Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 11 pro 2016 20:05 

Registrován: 17 pro 2015 18:07
Příspěvky: 662
Kraj: ČR - Pardubický
https://youtu.be/FP1QqtGe8ts

_________________
Rybin


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2016 18:09 

Registrován: 17 pro 2015 18:07
Příspěvky: 662
Kraj: ČR - Pardubický
Chlapy angličtináři neřika ten fousatý , jaký nejspodnější ton, ta basa zahraje? Talko tom přelož to :)

_________________
Rybin


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2016 18:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Zaleží od ladenia ta z najnižším ladením by mala mať struny naladené (údajne najčastejšie používaná):
C0 - 16.35Hz
G0 - 24,5Hz
D1 - 36,7Hz

Potom sa ešte vyskytujú verzie:
C1 -32,7Hz
G1 -48,99 Hz
C2 - 65,4Hz
a
A0 - 27,5Hz
E1 - 41,2Hz
B1 - 61,7Hz

Obvykle má 3 struny, sú aj dvoj strunové varianty. Neviem či vôbec ten nástroj na slovensku alebo v ČR dakde majú.

Pre porovnanie 5 a 6 strunové basgitary majú ladenie najhlbšej struny H0 - 30,87Hz, 4 strunové E1 - 41,2Hz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 13 pro 2016 20:08 

Registrován: 17 pro 2015 18:07
Příspěvky: 662
Kraj: ČR - Pardubický
No fajnový, nejsem do konce roku doma, jsem zvědavy jak to bude hrát plnohodnotně přes zesak a dospělí, basák jako je můj hybridní ARN 930 v 160 litrech, slyšel to někdo s vás na nějakém velkém basáku?, .Ják to zní?. 8-) Přes notebook to holt nehraje ;) . To radeji tancovat posranej.

_________________
Rybin


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 14 pro 2016 10:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ono by to chcelo nájsť nejakú štúdiovú nahrávku, ja som to počúval na sluchátkách ale z nahrávok na YT skôr počujem 2 a 3 harmonickú než základný tón. Ono v podstate aj možno mikrofon kamery, ktorou to nahrávajú tie tóny má problém zachytiť. Tie spodné tóny sú tam aj na vnímanie chvenia čo pri reprodukovaní nebude tak zreteľné. Octabass som naživo nepočul, ale na 16Hz začína aj rozsah väčších pišťalových organoch čo majú 32" register (napr. Gross Bourdon 32") a tam to človek v spodných tónoch fakt vníma ako vibrácie - chvenie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 14 pro 2016 15:01 

Registrován: 17 pro 2015 18:07
Příspěvky: 662
Kraj: ČR - Pardubický
jo, asi ano tomu ja rozumím , ale potřebuji vysvětlit rozdíl mezi základním tonem a 3 harmonickou.??. No těch 16 hz je mně stejně doma na nic bedny rovně ,začínají od 35 HZ, na druhou stranu i 50 hz dokáže působit jako mohutné tony . Nebo se pletu?:-) Konec konců i Bachovi varhany které mam na cdčku znějí bravurně. Dokonce i bass saxofon hraje pěkně dolů, nebo kontra fagot atd.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 14 pro 2016 20:01 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
rozdíl mezi základním tonem a 3 harmonickou.??
Tretia harmonická je trikrát vyššia frekvencia - teda ak mi tu v izbe znie čosi na zdanlivo 16Hz - počujem v skutočnosti 48Hz :)
Pre androidovské mobily je kopec aplikácií - vďačná apka je "sound analyzer free":
https://play.google.com/store/apps/deta ... lyzer.free
Mňa vyviedla z predstavy, že mi zahrá niečo v obývačke hoci 20Hz :)
Vraveli mi to skúsení a odborne zdatní páni tu na fóre no blbec neverí - blbec sa musí presvedčiť sám :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: To je basa co?
PříspěvekNapsal: 15 pro 2016 00:00 

Registrován: 17 pro 2015 18:07
Příspěvky: 662
Kraj: ČR - Pardubický
No s mého pohledu je asi tak ze repraky mam jako koníček cca 17 let za dobu jsem pozbyl docela hodně zkušenosti, prvopočátek byl, na vražedných kombinacích typu ARN 312 a něco k tomu výhybka samozřejmě univerzal :) nebo arn 6618 plus arp 150 a ARV 104 a výhybka tatáž. Jevilo se to ze začátku jako fajnový poslech, ale tady konči veškerá legrace. Něco mně sralo A já nepřišel na to co, pak po letech jsem se dostal k internetu.

A trochu se hnul s místa první info o tom že existuje odlazená výhybka mně dokopalo k tomu používat zásadně takovou . Také jsem totálně změnil osazeni repraku vyjma basáku za norské Seas. Ale s cela naivně jsem jsi myslel že mně to doma "hraje" od 25 hz a rad se tím vychloubal v hospodě . Teprve nedávno zjišťuji že to je totální kravina,a že možná od 40, to jede, ale vůbec to neřeším a jsem rad že i negativní zkušenosti a par kluku tady s fóra včetně Mariana Tomáše, a jiných panu , mně o tom plnohodnotně přesvědčilo jak vjeci mají. A hlavně že není důležitý pro kvalitní poslech k jakému kmitočtu to !"až dojede" ale s jakou "sílou" to basák zahraje. Proto mě nechává 3 harmonická klidným. ;)

_________________
Rybin


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group