Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 13 črc 2017 15:21 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Chcem si na tomto postaviť multimediálne centrum s KODI. Problém mám so zvukom. Akú zvukovku k tomu, aby to hralo aspoň trochu slušne?
Stačí toto (ransom to celkom chválil, ale či je to vhodné do obývačky?) alebo radšej niečo z týchto?
Viem, že to nikto nepočul a že je to len na odhade, ale ja to odhadnúť neviem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 13 črc 2017 15:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Mám https://www.aliexpress.com/item/SA9023- ... 0.0.3RXVRK
Nemohu to porovnat, ale asi bych šel do něčeho lepšího, než je PCM2704


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 13 črc 2017 15:47 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
ako si spokojný s tým sabre chipom?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 14 črc 2017 11:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
K tomu bych píchnul zvukovku přímo na I2S sběrnici. Na Aliexpresu hledej "I2S Raspberry DAC".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 14 črc 2017 12:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Jak píšu, nemám srovnání s jiným USB/DAC, takže těžko soudit, šel jsem vyloženě po tom nejlepším do 20$. Není to nic světoborného a ještě sis tím musím trochu pohrát. Okolo operáku jsou keramické kondy, což se mi moc nelíbí a kvalita elytů bude taky kdoví jaká, takže Wima a LowESR to ještě čeká.
Nicméně opět slyším ve známých skladbách nové detaily, které normální zvukovka nedávala ani náhodou a běžný CD přehrávač jak kdy (podle toho, co měl v sobě za placku).
Blbé je omezení maximálního toku dat přes USB, takže pokud máš tu možnost, volil bych něco I2S.
Sabre sám o sobě je dost dobrý (za tu cenu)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 15:47 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
sorry, že nereagujem okamžite, ale prioritne opravujem dom.
Takže ak kúpim napr. toto, tak by som to mal vedieť pripojiť na ten 40pinový konektor na orange? Super, to ma nenapadlo... Skúsim.

Toto je lepší chip ako ES9023. Budem vedieť ho pripojiť k OPi, keď nemá 40pin?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 16 črc 2017 20:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud vím, tak u Raspberry se prostě nasune zvukovka se 40pinem a funguje to (nadbytečné piny jsou průchozí pro připojení dalších zařízení). Jestli je Orange skutečně plně kompatibilní, tak by to mělo chodit taky.
U zvukovek s malým konektorem se myslím občas dohledávalo správné zapojení, případně setup. Jak to bude v tomhle případě, těžko soudit.
Já jsem u Maliny nezůstal, protože mým představám nevyhověl žádný soft. Takže o tom vím vlastně úplný prdlačky. Každopádně bych důrazně doporučil projít specializovaná fóra, nebo to brát jako dobrodružství s nepredikovatelnými oklikami.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 08 zář 2017 13:53 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Nakoniec som objednal toto OPiPC a túto zvukovku
Pri vloženej zvukovke do opipc sa inštalácia kodi nespustí, bez zvukovky v pohode, otázka:
1) môže to byť spôsobené tým nedostatočným zdrojom? (nabíjačka z tabletu 5V/2A)
2) bude stačiť na obe zariadenia tento zdroj 5V/4A Ak nie, pls aký?
Diky chlapi za pomoc, makám na rekonštrukcii domu denne už skoro 1,5r a nestíham prakticky nič ostatné...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 09 zář 2017 17:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Orange PI má stejný GPIO piny, ale OBRÁCENĚ

(Mám Orange pi plus 2)

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 09 zář 2017 22:12 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Priznam sa, nerozumiem. To mam akoze otocit zvukovku o 180° a tak ju zalozit do Opi? T.j. dosky nebudu nad sebou?
Aliexpress pise ze 40pin je kompatibilny raspberry b+, preto som hladal zvukovku RPiB+
Ty si neriesil vylepsenie zvuku z OPi?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 10 zář 2017 00:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Nevim jak ten tvůj ale vim že se to na začátku nějak řešilo že to otočili. Možná že to máš v pohodě nevim, je potřeba se podívat na GPIO popisky a srovnat jestli sedí

Zvukovku sem na tom nikdy nezkoušel, koupil sem to spíš jen ze zajímavosti. Sere mě že to zvládne i 4K video výstup no ale youtube na tom ani pustit nejde skoro

E: Tak to vypadá, že jsou stejně, připojil si těch 5V na tu zvukovku? nevim jak to funguje ale vidim tam konektor na to (a instalační pokyny sou docela specifické s restartem atd)

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 10 zář 2017 08:33 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
5v som neskusal. Zatial co som k tomu nasiel spätne referencie kupujucich, tak ZK iba pripojili 40pin a smitec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 10 zář 2017 12:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Co sem teda nějak viděl, tak těch 5V asi neni potřeba. Tak fakt nevim, asi bude i záležet jakej OS na tom máš, Orange Pi nemá žádný oficiální image (všechny na jejich webu dělá jeden starší chlápek, kterej ale bohužel overvoltuje procesor kterej potom hrozně topí).
Chladič u věch orangepi je nutnost docela, ty Allwinner čipy topí i tak dost.

Asi zatim nejlepší image je od Armbian OS který sou i přímo specificky na daný desky a prostě to funguje.

Ten 4A zdroj je docela zbytečnej asi, si mohl koupit přímo od Xunlongu (výrobce Orangepi).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 18 zář 2017 13:26 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Ja soft sťahujem odtiaľto.
Písal som výrobcovi, že chcem reklamovať výrobok, od začiatku sa mi nepáči, napr. tlačítko power absolútne nefunguje. Som zvedavý čo odpíše. Zatiaľ si vyžiadal postup, ako formátujem a inštalujem image.
Pýtal sa ma ešte na zdroj, ako zdroj používam, túto nabíjačku od tabletu 5V/2,1A. Predpokladám, že to nie je problém, či?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 18 zář 2017 15:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Tlačítko power na orangepi je poměrně k ničemu. On/off je prostě automaticky vytažením ze sítě (pokud je zapnutý tak to tim sice vypneš, ale ono se to dá jakoby jenom do "spánku" ale nic s tim neuděláš dokud to zas nevytáhneš ze sítě a znova nezapojíš). Nabíječku bych dal určitě jinou. Orangepi používá nějaký obvody na desce který výrobek nebudou napájet dokud tam nemáš např 3A zdroj. Některý lidi psali že jim desky nefungovali ani na nějakých vyšších A zdrojích, ty co prodává orangepi je záruka že funguvat bude. Já sem si to naštěstí přečetl včas kdysi a koupil rovnou celej set s krabičkou i zdrojem 5V3A (mě to stálo 75$ sakra:D). Všechny jejich desky používaj Allwinner procesory takže myslim že tohle bude platit i pro tu tvojí desku.

Bůh ví jestli vůbec to prestigio ty 2A dá, je to snad jedna z nejhorších značek elektroniky co znám, odpad. Je mi tě líto jestli si od nich koupil tablet nebo cokoli jiného:D

Image zkus Armbian jako první aby jsi věděl jestli to opravdu funguje, Armbian je asi nejlepší OS pro tyhle desky. Btw. záleží i na jakém programu ty image na SD kartu děláš, nějaký fungujou nějaký ne na různý image (Armbian mi myslim fungoval i přes UltraIso). (android funguje jen přes jedinej program PhoeniX Card (kterej buguje jako blázen, pokud ho budeš zkoušet, musí bejt puštěnej jako administrátor. Pokud vyhodí chybu při instalaci, kartu prostě vytáhni ze čtečky a pak zandej zpět a dej opět vypálit image (bez formátu)
Jinak určitě zkus SDformatter přímo ze stránek SD
https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/index.html

Jakou máš sd kartu? Já sem koupil do mýho předtim SDXC Sandisk Extreme s reálnýma rychlostma zápisu a čtení kolem 60/100 (64gb). Na netu je toho spousta kde píšou rychlosti takový ale ve skutečnosti je to pak 10write a 50 read což je úplně k ničemu +- pro tyhle účely. Pozor i na falešný karty, na netu se můžeš pak podívat na rozdíl v textu a nebo v mobilu je appka která zkontroluje výrobní čísla a řekne ti jestli je to kopie nebo pravá karta.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 26 zář 2017 13:15 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
TASK, díky a zároveň sorry, že nereagujem, ale makám na dome.
Zdroj som objednal nový.
Prestigio tablet sme dostali pre deti. Dobrý kamarát má dosť slušné postavenie vo firme, ktorá to distribuuje, takže akýkoľvek problém vlastne nie je problém. Nebál by som zobrať od nich aj NTB pre deti vzhľadom nato čo píšem predtým...
Android som skúšal cez PhoeniX Card, výrobca mi teraz poslal ich distro androidu, mám to skúsiť a podľa toho to s ním budeme ďalej riešiť...
SDformatter poznám, používam.
SD karta je táto, takže by mala byť OK, jak rýchlosť tak i pôvod.
Teraz musím pripraviť dom na vnútorné omietky a zateplenie, potom bude chvíľka na hranie sa... Najviac ma štve, že tá zvukovka mi pod KODI a prakticky vôbec nefunguje, tým pádom sa OPiPC odsúva mimo obývačku.
Preto ma napadol takýto spôsob:
1- inštalácia Armbianu
2- doinštalovanie zvukovky podľa tohto postupu od výrobcu:
- Using I2S interface, no USB interface. Users can work with audio playing system, such as volumio, xbmc system, to have your own network HIFI player. Expansion board provides RAC output interface for external connection with amplifier. With it, it can avoid the problems like PC large consumption, slow turning on/off, large noises of power supply

Using SSH, first we download this storeroom
1.sudo apt-get install alsa-utils

Edit this file:
1.sudo nano /etc/modules

Code:
Adding the content below, store them by "Ctrt+X" and then withdrawl
1. snd_soc_bcm2708
2. snd_soc_bcm2708_i2s
3. bcm2708_dmaengine
4.snd_soc_pcm5102a
5.snd_soc_hifiberry_dac

After store the data, using instructions to synchronization and restart the board
1. sync
2. sudo reboot
This step is very important, restarting must be done


3) Následne ak pod armbianom naištalujem KODI, tak by to mala zvukovka šľapať, či sa mýlim? Akurát mám problé, že s terminálom si ja veľmi nerozumiem... Takže je to pre mňa španielska dedina. Ak by si bol ochotný mi s tým pomôcť, bol by som vďačný...

Už som oprášil (kvôli tomu) pred 2 týždňami aj HTPC s pico a M-AUDIO zvukovkou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 26 zář 2017 19:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Já s terminálem zkušenosti vůbec nemám na těchto minipc, na klasickém pc Ubuntu mi to docela šlo kdysi. Na armbianu se mi nepodařilo nainstalovat ani Operu apod:D
Karta decent, ale doporučuju spíš SDXC minimum prostě nějaký ty rychlý Extreme karty apod, záleží na tom chod systému pokud ho nemáš na EMMC

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 08:28 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Spadla mi sánka. Začal som postupnými emailami tlačiť na výrobcu/predajcu ohľadom sfunkčnenia zvukovky na I2S, postupne sme si vymenili zopár emailov, no a tento asi bude posledný:
There is Audio ouput of cvbs on our board for now, our board dont support devices like I2S
Kašlem na OPiPC, vraciam sa k HTPC s MAudio, pico PSU. Kašlem na spotrebu 70w, nezruinuje ma to a ušetrí mi to kopu času a nervov. Opipc putuje do šuplíka a časom na ňom skúsim rozchodiť wifi kameru alebo niečo podobné na stráženie rodinného domu. Ale to až po jeho dokončení...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 08:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Jojo, taky sem to s tim OrangePi vzdal. Když už tak z Ali nebo podobně koupíš ty minipc který maj i mobile intely i3 a rozhodně s tim uděláš víc muziky.
Např https://www.aliexpress.com/af/category/70803003.html?isAffiliate=y&site=glo
Jen je to oproti Opi samozřejmně dost dražší, určitě ale budou i levnější.

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orange Pi PC s KODI, aku zvukovku k tomu?
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 17:39 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Podle mě muni itx deska s celeronem 1037U je na HTPC úplně dostatečná, a spotřeba je do 20W. Samozřejmě nějaký novější i3, i5 budou mít větší výkon, ale k čemu. Hlavní je SSD disk, mám momentálně v PC M2 SATA a úplně bez zaváhání, 250GB ve velikosti usb flash...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group