Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:43


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 06 črc 2016 17:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Koukám po zvukovce, kterou budu moci krmit svůj domácí systém tak, abych už nemusel spoléhat na schopnosti hotového hardwarového DSP.

Půjde asi o 6-8ch model, full duplex (4ch out, 2 in (Line-in), Něco, co zvládne dát 1,6V RMS. Externí, interní do PCIe, je to fuk.
Moc těm kompovým věcem nerozumím, a u hodně modelů také důležité parametry nepíšou, tak by mě zajímalo, jestli s tímhle nemá někdo zkušenost. Ony i modely co dají výstupní úroveň se blbě hledají, nebo není jasné, jestli tu úroveň dají. Už ze zoufalosti koukám i na fotky, a pokud tam vidím na konci diskrétní součástky a OZ, tak bych do koupené karty snad i hrábnul, a zesílení upravil tak, aby to šlo.
Pokud by někdo byl schopný dát referenci, byl bych vděčný.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 06 črc 2016 20:28 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Tak to jsem teda na tebe zvědavej. Přesně tohle bych potřeboval taky, ale podle mě nic takovýho není, aniž by to nedělalo ty filtry softwarově (v nějakým proprietárním softu). Nejblíž tomu bude MiniStreamer + MiniSharc, z kterej si můžeš libovolně programovat a kterej si můžeš i píchnout sběrnicí do vlastních DACanů ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 06 črc 2016 23:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jaký je problém v softwarově řešených filtrech krom delay? Přesně tam totiž mířím...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 09:22 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Žádný a asi i včetně delaye. Pak nepotřebuješ DSP procesor (hardwarově na tý zvukovce) a stačí defakto jen DAC, když to zjednoduším. Ale problém je, v jakém softwaru to chceš dělat? Já se přiznám, že žádný takový neznám. Ono mít parádně odladěné presety a moct si pouštět hudbu jen (plácnu) z Adobe Audition a pak třeba na filmy mít peška mi přijde trochu nešikovné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 19:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
EqualizerAPO. Platí to snad pro veškerý zvuk krom ASIO. Tam je to složitější. Je jedno, na jakém přehrávači to pak jede. Určitě nepotřebuju, aby sama zvukovka se zvukem něco dělala. Potřebuju od ní jen, aby dala dostatečnou výstupní úroveň full duplex. Jenže ani takové banality výrobci zvukovek prakticky nepíšou.
Ne u těch kompových, které by jinak i docela stačily.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 20:16 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jenže zrovna ASIO se hodí :) Full duplex je dneska kde co. Frantrax používal nějakej multikanál od Motu i na nahrávání s velmi dobrými výsledky. Tohle je namátkou velmi hezký:
Obrázek

Ale jak říkám, pak už většinou vyjde levnějš si to udělat sám, když vlastně víc nepotřebuješ: USB streamer + několik DACanů, alespoň má pak člověk pod palcem zdrojovou část, na které dost záleží, aj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 21:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak dají se na netu najít zmodované záležitosti a návody jak na to, jak z nějaké levné komerce udělat něco lepšího. Ale snad ani to nepotřebuju. ASIO se mě osobně k ničemu nehodí, takže je to jen o tom kusu železa. Nemám čas si to všecko dělat sám.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 22:00 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Zas tak složité to není. Základ mám doma. Echt zdroje dodá Customworks, např.
Zkoušel jsem najít jen output rozhraní a nic takového defakto neexistuje (alespoň jsem to nenašel), všichni spíš používají počítač jako vícestopý nahrávátko (logicky).
Dál se mi líbil třeba Orion32, ale to by ses prohnul, za ty peníze bych to měl 3x domorobo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 23:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ten APO eq jsem kdysi zkoušel, ale nějak jsem do toho nepronikl. Chtěl bych to využívat u PC co mám jako HTPC, aby aspoň něco hrálo ze zadních repro, pokud to není origo 5.1. video, a zároveň abych to snadno pro 5.1 film vypnul a hrálo to tak jak má.
Jediný, co je na webu i se zvukem ze zadních repro je toulavá kamera, což nechápu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 06:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Já myslím, že APO není od toho, aby řešilo mixování výstupů. Možná z toho plyne ten pocit neůspěchu. Ono to umí jen vzít kanál jak je, a zprocesovat ho. Alespoň tak to vidím a chápu já. Na to ostatní by měly být ovladače od zvukovky.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 10:04 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
kodl: To je pěkná prasárna. Přední báze je nejdůležitější, a aby zněl dobře zvuk prostorově (nebo alespoň plošně), to není sranda ve studiu namíchat. Takže nějakej pseudo enhancer to určitě nezvládne tak, aby se to dalo označit za přínos, spíš to bude rušivý. Pokud je to ve stereu zakódováno jako Dolby Surround, tak je možné z toho tu informaci v relativně dobré formě dostat, celá 80. léta a začátek devadesátých takhle tehdy pokročilá kina hrála. Ale nevím o nějakém inverzním filtru Dolby Surround -> discrete, leč to umí každej receiver pro domácí kino, a opačně dnes umí taky kdejakej Dolby encodér.

Já na ten APO eq zkusím mrknout, ale přijde mi divná tvá poznámka, že ASIO je na nic, to chceš ject přes zajebanej windowsí mixer?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 12:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak jsem znovu zkusil ten APO eq, a asi to má být fakt jenom eq. Dotáhl jsem si basy na 50 a 63Hz, a jsem překvapen, co uhrají 4" Zetagy v 7l bedýnkách - proč se něco takovýho neprodává ke každýmu mikrosystému? Pod 40Hz už to nic nehraje, jenom je vidět kmitající membrány...
Já měl za to, že by to třeba mohlo fungovat jako aktivní výhybka a třeba dělat i zpoždění pro reprosoustavy v dlouhé místnosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 16:08 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Mě to přijde jako zbytečná komplikace. Ano, byla by to krásná myšlenka, mít komp na všechno a softwarově řešit i výhybku, jen naházet biquady a jedu. Jenže to bych musel používat nějaký centrální přehrávač a nebo to zabudovat do ovladačů / windows mixeru. V momentě, kdy mám za 300 dolarů (defakto cena, na ktéré začínají vícekanálové profi zvukovky) dokonalé řešení věci v podobě hw DSP 2x8 mi to už přijde zbytečné...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 17:49 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tohle je právě zabudovaný do windows, takže všechno, co hraje, tak hraje přes ten eq, a je možný si udělat různý konfigurace pro co třeba. Prostě musel přijít čas, kdy tohle ocením, na první pokus se nezdařilo. A díval jsem se na příklady, mělo by to třeba fungovat i jako výhybka pro subwoofer a i to přidání zpoždění funguje. Jenom všechno není klikací, ale musí se to napsat písmenama a číslama do konfig souborů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 20:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Dá se k tomu sosnout několik druhů UI, a na ty běžné potahání jezdců je to i příjemné. Zbytek opravdu radši konfat v texťáku, a pak doměřit do potřebných vlastností.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 22 črc 2016 19:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak jsem nainstaloval rozumnou externí 5.1 zvukovku, a už se bořím po rypák v problémech.

Skrze USB leze nějaké nehorázné rušení. Několikero pištění podle toho, jestli se něco přehrává a hýbe s myší. Je to hnůj. V současné době to směřuje k výrobě jiného 5V napájení. externím zdrojem.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 23 črc 2016 13:37 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
to chce zrovna galvanický oddělení i USB signálů a země, sice to stojí nějakou korunu, ale budeš mít po problémech. Zvuky související s pohybem myši mám taky, ale už jsem si zvykl, je to tak -40dB, muzika to většinou překryje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 23 črc 2016 16:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Když jsem kouknul na net, tak to stojí víc než ta zvukovka. To mi nedává toliko smyslu.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 23 črc 2016 17:27 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
co to je za jebku?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvuková karta pro PC DSP
PříspěvekNapsal: 23 črc 2016 18:52 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jestli stála zvukovka míň než 3 kila, tak se nedivím: http://www.ebay.com/sch/items/?_nkw=adum4160&_sacat=&_ex_kw=&_mPrRngCbx=1&_udlo=&_udhi=&_sop=12&_fpos=&_fspt=1&_sadis=&LH_CAds=&rmvSB=true


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group