Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ako nastavit FTP
PříspěvekNapsal: 21 úno 2017 19:05 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Poprosím radu. Mám router ASUS RT-N14U, k nemu mám pripojený 2TB HDD, ktorý využívam v LAN sieti, plus mám povolenú Sambu, kvôli KODI. Problém je, že občas by som sa potreboval pripojiť na tento HDD napr. z práce a podobne.
Ako nastaviť FTP, aby to bolo bezpečné, funkčné?

Ak pozriem nastavenie "mapy siete", tak tam vidím WAN IP adresu môjho routeru. V časti "Používanie USB portu" mám možnosť nastaviť FTP. Tu som povolil FTP zdieľanie, nastavil nový účet s heslom plus oprávnenie. To je všetko? Pretože ak spustím TotalCommander a chcem sa pripojiť na FTP server, zadám WAN IP, účet+heslo, tak ma samozrejme nespojí. Čo mám zle nastavené?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako nastavit FTP
PříspěvekNapsal: 21 úno 2017 23:00 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
1.) je ta wan adresa veřejná?
2.) máš na firewalu povolený ftp?
3.) ftp nebude nikdy bezpečný, spíš nějaký VPN klient to network, ale nevím, jestli to tenhle asus dokáže.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako nastavit FTP
PříspěvekNapsal: 22 úno 2017 21:25 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
1-zistím u operátora zajtra
2,3 obrázok nižšie. Vyzerá to tak, že áno.
Vedel by si mi s tým niekto pomôcť? Ako prvé by som mal nastaviť "pool adres IP pro IP klienta", netuším o čo ide. Ďalej čomu nerozumiem je: "Je-li vaše adresa WAN IP dynamická, kliknutím zde nastavte DDNS". Zistím to u svojho operátora? Som z KE, operátor ANTIK.
Som relatívne Pc zdatný, ale siete som nikdy nenastavoval. Prípadne poraďte knihu. A ja si to naštudujem. Díky


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako nastavit FTP
PříspěvekNapsal: 22 úno 2017 22:10 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Podle tohoto nemáš veřejnou ip, s ddns nemám žádnou zkušenost. pool adres -to jsou IP adresy rezervované pro pc (mobily a pod) připojované přes vpn
Těžko poradit takhle na dálku, ale určitě nezapomenout na "encryption" jinak to může mít dalekosáhlý důsledky.
A poslední, celkem jednoduchá možnost úplně od jinud je mít doma zapnutý nějaký PC a přes Teamviewer se k němu připojovat, pak funguje přenos souborů a vzdálené ovládání toho PC. Teamviewer je multiplatformní, win-linux-android -akorát na androidu mi to moc dobře nechodí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group