Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:39


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektricky konvektor FK3
PříspěvekNapsal: 27 pro 2016 20:23 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Potrebujem pomôcť s elektrickým vykurovacím konvektorom FK3 výrobca nejaký HOME by somogyi.
Problém je v tom, že nehreje a pokiaľ si dobre pamätám, tak nikdy nehrial. Ak si dobre spomínam, tak problém bol v zapojení z výroby, alebo niečo také. Ja som ho dostal do daru.
Konvektor je vybavený termostatom, prepínačom 0,75-1,0-2,0kW. Potreboval by som k nemu schému, alebo schému niečoho podobného výrobku. Hľadal som na nete, ale dnes mi to nejako nepáli.
Čo je na tom všetkom čudné? Na šnúre so zástrčkou je zem pripojená na kostru, hnedý vodič označený "L" je pripojený na špirálu, modrý vodič označený "N" je pripojený na termostat. Termostat je ďalej prepojený s jedným vodičom na prepínač výkonu. Z prepínača idú tri vodiče na špirálu. A čo sa mi nezdá je to, že na prívodnej šnúre modrý vodič "N" je fáza a hnedý vodič označený ako "L" je nulák. Ako keby boli prehodené v zástrčke, ale zástrčka je nerozoberateľná/zaliata originál z výroby.

EDIT: Problém vyriešený. Blbne termostat...

PS: Konvektor som mal nejaký rok hodený v zálohe v špajzi, kde čakal na svoj čas. A teraz pri rekonštrukcii domu by sa mi dosť šikol. Vďaka ešte raz za pomoc.


poprosim admina o vymazanie, diky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group