Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dymostroj spôsobuje zaseknutie PC softwareu
PříspěvekNapsal: 11 bře 2012 19:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 črc 2011 19:58
Příspěvky: 105
Kraj: SR - Trenčianský
Mám problém z dymostrojom. Niekedy veľmi často sa stane že celý aparát a aj efekty musím napájať z jednej 220V zásuvky - fázy. Občas (asi je príčína v zemniacej slučke) keď stlačím tlačítko na vypustenie dymu tak sa mi zasekne konzola (american audio VMS4) plus prestane reagovať software v PC (VDJ alebo aj Tractor) prestane to komunikovať, nastane ticho, musím vypnúť a zapnúť konzolu a vypnúť a zapnúť software a všetko zas ide (trvá to tak 30sekúnd) je to veľmi nepríjemné, 3x dymostroj ide OK na na 4tý krát vypne - robí takéto blbosti.

Keď aparát napájam že zvuk zvlášť a efekty zvlášť - dve rôzne fázy 220V tak to nestane nikdy, lenže málo kde narazím na dve fázy...

Dymostroj už nie je asi pol roka v záruke je to tento http://shop.danel.sk/dymostroje-penostroje-naplne/dymostroje/danel-ns-fm-900-rc

Konzola má originál pulzný zdroj adaptér o výkone 5V a 5W, druhá možnosť je napájať konzolu cez USB komunikačný kábel ktorý je pripojený k notebooku ale vtedy LEDky svietia menej a má slabší výstupný signál

Notebook ma tiež adaptér ale neviem aký, je to 19,5V...asi pulzný podľa velkosti

ČO VŠETKO SOM UŽ VYSKÚŠAL
1. skúsil som odpojiť zemniací kolík na adapteri od notebooku (v rozvodke som vytrhal ,,kolíkovu, časť) NEPOMOHLO
2. vymenil som oroginál spínaný adaptér na konzole za TRAFO zdroj STABILIZOVANÝ 5V 5W NEPOMOHLO
3. Skúsil som nasledovné zapojenie: Notebook šiel z adaptéru a konzola cez USB s notebooku. NEPOMOHLO
4. Skúsil som INÉ nasledovné zapojenie: Notebook šiel z batérie a konzola cez USB s notebooku - kurnik tak kade sa tam dostáva nejaké prepetie? Cez zosík a procák a cez XLRka co idu do konzoli? Tomu neverím...ale asi začnem
5. Skúsil som dat kondenzátor (nie elektorlytický - nespomeniem si na názov..TCM ci MPC tak nejak sa volá je to taká kocka 1x1x0,5cm, parametre má určite správne - mám to od odborníka) PARALELNE na kábel ktorý napája dymostroj. NEPOMOHLO

EŠTE MI RADIA:
1.Použiť ochrannú zásuvku ako sa dáva na počítače, TV...ale neviem vlastne čo od nej zapojiť, či konzolu, notebook, zosík, dymostroj...???
2. Ževraj existuje USB HUB napájaný cez adaptér, a že do neho mám pripojiť konzolu a druhý koniec USB HUBu do PC - za prvé neviem ale asi sa zvýši latencia (či to aj vôbec pôjde) a po druhé pochybujem že to pomôže

NAPADÁ EŠTE NIEKOHO NEJAKÉ RIEŠENIE?

PS: kamarát má nový trojdňový dymostroj a tiež mu vyplo aparát - používa Numark NDX800 mix RELOOOP a notebook s kartou od Native Instruments... - neviem či to má nejaký súvis...

_________________
2xART 745,2xRCF ART 412A,2xRCF ART 310A,PROC DS34A,4x BC18SUB with RCF LF18X401,CVR PA2202 2x4kW RMS 4ohm,Soundcraft NOTEPAD 124FX,Beyerdynamic OPUS,2xSennheiser XSW35,K&M lešenie,4x LED moving head,3x RGB laser,8x PAR 56 LED


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group