? Ten kablík k ledkám/ledce?. na konektor?

Odskoušený a doladěný to je na reálným zasilovači.
Spolehlivost jsem pak například zkoušel tak, že jsem vzal reprák, připojil na fastony, vzal stejnosměrnej zdroj-bez stabilizátoru-čili s vnitřním odporem daným kondenzátormama v tom zdroji, s napětím cca 70V a prdnul to na svorky toho repráku. Membrána sice vyletěla, ale hned spadla zpět do rovnovážný polohy aniž stačila výchylka dosáhnout mechanickýho limitu. Jen se ozvala prda.
Pak třeba nastalo odpojení při buzení 10Hz/60V amplituda, nebo při výskytu nesymetrický limitace, kde stejnosměrná složka byla jen pár voltů a amplituda cca 80V. Dolní mezní kmitočet jsem doladil právě na tom reálným zesilovači. 20Hz už to zpracuje třeba i 80Vef....apod. Takže prakticky to je vyzkoušený:)

Mohl bych sice ještě nějak uměle odpálit zesilovač za provozu:) a otestovat to takhle, ale všechno má svý meze :D

J


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 03 říj 2010 04:42 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Toho sem si nevšiml, že to máš na kablíku ,ale i tak to stačí. Nemyslím že bych to vydělával každý den a třeba Ondra tam dá malé fastonky ;)

PS: Nic prosím nenič, já věřím že to funguje na 120% minimálně dobře :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 22 lis 2010 09:58 
Řádný člen

Registrován: 16 srp 2010 08:28
Příspěvky: 74
Bydliště: Studénka - Butovice
Kraj: ČR - Moravskoslezský
:? Tak jak to vypada Ondro budeš to vyrábět či se mám podívat sám po něčem :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 23 lis 2010 02:14 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
jj taky mě zajímá další fáze výroby. Ondro, jseš schopnej vyrobit i jiné věci či hotové zesáky? :-) Bodl by mono modul 2 kanálový tak 400+200W....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 28 lis 2010 14:14 

Registrován: 13 čer 2010 12:10
Příspěvky: 252
Kraj: ČR - Středočeský
No já myslim že ano. Bohůžel teď ještě nemám vůbec čas jelikož kroutim poslední rok na škole a musim se věnovat diplomce. Takže vyřizování živnosti je napořadu až potom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 28 lis 2010 19:34 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Super, myslím si, že než se dopitvám do toho stavu, kdy budu potřebovat do beden, které teď vymýšlim, budeš po škole :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 28 lis 2010 20:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Byl by jsi takový modul zesilovače udělat se spínaným zdrojem?

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group