Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 13 črc 2015 19:13 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Tak se chystám k ušnímu. Levý slech mám zalehlý, když vylezu z vany, nebo když se blíží třeba rýma, to už vím tři dny dopředu, mám prostě zalehlé ucho. Jde o to, že potom i hovor zblízka zní jako nepříjemné dunění, nebo když projede náklaďák. Pak to zase odezní, ale stejně tam vezu manželku, tak jsem se objednal taky. Jsem zvědav.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 13 črc 2015 22:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2014 22:49
Příspěvky: 16
Kraj: ČR - hl. m. Praha
stiglitz píše:
Nejlíp, co jsem zažil, byl nazvučen koncert J. M. Jarre. Dost nahlas, uši přesto netrpěly. Slyšet byl každičký detail. Poklona.

Perfektně byli nazvučeni Eagles, a dávno, kdysi moc dávno Pink Floyd. Oba koncerty bych si hned zopakoval :)

_________________
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Symbol B MkIII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII. Jo, vintage...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 13 črc 2015 22:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
Doporučiji si při návštěvě ušního nechat udělat audiogram.Možná se pak někteří z Vás budou divit co ještě slyší
s co už ne. Možná se zdá,že nejhorší je neslyšet.Můj názor,že horší je slyšet to co nechcete.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 14 črc 2015 19:53 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No, upřímně řečeno, začíná to s těmi koncerty - hlavně u hlučné hudby, jít kvalitou (a bohužel ne vinou kapel) silně z kopce. Nejen zde, ale i jinde na internetu se objevují názory, že to je vcelku logický vývoj: lidé, kteří často pracují s vysokými expozicemi hluku, mají problém a postupně ztrácejí sluch. Což je ovšem třeba u zvukaře průšvih. U něho to totiž vede k postupnému zvyšování výkonu kapely a vzniká fatální spirála ...

Teď nezbývá, než doufat, že se o tom bude více mluvit a lidé nebudou jako tupé ovce ty přehnané decibely přijímat jako cosi, co je nutné zlo a ještě jako ty kravičky za zadními okny starých osobních aut kývat na zaplacené recenze, jak ten zvuk byl vynikající a přitom akci po akci ztrácet sluch!

Kapely by si toto měly hlídat a nejde-li to jinak, zvukaře asi častěji měnit. Ještě by se jim dotyční odvděčili, že z toho uřvaného zaměstnání včas (snad ?) unikli.

Ale lidé si začali všímat - viz následující aktuální příspěvek pod obrazovou galerií, kde už i návštěvník se špunty v uších zaregistroval, že je něco špatně ... http://musicserver.cz/clanek/50832/juda ... togalerie/

Když si totiž každý návštěvník uvědomí, co mu v takové situaci hrozí, asi nad tím mávat rukou přestane. Ostatně celé toto vlákno včetně odkazů na "akustické trauma" a jeho následky je samo o sobě velice varující.

V některých případech je asi lepší na takovou akci nejít a za vydané peníze si koupit třeba ten nejkvalitnější vinyl (pořád to vyjde levněji) a užít si "svou" kapelu v daleko vyšší kvalitě a bez rizika. Samozřejmě - "živák je živák" ... jenže, když si položíte otázku: " ... chci to vidět NEBO bych raději dobře slyšel celý zbytek života ? ...", ja asi odpověď jasná.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poškození sluchu - co dělat když...
PříspěvekNapsal: 15 črc 2015 12:25 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Ja keď idem na nejaký koncert tak mám vždy so sebou štuple do uší. Perfektná vec. Ak je hlasitosť OK nezakladám, ale ak mi niečo vadí (hlasitosť/ ujačané stredo-výšky) tak zašpuntujem. Odporúčam! Taktiež nosím jedny v aute, v batohu na bajk, a turistickom batohu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group