Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 17:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
zdravíčko

momentálně laboruju s nalezeným commodorem 64 a kazetovou mechanikou. včera jsem měl nějaký problém, asi na kabeláži tak mi nefungoval jeden kanál, nahrával jsem tedy programy přes levý kanál, dneska mi fungujou už oba a problém je ten že se nepodařilo nahrát ani jeden program, úroveň na pásce je +6dB, hxPRO, dolby, mpx filtr, ekvalizér v PC je vyplý a ani ťuk. tak jestli se tu někdo vyzná a podělí se o zkušenost, byl bych rád :) dík


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 19:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Vypnout Dolby, vypnout MPX filtr, nahrávat na 0 dB a používat hlavu, která není sedřená na kost.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 20:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
však jsem psal že to vše mám vyplé a hlava je amorfní, vypadá to na nějaký problém nahrávaného softwaru protože z inkriminovaných programů to nahraje pouze hlavičku, programy které fungují, které jsem nahrával včera opětovně nahrát lze a jsou funkční tak nevim... jo jinak 0dB je málo, a když je to zkreslené tak to nevadí protože je v mgf tvarovač takže čím víc tím líp. to jsem vypozoroval...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 22:16 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
Co je to za magič, že má tvarovač?
Staré, kdysi funkční kazety to natáhne?
Nějak tomu stavu pokusu tvé laboratoře moc nerozumim. :)
Atari mělo svůj origo kazeťák, sinkléry měli cokoliv se dalo a pak něco na způsob externího disku.
Comodore si nepamatuju, asi jako sinklér, jakejkoliv kazeťák.
Nejlepší kazeťáky byly na tohle ty, kterým když se zmáčkla stopka aktivovala se na setinku sekundy mazací hlava, čímž byl program nahranej na kazetě kde?... jo přesně tam :mrgreen:
To byly časy...sem blbec půjčil nějakýmu chlapovi kazety nacpaný tenkrát nedostatkovejma hrama na atari, a už mě nevrátil, ještě si pamatuju že bydlel někde na mládežnický :) a jmenoval se zaňka, nebo zaňha, tak nějak, hajzl jeden...... :evil:

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 22:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
no jo :)

no, on to pokus není žádnej jen jednoduché oprašování starých technologií, odsud si stáhnu WAV http://specialprogramsipe.altervista.or ... ogram&id=2 ten poté nahraju na kazetu a v skoro přehrávači, který je skoro stejný jako původní ale je to čínská ale funkční kopie, normálním způsobem nahraju do paměti, ono se tam nejedná o žádné hifi takže do*urvená kvalita zkreslením za účelem většího zisku nevadí, ale i úroveň jsem zkoušel ubrat ale bez výhry. V přehrávacím magnetofonu je jako mazací hlava pouze magnet, ale to je fuk, protože jsem nad basicem pro commodora rezignoval :D ale vlastním i ATARI 800XL a s tím dělám projekce na akcích a vypadá to hezky, stroboskopy, animace a spoustu kravinek, když je CRT telka tak to bliká docela dost. jinak uvnitř přehrávače je operák a 7404 což je 6x invertor a z toho může být vytvořen tvarovač aby to i ze silně zkresleného signálu udělalo užitečný signál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 15 dub 2016 08:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2011 19:11
Příspěvky: 460
Bydliště: Kénig pfeld Bémerland
Kraj: ČR - Jihomoravský
S Commodorem 64 jsem se vyblbl dost.Pokud se pamatuji tak fungoval jen s mgf typu Commodore a klony,přes spešl kabel.Horší bylo,že hry časem nešly nahrávat.Asi kvalita záznamu nic moc.Lepší byla disketová jednotka na floppy 5 1/4 disky.Ale i tam časem došlo k promagnetování záznamu.Doma mám stovky disket a desítky kazet.Ale víceméně již k ničemu.Jestli si chceš blbnout s Commodorovými programy,tak s nahraj basic do PC
a můžeš pařit!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 15 dub 2016 09:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
v commoušovi je to větší atmosféra. Ale ty sprity, zvuky jsou pro mě fakt totálně k nepochopení na atarku si píšu programy z hlavy vesměs ty animace na akce ale s commodorem jsem kromě příkazu print, kalkulačky, load a save nedokázal nic :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: mono/stereo mgf hlava
PříspěvekNapsal: 25 dub 2016 21:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
po týdnu experimentování opět píšu s prosíkem o pomoc sice si moc nefandím ale co... ony ty programy fungujou, přes emulátor bez problému, přes kazetu jen 5 programů které jsem si stáhl jako první. tak fakt nevím :D alespoň hospodské hry typu pinball, kulečník, šipky, boulder dash, a jakási střílečka zalaga, na léto, chlastačky v lodi fungujou... ať žijou TTLka :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group