Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:39


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: (ne)kvalita nových vinylů
PříspěvekNapsal: 23 zář 2013 19:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Staří hifi pardové, ale i mlíčnáci jako jsem třeba já říkají že, nové vinyly už nejsou jako ty staré. Tenhle trend není jen v Hifi, takže bych tomu klidně i věřil, jenže jak mám pohrdat něčím co jsem nikdy neslyšel? Pořídil jsem si teda 2 nově lisovaná LP alba a rád bych se podělil o pár postřehů.

Výběr padl na nové 2LP od australských Dead Can Dance jménem Anastasis(2012) a singl od Marillionů, Grendel (2013).

Marillion - Grendel

Zpracování LP: Všiml jsem si docela znatelých otřepů u středícího otvoru a potom jeden docela ostrý otřep na boku desky. Vinyl se zdá dostatečně těžký a potisk se jeví jako kvalitní.

Příloha:
IMG_20130923_184625.jpg


Příloha:
IMG_20130923_184655.jpg


Příloha:
IMG_20130923_184711.jpg


Zvuk: Bude to znít asi blbě ale deska zní stejně blbě jako na digitálu. Myslim si, že takhle skladba je jak ve studiové, tak i koncertní verzi nahrána už v základu špatně, takže zní na obou médiích naprosto stejně. Podotýkám že je to můj osobní názor, možná že někomu se nahrávka zdá být v pořádku.

Obal: Jelikož jde o picture disc tak deska byla v průhledném pouzdře z tvrdé fólie. Tracklist je přímo na desce.

Dead Can Dance- Anastasis

Zpracování LP: Stejně jako u Grendela jsou zde jasné otřepy na středící díře. Na etiketě u LP č.1 je jasně vyryté písme A (jmenuje se sice Aleš ale desky si opravdu nepodepisuju :) ). Myslím že jde o chybu a nemá to tam co dělat. Vinyl je vcelku těžký v porovnání s českými deskami, je možné že se jedná o 180g verzi? Dá se to nějak převážit? Zkusím to. Ořez desky je zde výrazně lepší než u Grendela.

Příloha:
IMG_20130923_184806.jpg


Příloha:
IMG_20130923_184821.jpg


Zvuk: Tuto album mám velmi dobře naposlouchané z PC ve formě FLACu a patří zvukově zatím k tomu nejhoršímu co tato formace nahrála. I nové remastery jejich starých alb jsou zvukově hůře hodnocená. Nové album se mi zdá v některých momentech hodně uřvané a poslech mě docela unavuje. Nejvíce je tohle slyšet u jinak výborné skladby Return of The She - King. Vinyl mě na první poslech naprosto vyděsil. Zvuk bez výšek, jakoby pod dekou, bez prostoru. Jediné pozitivum že to nebylo uřvané, jako z digitálu. Na druhý poslech jsem na zesilovači přidal výšky (cca. 3-4 dB podle zdvihu potenciometru který má +-8dB) a dalo se tu vcelku slušně poslouchat. Některé skladby byly ale stejně takové bez života. Celkově rozporuplné pocity, protože se mi libí že to není uřvané, ale zas je to takové moc temné.

Obal: Kvalitně zpracovaný. Vnitřní obaly klasiky z papíru s vnitřní umělou folií. Zde bez výtek.

Závěr:
Tomu kdo to dočetl až sem, gratuluju. Doufám že jsem svým neodborným popisem neunudil k smrti. A teď k čemu jsem to tady takto zdlouhavě popisoval? Zajímali by mě vaše konkrétní zkušenosti, ať už po stránce zpravování nových desek nebo jejich zvuku. Dále bych rád poprosil pamětníky (snad to pojmenování naurazí :D ), jestli tohle zpracování bylo i nových desek před těmi X lety a to zejména ty otřepy, protože to mě docela zarazilo.

Díky všem co tenhle můj výblitek přelouskali..... ;)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (ne)kvalita nových vinylů
PříspěvekNapsal: 14 říj 2013 13:57 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Ahoj, ja pridam jeden postreh a to, že tzv. nove picture discy (casto pouzite pri metalovych zanroch) su na tom zvukovo horsie nez klasicky cierny vynyl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (ne)kvalita nových vinylů
PříspěvekNapsal: 14 říj 2013 15:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Tak to je určitě možný. Já jsem u toho picture vinylu slyšel zvýšenej hluk od tření jehly s povrchem desky. Bylo to slyšet prakticky jen při spuštění přenosky na desku, ale bylo to tam.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (ne)kvalita nových vinylů
PříspěvekNapsal: 08 dub 2014 22:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2014 22:49
Příspěvky: 16
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No, picture vinyly jsou spíše na zeď, nebo na kompletaci sbírky, ale zvukový zážitek od nich nečekám. Celkově - jakýkoli vinyl, který není černý (tedy - nejsou v materiálu jemně namleté saze, které působí jako "mazivo" mezi jehlou a drážkou) se podstatně dříve ohraje - myšleno tak, že se začne objevovat v reprodukci jemný praskot, ač používáte kvalitní gramofon a přenosku s velmi malou svislou silou. Neštěstím v současnosti lisovaných vinylů je, že nahrávka je pro ně obvykle "domršena" ve stylu loudness-war a poslech pak spíše obtěžuje, než baví. Existují i výjimky - např. MoFi (Mobile Fidelity), tam se záznam bere z původních pásů bez změn (dříve MFSL). Maje srovnání u pár titulů od původního vydání přes reedice z osmdesátých let až po aktuálně vydané desky, jednoznačně jsem slyšel - čím novější, tím horší zvuk. Odstrašujícím příkladem je vydání "Demonds and Wizards" od Uriah Heep na dvou modrých vinylech, tak nepřirozené zkreslení zvuku při přehrávání jsem snad ještě neslyšel. Až poté, co jsem dal na gramo jinou desku, jsem se ujistil, že jehlu mám v pořádku...

Nějaké otřepy u středícího otvoru a na okraji desky bych neřešil. To jen vypovídá o pečlivosti lisovny, jak pečlivě odstraňuje artefakty vzniklé při výrobě. 8-)

_________________
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Symbol B MkIII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII. Jo, vintage...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (ne)kvalita nových vinylů
PříspěvekNapsal: 31 bře 2015 12:18 

Registrován: 17 črc 2012 13:53
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ahoj, jsem sice zacatecnik co se tyce Vinylu a analogu, ale tohoto moderniho neduhu jsem si vsiml taky. Starsi desky z antikvariatu o ktere bylo predchozimi majiteli dobre pecovano se zdaji byt zvukove dynamictejsi. Je mozne ze za to vse muze remastering a dnesni moderni doba kdy se vse dela na kvantitu, ne vsak na kvalitu.
Mozna bychom mohli tohle tema rozsirit i o to jak poznat kvalitni starsi desku bez toho aniz by ji clovek mel moznost slyset? Na co se pri optickem ohledani zamerit. Jake vyrobce desek nebrat. Jak poznat gramaz ci material ze ktereho je deska vyrobena?

_________________
Doma: zesilovač Onkyo Integra A-8670, repro TM 265-BR, DAC Creative SB X-Fi, CD Technics SL-PJ27A, gramo NC430, NC 440
Dilna: Repro Tesla KE 30, zesilovač s TDA 2005, tuner Tesla 3606A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: (ne)kvalita nových vinylů
PříspěvekNapsal: 31 bře 2015 13:38 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
Zaměř se na desky japonský, u nás bych nekoupil skoro nic,skoro každá šmejd,ted mi přišla jedna deska z Osaky,pošta za 200kč slušný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group