Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Symetricke napajanie
PříspěvekNapsal: 05 lis 2013 22:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
k těm odkazům... hlavně mě pořád dostává, že všude jako kondy perou ty svoje jamicony :D ty s kvalitou nejsou jaksi na vysoké úrovni (nebo taky značku N.A. dodatek hovno :D ). pokud jsem na omylu, rád se přesvědčím o opaku :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Symetricke napajanie
PříspěvekNapsal: 05 lis 2013 23:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak mohli by tam dávat i horší materiál. Hlavní problém vážně není v Jamiconech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Symetricke napajanie
PříspěvekNapsal: 07 lis 2013 00:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Na domácí hraní pro začátečníka doporučuju LM3886...je dostatečně blbuvzdorný, hrajě skvěle, nestojí moc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Symetricke napajanie
PříspěvekNapsal: 17 lis 2013 12:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Ty moduly s TDA se dají rozumně používat, ale při nižších napájecích napětích a jak řekl Thales do výkonu pár desítek W. Udělal jsem si z jednoho můstkového modulu "zesilovač do terénu" na tábory, kde tím dělám zvukové efekty a podkres mimo tábor. Na 2x12V z autobaterek funguje obstojně a na PA bedny do 8R dodává dostatečný výkon na větší obývák(hodně velký). Při řevu draka jsme museli děti hodně přemlouvat, aby se nerozprchly po lese, ale stříleli po něm. Na druhou stranu ty autobaterky jsou ideální zdroj, tak to hraje fakt dobře.

Pokud oplýváš penězi a snahou se učit a zkoušet, tak bych se toho až zas tak nebál, ale jak radí ostatní, jsou tu levnější a lepší řešení jako stavebnice z EZK.

Já osobně se přimlouvám k tomu, aby sis něco postavil sám z osvědčeného a funkčního zapojení, popřípadě připravené stavebnice a klidně i té z EZK. Nicméně vyhýbal bych se různým integráčům jak v budičích, tak v koncích. Zaprvé je to ojeb a zadruhé není nad to si oživit diskrétní tranzistorák. I přes to, že pokud jsi začátečník, tak se asi neobejdeš bez obětí na životech, ale tím si každý musí projít a každý má někde ten svůj kyblík s odpálenými součástkami. Alespon nabereš nové znalosti a nebudeš na fórech vypadat jak totální elektro lachtan jako Venouš ;). Btv Véno, tobě už ty kondíky taky vlezly na mozek co?

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Symetricke napajanie
PříspěvekNapsal: 18 lis 2013 17:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Integrované budiče nemusí být vždy ojeb. například konkurenční LM4702 a LME498xx jsou slušné obvody, za které není třeba se stydět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Symetricke napajanie
PříspěvekNapsal: 18 lis 2013 19:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
venouš píše:
k těm odkazům... hlavně mě pořád dostává, že všude jako kondy perou ty svoje jamicony :D ty s kvalitou nejsou jaksi na vysoké úrovni (nebo taky značku N.A. dodatek hovno :D ). pokud jsem na omylu, rád se přesvědčím o opaku :-)


Vendo, kdybys měl v ruce to, co já dnes, tak se blahem uděláš.
4x2200uF/400V, pracovní napětí 375V, pracovní proud celkově 65A/ef, 415A/peak, ultra low ESR, rozměr 67x125mm, garantovaná životnost 6 let při 85°C, reálná podle zkušenosti kolem 15 roků. Výrobce neznámý, používají to Angličani ve frekvenčních měničích Invertek. Pucoval jsem dnes těch frekvenčáků pět po pětiletém nonstop provozu v trvalém přetížení na 130% jmenovitého výkonu v okolní teplotě kolem 45°C v zimě a 65°C v létě (v rozvaděči se už teplem zdeformovaly plastové žlábky). Podle autodiagnostiky jsou v pořádku.
Jestlipak dovedeš alespoň spočítat, jaká energie je na nich naakumulovaná při provozním napětí, he? Z hlavy, bez hledání na Netu, když už jsi ten expert.

Tvůj příspěvek tazateli OPRAVDU velice pomohl.

The Tesla Speak:
Taky si uvědom, že deska elektroniky je jenom pouhý začátek. Opravdový zesilovač z toho udělá teprve pěkná kovová škatule. Právě tak teprve pěkná ozvučnice s povrchovou úpravou, rámečkem a se vším okolo udělá ze slušných reproduktorů a výhybky opravdovou reprobednu. Takže i kdyby sis pořídil hotový a oživený modul zesilovače, nebo stavebnici reprobeden, stále máš opravdu hodně s čím si hrát. Na to pak ani kdovíjak hluboké znalosti nepotřebuješ, stačí zručnost a trpělivost - pořádná věc vzniká postupně a dlouho, Není to na jedno víkendové odpoledne.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group