Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 05:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Obehové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 28 črc 2016 11:02 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Vaseck, to obehové čerpadlo má asi 12 rokov. Točí 85 st. C teplú vodu v primárnom okruhu Atmosu DC-20GS. Pred sezónou 2015/16 sa nespoľahlivo rozbiehalo a pár krát sa zastavilo počas prevádzky kotla. To má nepríjemné dôsledky, lebo za krátku dobu sa prehreje kotol. Teraz chystám jeho revíziu.
Ďalšia vec k zblázneniu je , že sa prestáva rozbiehať aj spalinový ventilátor. Termostat zapne, motor hučí ako trafo v skrate a musím pootočiť rotor ručne. Dosť nepríjemné je potom odísť z domu.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obehové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 28 črc 2016 21:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Xeon_sk píše:
Ďalšia vec k zblázneniu je , že sa prestáva rozbiehať aj spalinový ventilátor. Termostat zapne, motor hučí ako trafo v skrate a musím pootočiť rotor ručne. Dosť nepríjemné je potom odísť z domu.

Pokud to má jednofázový motor, je to v rozběhové fázi, čili nejčastěji v kondenzátoru. Jinak ložiska.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obehové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 15 lis 2016 15:13 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Co jako bydlím na jihu, přece jen už je nutno topit. Dal jsem tedy dohromady ten termostat s primárním oběhovým čerpadlem. Během loňského provozu jsem se obával čerpadlo rozebírat, protože jako obvykle, při neznámých věcech, mi vyskočí pár pružin do ksichtu a je malér.
Ve skutečnosti je to jednoduchá záležitost. Motorová jednotka pasuje z běžného oběhového čerpadla, pokud je uchycena dvěma šrouby M6. Nová čerpadla, v nižších cenách mají nyní 4 šrouby M5. Proto jsem vzal motor s odtredivým kolem z jiného čerpadla a na to místo jsem dal nové. Dobré ceny má Mercury market 30 Eur / kus.
Spalinový ventilátor se už rozbíhá spolehlivě. Jak mě upozornil Ransom (nespojovat s Ransomware :) ) ověřil jsem rozběhový kondenzátor - byl v kýblu, měl pouze 0,2 uF.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obehové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 27 lis 2016 18:06 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Teď jsem dole koukal a máme všude Grundfosy, skoro 20 let staré. Nikdy jsem je nekontroloval (skoro 10 let) a pořád běží. Až letos jsem odmontoval ten šroubek nad hřídelkou a protočil - no moc moudrý jsem z toho nebyl, prostě se ta hřídelka v pohodě točila, tak jsem to zase zašrouboval.
No a teď jsem kupoval novou Alphu 25-40, tak jsem zvědavej, jestli bude taky tak festovní...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group