Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:32


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 15:15 

Registrován: 22 črc 2011 19:32
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Dobry den chtěl sem se zeptat kolik je zhruba povolená hlasitost hudby v denich hodinach a v nočních koupil jsem si nove reprobedny ale mam furt problem s jednou sousedkou která na mě zvoní abych to stišil tak chcu vedět kolik zhruba mužu :) abych se nedostal do problémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 17:43 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud nejsi šílenec, který doma hulí naplno pódiovou aparaturu, tak se na ni přes den vykašli a v noci hraj potichu nebo vůbec ne. Všecko by mělo být o dohodě a základní slušnosti, teprve kdyby to selhalo, začíná se měřit. Musela by si ovšem pozvat oprávněnou osobu z hygieny, která by kalibrovaným přístrojem změřila, jaký hluk jí uděláš v jejím bytě. Doma si ho můžeš dělat kolik chceš.

Problém je, že lidi prostě ruší cizí zvuky, i když nejsou hlasité.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 17:47 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
http://zpravy.zona.cz/763790/hlucna-tec ... -nepomuze/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 18:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Tady ani tak nejde o hlasitost, jako spíš o slušnost, snášenlivost mezi sousedy a celkovou harmonií života nejčastěji v betonových králíkárnách (díky bože za ten rodinnej barák na vasnici :D). Pokud ti nevaddí, že tě sousedi budou nenávidět, nebo to ostatním sousedům nevadí a dělá to jen tahle semilní stará bába, tak bych to neřešil. Jiná je to v noci při rušení nočního klidu. Pokud ale bydlíš v nějakém činžáku, nebo již zmíněné betonové králíkárně, kde ve třetím patře slyšíš sousedy v přízemí, dával bych si pozor na nájemní smlouvu, kde o tom něco může být a při porušování by tě mohli vyprat z baráku.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 19:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Někdy pomůže zajít za sousedy sám a domluvit se, ve kterou dobu jim to nevadí. Kdysi, ještě v jiném městě, jsem měl se sousedem dohodu o půlhodině klidu, když jdou v bedně zprávy. Jindy mu to bylo totálně fuk. Důchodkyni odvedle jsem naladil satelit a domluvili jsme se, že mě nevadí její televize a jí že nevadí moje muzika. Dokonce mě od té doby zdraví. Sousedka zezdola mě prý neslyší, ať dělám rambajz sebevětší a sousedce z druhé strany jsem prostě oznámil, že pokud mě bude ráno budit její ječení na parchanty, budu večer usínat při Metallice na plné kule (v ložnici mám druhý aparát).
Hele, sice takový problém občas řešíme všichni, ale patří tohleto vůbec do kategorie "reproduktory"???


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 19:49 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Prosím moderátora o přesun tématu na správné místo.Děkujeme.
Až budeš zakládat nové téma tak si prosím prohlédni celou nabídku a nedávej to do prvního chlívku, který je k dispozici.
Pust to jak to posloucháš ,zavři za sebu dveře z venku .A uvidíš že bassy jsou slyšet tři patra nahoru i dolu.Né každy posluchá to same co Ty.V té hlasitosti. V noci snad všichni slušní posloucháme na sluchátkách nebo pijánko.Jinak Krom smluvních závazků z pronájmu,,,ale hlavně ta hygienická hladina je 65db v průměru na hodinu 75MAX. Musí být tvořena jen běžným uživáním bytu. Navíc nekterá města mají své vyhlášky tam je podrobně popsáno co a jak.Já to řešit nemusím /rod.dům a zatlumená místnost//klidně to pustím na plno.ALE jen jednou do měsíce ,to má žena je u holiče a mám 4hoďky času/sousedky taktéž.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 20:33 

Registrován: 22 črc 2011 19:32
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Moravskoslezský
s těma basama to je pravda no sem už skoušel to osolit a jít do druhe misnosti a to se posouvaly půlky v mísnosti a sklo ve dveřich vybrovalo ale ja to po 18:00 nepouštim a přidu ze školy v 14-15h tak si to třeba pustim na 5 min a už zvoní.... vždy otevřu dveře a tam nikdo ale je mi jasné kdo zvoní...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 20:35 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
po dobu poslechu vypínej zvonek :))


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 20:38 

Registrován: 22 črc 2011 19:32
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Moravskoslezský
navíc bydlím v 5 patře a sousedka v 7 nikdo jiny si nestěžuje jen ta starši paní... navic to nepouštim nikdy v kuse třeba 1 h na plne kule... poslouchám normalně a třeba nejakou pisničku přebudím na 3 min a už zvoní..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 21:06 

Registrován: 22 črc 2011 19:32
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jinak na tomto si dopřávám hudbu:)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 21:45 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Poslouchej kamaráde ,moderátor zřejmě není na RM. ale snad už jsi pochopil,že tato sekce je o reproduktorech.Nejsme na tržišti.

Tak to celé přesuň do sekce,, pokec nebo nezařaditelné .Tady ti hrozí ze strany moderátora distanc .Snad to zvládneš a máš rozum.Nic proti takovému pokecu ,ale vše má svůj pořádek...HAU :


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 21:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Heh tak o tomto probléme by som pohol písať príbehy/ knihy :lol: . Samozrejme dnes už si to na plne gule nedovolím pustiť pretože súcitím zo susedmi, no občas si to osolím trochu viac no len tak na jednu pesničku a na 1/3 maximálne 1/2 výkonu. Kedysi (5 rokov dozadu) sa mi ale podarilo zobudiť kamaráta o niekoľko panelákov ďalej ( mal pootvorené okno) Bývam na vrchnom poschodí ( 8). Vtedy som na susedou kašlal a pravdu povediac boli dosť tolerantní len málo kedy sa mi stalo že mi niekto zvonil alebo búchal na stenu. Občas to trieskalo tak že v kúpelní bolo počuť ako o seba klepkajú paneli v spojoch to už bolo fakt moc. Dnes počúvam na 2p ARO9408+6xARV na zosilňovači BITTNER B400 alebo na ARS9208 atď. Samozrejme za tie roky som si našiel miestnosť v byte z ktorej sa to šíri k susedom najmenej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 22:40 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2009 15:12
Příspěvky: 506
Bydliště: praha
Kraj: ČR - Středočeský
:shock: neone, kdes k těm ,,bednám,, přišel ??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 22:46 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Vidím ,že se povedlo, tak OK
jinak asi se sousedce nedivím ,popiš blíže ,čím dráždíš paní sousedku.Jinak láhev červeného nebo přívětívé vysvětlení by mohlo zabrat.Tedy pakliže už není na práškách.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 23:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Já se pos..., další vlákno s megovým PNGčkem :-( JPG a GIF nejsou přežitky komunismu, tak je prosím používejte.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 00:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
PNGčko svůj význam má, ale trošku jinde...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 00:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Samozřejmě mi šlo o velikost, jinak proti png nic nemam. Ale stahovat pulmegovy a megovy obrazky v mobilu je fakt radost.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 01:19 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Chlapci pokud mě nešálí vlčí mlha tak obsah souboru je omezen.Já ani nevím v čem to sem dávám, jen vím ,že je to velikostí v pořádku.Né všichni musí být IT znalci.Tak prosím o toleranci v tomto.Jestli pro RM je nějaký vhodný formát a velikost tak napište a já se přispůsobím.Ale jinak bych neřešil,každý z nás má určité možnosti a třeba má jen ty.Jo a pište česky bejci já těm ufonským výrazum nehovím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 04:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
PNG a GIF jsou formáty vhodné na to když posíláš nějakou technickou dokumentaci - například naskenované schema, text, a podobně. Nemusí být černobílé, mohou být i barevné ale neměly by tam být podstatné jemné barevné přechody jako například odstíny kůže na fotce obličeje. Na to se to nehodí. Takže třeba perokresba nebo obrázek dcery je na tohle ideální. Na těchto typech obrázků pokud se s nimi citlivě pracuje dosahují oba formáty velmi dobrých výsledků. Hlavní je že máme-li nějakou grafiku kde jsou jasné linie tak to ty linie nerozmaže, zůstanou stejné jako v originální bitmapě (BMP). GIF je starší, zvládá méně barev a na spoustu věcí je dostačující, dá se s ním dosáhnout i menších velikostí. Vyžaduje ale rozumný kompresor. Já používám třeba ten co je interní součástí obrázkového prohlížeče, manažeru a jednoduchého upravovacího nástroje ACD See (jakási prehistorická verze). ten co je v malování a některých dalších programech stojí za houby a obrázek leda tak zmrví.

JPG se hodí na fotografie a tam kde nezáleží na jemných liniích ale spíš na barevných přechodech a na barevném podání.

Průšvih je že některé debilní scannery (dnes jich je bohužel většina) neumí ukládat obrázek do nekomprimovaného formátu BMP a všechno cpou bez možnosti selekce do JPG protože výrobce za prvé předpokládá že uživatel je debil a neumí si vybrat správný formát, za druhé je to pro něj jednodušší. Takový sken i když na první pohled vypadá dobře je už zmrvený a bez dodatečné editace v nějakém obrázkovém editoru ho nelze efektivně převést do PNG nebo GIFu. Když člověk ví jak to funguje dá se s tím pohrát skoro do podoby jako kdyby tomuto mezikroku nedošlo, ale je to zbytečná práce navíc. A to jen kvůli tomu neustále dokola omílanému zaklínadlu "jednoduché ovládání". Fakt jsem na to alergický protože díky tomu se s podobnými kurvítky setkávám úplně všude. Jednoduchost je prostě omezující.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povolená dení hlasitost
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 08:19 

Registrován: 22 črc 2011 19:32
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Moravskoslezský
jinak to pouštím na azs 223 a tato bedna byla původně jako subwoofer do auta ale nechal jsem si předělat zvukařem a jinak vlastním 100w Tonsily měl sem tesly a s kvalitou zvuku jsem spokojen...
tak vypadal před představbou: http://audioweb.cz/vase-wema1.htm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group