Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 21 úno 2014 22:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
chtěl bych se zeptat jak se kdysi řešily impulsní zdroje a nízkoimpednační kondenzátory (ano, jsem na ně vysazený :D ) to se opravdu kdysi vyráběly low-esr kondy nebo se tam dávaly normální a řešilo se to jinak? potom bych se chtěl zeptat co jsou zač zdroje z TV od TESLY, ty s dvěmi tranzistory KD333 přišroubované na boku na chladiči, kolik čeho dává atd... nebo jestli bych s těmi trandy po doplnění něčeho mohl splichtit něco v "Áčku" nebo je to použitelný zdroj (jasně, jak k čemu). prostě mě historie elektra a tak zajímá a hlavně mě zajímají počátky elektrotechniky (elektronky mě moc neberou). tak jestli by to nebyl problém, mohli bychom to tu rozvést a pokecat o všem možném a nemožném :-) dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 24 úno 2014 15:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
nic?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 25 úno 2014 02:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tesla i do impulsních zdrojů používala některé typy svých kondenzátorů. Měly dostatečně dobré parametry na to aby v paralelním řazením umožnily dlouhodobě spolehlivý provoz takového zdroje. Nejednalo se však o tak velké proudy jako v některých dnešních zařízeních. Rovněž impulsních zdrojů bylo tehdy mnohem méně. Za jakéhosi předchůdce se dají považovat zdroje s tyristory, kde však frekvence spínání nebyla problém. Zato byla solidním zdrojem rušení, který se problematicky odrušuje. Oba typy zdrojů Tesla v TV používala dle roku výroby.



S KD333 máš dvě možnosti - mohl by sis mohl postavit třeba kvazikomplementární UNI15Q. Není to ale Ačko. V Ačku bys z nich vydoloval nula-nula-prd. Nahradil bys jimi původní KU611, ale bylo by záhodno na to mrknout osciloskopem a eventuálně si pohrát s kompenzací protože ty KD jsou pomalejší. To je ale zřejmě mimo tvé schopnosti.

Nebo si k nim sežeň do páru KD334, postav komplementární UNI15 a máš to. Tam nic řešit nemusíš. Na obojí jsou navržené DPS.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 25 úno 2014 21:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
tak to díky mrknu na to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 26 úno 2014 21:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
jinak o kvazikomplementárním zapojení jsem slyšel že jsou naprd jak se rozlaďujou, je to i tento problém?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 01:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jak rozlaďujou? Co to meleš?

Kvazikomplementáry klasické koncepce mají charakteristický určitý typ zkreslení způsobené tím, že obě obě poloviny zapojení zpracovávající každou půlvlnu signálu nejsou zcela shodné. To ale neznamená že to jen kvůli tomu bude hrát blbě. Kvalitně odladěný kvazoš může hrát subjektivně lépe než špatný komplementár. Nezáleží tedy jen na tom jestli kvazoš nebo komplementár, ale na celku. Nicméně pokud bychom se bavili o špičkových konstrukcích, které jsou celkově někde jinde tak teprve tam se kvazoše nechytají. Ostatně co ti brání si to vyzkoušet třeba na tomto jednoduchém zapojení?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 10:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
právě no... jen jsem někde četl jak někdo získal z kina AKRka a k tomu i dva 100W kvazikomplemetární zesilovače a tam někdo napsal že s teplotou se strašně mení vlastnosti a po čase se to úplně rozhodí a musí se to znovu všechno nastavit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 12:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Taková LM3886 je taky kvazoš a špatně rozhodně nehraje...
A ohledně toho rozlaďování...no když některým trandu začne časem klesat beta (jako je to třeba u typu 2SC458), tak se to samosebou rozhodí, ale nezávisle na tom, jestli kvazikomplementár nebo komplementár.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 12:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
venouš píše:
právě no... jen jsem někde četl jak někdo získal z kina AKRka a k tomu i dva 100W kvazikomplemetární zesilovače a tam někdo napsal že s teplotou se strašně mení vlastnosti a po čase se to úplně rozhodí a musí se to znovu všechno nastavit.

To není proto, že to je kvazikomplementár, ale proto, že je blbě teplotně stabilizovanej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 18:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
aha díky :-) zase jsem chytřejší, tak jinak doporučili byste mi to zapojení co je nahoře, určitě bych se do něj dal, vlastně mám vše co potřebuji jen nějakou drobnůstku co byste chtěli vytknout?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 01 bře 2014 08:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Mě se na tom třeba nezdá jak je možné že i když ty KUčka jsou mnohem rychlejší tak že je to stejně kompenzované. Takže je otázka jak moc sis tím autor (Nalimko z SE) hrál. Sice několik lidí to stavělo a všichni podávali pozitivní raporty o funkčnosti, ale nevím kolik z nich to hodilo na osciloskop. Nicméně i tak to neuškodí postavit protože si na tom alespoň osaháš pár věcí (ono by bylo z výukových důvodů skoro i dobře kdyby ti to hned napoprvé nejelo abys musel vzít ten měřák do ruky a očuchat si to) a přitom díky tomu že je tam malé napětí a jedná se o malé výkony tak když na tom něco pokazíš tak to nebude tak bolet. Jinak jsou to takové recyklační miniprojektíky na součástky ze šuplíku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 01 bře 2014 11:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
přesně přesně :-) navíc potřebuju postavit trochu víc zesíků protože v baráku mám za lubem trochu ďábělský a potrhlý plán :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 01 bře 2014 14:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Rozhlas po drátě ale bez centrálního zesilovače? Aby si i babička na WC mohla poslechnout trochu toho kulturního techna?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 01 bře 2014 16:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
venouš píše:
přesně přesně :-) navíc potřebuju postavit trochu víc zesíků protože v baráku mám za lubem trochu ďábělský a potrhlý plán :mrgreen:


Pustíš na plný kule bedny s 4x ARO689, zapálíš dům a budeš kolem běhat nahej a kukat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014 14:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
úplně vedle :D ne, začalo to u máti doma kdy jsem si zvlášť "nazvučil" každý stůl tak něco podobného si udělám u taťky ještě někde schrastím čtyři kousky ARE5808 a udělám si bedýnky kde v jedné budou 4 kousky tohoto reproně. pak ještě si na něco zapojit už nepoužívané RKčka, na stole k PC si vyrobit další a atd. atd.

ikdyž ten dráťák by nemusel být špatný, no když už mám 9ks převodních trafíček :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014 21:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Vendo, ty až dospěješ, já budu prezidentem Zeměkoule :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014 22:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
což bude na svatého Dynda což je už 31. dubna v 24:01 :D

jinak je nějaký návrh na DPS k těm UNI15


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014 22:43 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vendo, ty ARE 5808 jsou nejlepší širokopásma od Tesly co znám. Ale jedině pokud se správně použijí.
Jestli je, blboune, narveš po čtyřech do bedny, zabiju tě. A věř, že jak bude tvůj život krátký, tak bude tvé umírání dlouhé!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 03 bře 2014 18:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
:shock: :? nějaký problém ? :? budou nad sebou vodorovně, uzavřenky, a jen na malé muzicírování ne na kravál :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: pohled do historie...
PříspěvekNapsal: 03 bře 2014 21:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je prostě škoda je takhle kurvit. Je to jako dělat svařák z ušlechtilého vína. Nebo jako zatápět nábytkářským ořechem.
Po jednom hrají krásně. Jak je pustíš čtyři naráz v jedné bedně, budou ječet jak přejetá kočka. Dej si místo nich jakýkoli čínský 10" papírák za tři kila a výsledek bude stejný, ne-li lepší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group