Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:50


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: WWW.AKUMANIA.SK POZOR NA NICH !!!
PříspěvekNapsal: 12 led 2017 13:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Zdravím kolegovia.
Tento týždeň som si objednal baterku s www.akumania.sk jedná sa o EXIDE Premium EA530, čiže prémiová treida.
Baterka mi došla viacmenej v poriadku, ale keď som odkryl pripojovacie terminály pólov znepokojilo ma ich ošúchanie dookola, na vrchu bodky (asi 7) akoby od hrotov meracieho prístroja a na každom póle dva ryhy pod uhlom asi 75* od vodorovnej osi - čiže baterka javí známky používania. Plastový diel v spodnej časti nejaví nijaké väčšie poškriabanie. Napätie na baterke som nameral pri izbovej teplote cca 20*C jedným merakom 12,41V, druhým 12,43V, do auta by sa mal montovať keď má napätie nad 12,5V som sa dočítal na webe. Keďže som mal podozrenie že už bola niekde namontovaná obrátil som sa priamo na zástupcu výrobcu (EXIDE Slovakia ltd) kde mi na základe sériových čísel bol zistený dátum výroby 23.11.2015 :!: :shock: :!: :o :!: :evil: :!:

Neviem čo mám robiť či im to isť j...nut o hlavu alebo srať na to nabiť a dať do auta, zas na druhej strane nebola za zlú cenu, na SK som našiel ešte 3 lacnejšie e-schopy, no ten mal na heuréke lepšie hodnotenia. Nebola to ani akcia ani výpredaj ani b-stock. Mohol som kúpiť aj o 20€ lacnejšiu napr. s teska...tam by ma to netrápilo. Stráca baterka na kvalite keď sa nepoužíva? Neviem či doba 14 mesiacov od výroby je OK alebo nie. Keďže platí zásada že Firt in First out tak všetci čo im túto zimu predali ten typ batérie sú aspoň rok staré.
...poraďte čo robiť...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: WWW.AKUMANIA.SK POZOR NA NICH !!!
PříspěvekNapsal: 12 led 2017 14:19 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Já bych jim to vrátil.
Nevěřím že to skladovali tak jak se to skladovat má.
Když kupuji jakoukoliv baterii, vždy si zjišťuji kdy byla vyrobená.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: WWW.AKUMANIA.SK POZOR NA NICH !!!
PříspěvekNapsal: 12 led 2017 16:17 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já bych udělal fotodokumentaci, kopii emailu od výrobce o datu výroby a poslal jim to emailem jako reklamaci, že by jsi měl stále zájem o tuto baterii ale o novou, nepoužitou a maximálně půl roku starou. Tedy výměna kus za kus, prodejce prodělá jen poštovné, baterku věřím že nabije a prodá jinému šťastlivci :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: WWW.AKUMANIA.SK POZOR NA NICH !!!
PříspěvekNapsal: 16 led 2017 09:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Dnes im budem volať kvôli faktúre, včera mali poslať a neposlali, tak im to spomeniem, že nie je od nich pekné, že predávajú baterku strú 14 mesiacov ako nový tovar, ináč že bežne sa v Mi predávajú baterky čo stoja dakde na skade či predajni aj do 2 rokov. Najväčší problém z vrátením je to, že už som zaplatil dovozné 6 euro a keby som to chcel poslať späť stálo by to ďalších cca 12€, keďže u nás je autobatéria nebezpečný tovar obsahujúce nebezpečné látky (olovo) a chemikálie s potencionálnym vznikom požiaru alebo výbuchu, tak sa musí prepravovať špeciálnou prepravou pre nebezpečné látky oddelene od ostatného tovaru, tak je cena vyššia. Prísť o 18€ sa mi nechce, tak uvidím či dačo dohodnem.
Každopádne elmoto s fóra svetelektro.sk mi vybavil meranie v značkovom servise v Mi a to dopadlo v poriadku. Keby ju zle skladovali a nechali úplne vybiť, tak by to bolo po takej dobe už vidno na poklese štartovacieho prúdu, moja baterka bola v norme. Aj keď technik povedal, že nebolo od nich pekné, že mi poslali nedobytú baterku najmä teraz v zime (to napätie odpovedá odporučanej kapacite pre dlhodobé skladovanie 40-50%), že zákazníkovi by mala ísť baterka nabitá aspoň na 3/4.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group