Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 10:39 

Registrován: 27 úno 2014 11:45
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj, potřebuju nějak hezky upevnit reproduktor zvenku. Jsou tam prozatím takové nevzhledné patky, ale chtěl bych tam dát nějakou kruhovou kovovou nebo plastovou obrubu. Jenže na netu nemůžu nic najít. Neměl by tu někdo tip, nebo nedokázal vyrobit? Fotky repro a nákres s rozměry obruby přikládám.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 11:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Cožpak o to, vyrobit se dá cokoli. Jak tak koukám: To je ARZ669 nebo 668? Na ty už dobu chystám montážní mezikruží, ale zatím pořád jen hubou. Jenom si říkám, co tam dělá ta díra nahoře...?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 11:31 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Natahal jsem si domů něco kartonů, ne vlnité lepenky, ale kartonů. Potřebuješ kružítko, ostré nůžky, a trpělivost. Kružítkem jsem narýsoval to co jsem potřeboval, tedy hodně kruhů, myslím že jsem dával sedm až devět vrstev kartonu, podle toho, jaký jsem potřeboval to okruží. Malý reprák si obkresli, protože má "uši", a pak mu kružítkem udělej vnější okraje. Obdobně dělej velký reprák, kde už nemusíš nic obkreslovat, kružítkem uděláš obojí. Nezapomeň mít ostrou tuhu, aby se ti nezvětšovala čára.
Pak budeš stříhat, hodně stříhat, já to udělal za večer, a měl mozol od nůžek, závisí na tloušťce kartonu. Na velký reprák to stříhej od vnitřního okraje, zbyde ti materiál na menší reproduktor.
Pak to lepíš na sebe disperzí, do požadované tloušťky.
Po slepení se to dá brousit, vrtat. Byť papír, výsledkem je tuhostí naprosto dostatečně vyhovující okruží, vylučující jakékoli drnčení, jako třeba plast. Já jsem to pak potáhnul strukturovanou tapetou, a přetřel balakrylem, normálně molitanovým válečkem.
Výsledek záleží na tvé trpělivosti a šikovnosti, ale nikdo nepoznal, že jde o papír. A je to prakticky zadarmo.
Jak říkám, hodně lidí se mi smálo.
A stříhej pečlivě, protože nebudeš mít tolik broušení. Ale to poznáš.


Naposledy upravil stiglitz dne 17 črc 2014 11:38, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 11:33 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Jo, na malý reprák udělej pár vrstev s ušima, pak už normální kruhy, abys uši zakryl. To samý velký reproduktor, větší vnitřní oruží, pak nenší vnější, tu pohledovou část. Na to přijdeš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 11:48 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Příloha:
DSC06832.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 11:56 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Z vnějšku okruží přetaženo tmelem na dřevo s trochou disperze, aby se neměl snahu vydrolit, a dá se to pak brousit, aby se zakryly vrstvy kartonů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 12:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Stiglitz: máš to pěkný, moc pěkný, ale musíš bejt ukrutnej masochista. Prdel by mi to mohlo políbit, takovýho stříhání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 12:16 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Ono to zase tak hrozný není. Je to takový panelákový řešení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 12:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2010 02:14
Příspěvky: 315
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
sak ten karton vyzera ako z preglejky ;) to by ma hadam ani nenapadlo...
Inac ma este napadlo, ze by to mozno islo rezat nozikom, namiesto strihania.

A predtym ma napadlo ze co tak tie plechove mriezky ("grily") a vyrezat im tu mriezku zo stredu?
ale tie sa tiez vacsinou prichytavaju timi uchytkami na bok,
ale keby ste si niekde nasli aj take plastove z hifi, alebo auto, tam bivyju tak skrutky ze sa zakriju.
Aspon ma to teraz tak napadlo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 12:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Teda stigu... to je uplně nádhera! slintám :P

Basák ARN 73x?

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 12:47 

Registrován: 27 úno 2014 11:45
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Středočeský
ransom ... jj ARZ669. tata mel nejaky teslacky uzavreny bednicky s tim a ARV161. vyzkousel jsem si na nich jak by to hralo v bedne jako transmission line. proto ta dira nahore. zvukove se mi to fakt libi. stiglitz ... hele tak to asi udelam takhle pokud nesezenu zadnej kovovej kruh danejch rozemeru. hele pod tim reprakem je vyfrezovanej schod ve kterym je tesneni ktery tlaci proti tomu repraku. myslis ze ty slepeny kartony budou natolik tuhy ze se to nebude nejak ohejbat? dejme tomu kdyz to bude prez ten karton prisroubovany treba 8 vrutama?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 13:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2010 02:14
Příspěvky: 315
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
tak ma este napadlo, ze som v zeleziarstve videl mosadzne plechove obruce pre kurenarov a pod.
ale to je aj tak na priereze tvarovane...
a mozno by ani rozmery nepasovali, sak to robia tiez vo viacerych velkostiach...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 14:08 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
georgeus píše:
ransom ... jj ARZ669. tata mel nejaky teslacky uzavreny bednicky s tim a ARV161. vyzkousel jsem si na nich jak by to hralo v bedne jako transmission line.


Ježíšmarjá, to nevíš, že takhle ten reprák zničíš? Ten funguje správně jedině v uzavřence kolem 20- 25l. Do TML nemůžeš dát co tě napadne, tam musí přijít reprák s tužším závěsem, který je schopen fungovat ve free air zástavbě, protože v TML nemá zezadu žádnou zátěž. Jinak to je pěkný, to ano. Ale to ARZ tam bude lítat jako splašený, aniž by tím odevzdalo nějakou odpovídající práci na basech. Už při malém příkonu začne narážet cívkou na dno magnetu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 14:22 

Registrován: 27 úno 2014 11:45
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Středočeský
ransom .. )) to ja vim ze je tenhle reprak hodne nachylnej na zniceni. byl to jen takovej pokus s tim co mam. ale hele fakt to hraje vyborne a civka uplne v pohode. jen furt doufam ze se ozve nekdo s tim kruhem kolem na ten basak. jako z kartonu se mi s tim nechce patlat moc. chci to jen prisrobovat a jit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 14:25 

Registrován: 27 úno 2014 11:45
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Středočeský
ransom ... apropo. mas nejaky zkusenosti s TL? ja bych chtel neco stavet neco poradnyho. strasne se mi libi ten zvuk basu kde ta badna neduni. jen v tomhle nejsem moc zbehlej


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 14:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2010 02:14
Příspěvky: 315
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
a co tak dat si to vytlacit z plastu na 3D tlaciarni?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 15:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Já bych to normálně nechal vyřezat z hliníku laserem.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 15:18 

Registrován: 27 úno 2014 11:45
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Středočeský
kemo... no to asi spis tohle nez ten plast. zkusim se podivat jestli to tady nekde po praze delaj a hlavne aby to nevyslo na raketu. je to jen pokus. nechci do toho investovat majlant.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 15:21 

Registrován: 27 úno 2014 11:45
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Středočeský
ransom ... jeste k tomu zvuku. sem nadsenec, ne profik. takze merni to neni. vzal sem overenou vyhybku na tyhle repro. mel sem postavenou jednu bednu 22l a druhou tu TL. u TL jsem si musel hrat hodne s vtlumenim. a pak jsem mohl porovnavat tu uzavrenku a TL. sice jen uchem, ale fakt stejny basy jsme slysel na obou, ale ta uzavrena bedna proste duni, i s vytlumenim. jako byl bych strasne rad, kdyby se tu v praze nasel nekdo kdo to treba umi zmerit. ale na ucho je to opravdu vyborny


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obruba pro připevnění reproduktoru
PříspěvekNapsal: 17 črc 2014 16:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tvoje pohnutky celkem chápu, ale tahle kombinace nepovede k dobré TML. Nejen proto, že tomu repráku dost ubližuješ. Ani TML ozvučnice ti takhle nedá všecko, co by mohla. Do ní potřebuješ v podstatě stejný reprák jako do openbaffle.
Ono pokud nemáš v úmyslu velmi dlouho laborovat (což je samozřejmě zábava) a spotřebovat množství materiálu (což už zas taková zábava není) je nejlepší udělat přesnou kopii nějakého hotového TML projektu. Ono se to nedá moc střelit od boku a tak to je spousta zkoušení s délkou, tvarem a tlumením. Kdyby sis chtěl hrát, můžu ti věnovat pár 6,5" středobasů, které se přesně na tohle hračičkování hodí. Jinak se na to používají spíš dražší speciály se vhodným mechanickým řešením - tuhostí se to podobá spíš auto nebo PA reprákům.
ARZ66x by se asi daly jednoduše upravit, ale vzhledem k jejich historické hodnotě by to bylo škoda.
No a to dunění - pokud není způsobeno místností a umístěním beden - bývá většinou vyřešeno vyladěnou výhybkou (ladí se pro konkrétní reprák v konkrétní bedně). Nemáš náhodou zatvrdlé gumové závěsy?

K té montáži: Jak jsem psal, už dobu řečním o výrobě montážních mezikruží k těmhle reprákům. Vnitřní průměr 198, vnější 225, šest děr po obvodu, z ocelového plechu 1,5mm. Je možnost to chemicky načernit nebo stříknout práškovou barvou. Já ale mám už měsíc k vyzvednutí vypálené plechy na úplně jiný projekt a nové kusy budu zadávat teprve až se tam dostanu pro předchozí objednávku. Cena by mohla vyjít kolem 130Kč za kus. Jak to vypadá u malinkých ARZ368 se můžeš podívat tady:
https://plus.google.com/u/0/photos/1092 ... 0889599873
U těch ARZ669 bude vnitřní průměr tak velký, aby objal gumový lem a přitlačil jen okraj koše. Dá se to ale samozřejmě udělat i menší tak, aby to tlačilo přímo na gumu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group