Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:58


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 19:44 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ano, zakázat. Když se člověk zamyslí nad tím, že se SW pouští ven nedopečený a chyby se opravují, až na ně uživatelé včetně testerů přijdou ...
A vemte si firmu, kde chtějí jít odpoledne domů, ale napřed vše vypnout ... A ejhle, nejde to!
Pro firmy jsou autom. aktualizace OS k posrání!

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 19:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ja som si všimol, že pokiaľ daný HW za niečo stojí, je ďaleko jednoduchšie tam dať win 10, ako sa trápiť s win 7. Pokial už to win 10 nepoťahá, tak je to fakt história, do ktorej sa neoplatí investovať čas. Úspešne som rozchodil win 10 na oboch starých notebookoch s core2duo, čo sa mi ležia na poličke, inštalácia bola ľahká, s drivrami bolo minimum problémov a chodí to.
Čo sa otvorenosti formátu týka, je celkom logické, že keď je formát uzavretý, predajnosť ms office je vyššia, otázka je že prečo sa im to ešte nevypomstilo a prečo vsetci ešte neprešli na nejaký iný open source office? Možno preto že ten ms office má niečo, čo ostatné nemajú. Aj pri obmedzenom rozpočte si radšej každý upiráti ms office, ako by sa mal trápiť s nejakou otvorenou alternatívou. Ten ms office je proste lepší a preto je stále na vrchnej priečke rebríčku a tak isto je to aj s hromadou iných veci. Treba si proste zvyknúť na to, že aj keď je niečo nahovno, stále to asi bude lepšie ako open source alternatíva :D

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 20:08 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj ještě k tématu. Nemám nic prot linuxu, nicméně ze zkušenosti vím, že bežný uživatel je zvyknutý na win. Zvlášť pokud to má pro manželku a na práci. Prostě většina takových uživatelů to nemá jako hobby, ale jako nástroj a nechtějí se učit co umět nemusí. Navíc win je rozšířený mezi většinu a s tím jde ruku v ruce office. Pokud bude mít linux bude řešit kompatibilitu dokumentů, souborů, programů s win, protože málokdo bude taky pracovat na linuxu. Řešit to lze, ale je to prostě pro ty lidi problém a z mého pohledu vidím spíš víc problémů než reálný přínos. Co se aktualizací týče je to podobný. Pochybuju že většina lidí chce řešit a googlit jaké aktualizace ano, jaké ne a proč. Stojí to čas, zlášť pokud tomu uplně nerozumí a co si budeme povídat jaký bude reálný přínos. Win jsou na práci úplně v pohodě pokud se k tomu člověk nějak chová, aktualizace bych zapnul a neřešil to nahodil nějaký antivirus udělal zálohu a tradá. Bohužel ty aktualizace nějaké místo zaberou ale na 90GB SSD by to mělo v klidu stačit.

btw vím jakou má životnost neopatchovaný systém v rukou bežných uživatelů :) Fakt krátkou :D

Ale nemám potřebu Vás přesvědčovat je to každého věc a každý má svůj názor :)

Čus


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 20:25 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
prosímtě, tady si stáhni na flash live distribuci linuxu, vyzkoušej, a přestaň psát bláboly, dofám že jenom díky nezkušenosti a několik let starejm vlastním pokusům, dnes je všecko jinak, třeba aplikace se instalují jedním kliknutím ze správce aplikací podobně jako na androidu, akorát zadarmo a bez reklam 8-) .
Několik předhistorickejch NB jsem díky LM zachránil od sběrnýho dvora, a když se tomu dá skin winxp tak to někteří od těch woken ani nerozeznají, akorát je potřeba říct, že C: se teď jmenuje HOME, a že je to nová verze :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 20:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
ransom:
Asi děláš něco blbě. Používám na Linuxu Libre od doby, co to nahradilo starší OpenOffice, a všechny tabulky se všemožným orámováním, mřížkama a všelijakýma barevnýma fíčurama tisknu bez nejmenších problémů už léta, a nikdy jsem neměl nejmenší problém.
JInak v nastavení mám trvale ukládání dokumentů s kompatibilitou a příponama MS Office. A taky bez problémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 20:51 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
kodl píše:
prosímtě, tady si stáhni na flash live distribuci linuxu, vyzkoušej, a přestaň psát bláboly, dofám že jenom díky nezkušenosti a několik let starejm vlastním pokusům, dnes je všecko jinak, třeba aplikace se instalují jedním kliknutím ze správce aplikací podobně jako na androidu, akorát zadarmo a bez reklam 8-) .
Několik předhistorickejch NB jsem díky LM zachránil od sběrnýho dvora, a když se tomu dá skin winxp tak to někteří od těch woken ani nerozeznají, akorát je potřeba říct, že C: se teď jmenuje HOME, a že je to nová verze :lol:


Kodl jestli jsi to psal mě, tak mi věř že jsi se moc netrefil :D
Pracuju s linuxem dnes a denně to samé s win. Neříkal jsem nic o nějaké složitosti instalace. Psal jsem jenom to, že v jistých ohledech muže být kompatibilita linux/win problém. (zkoušel jsi dělat někdy složitější vzorce v exelu, případně makra VB script a podobně, ale nemusíme zacházet ani tak daleko stací kolikrát už nekompatibilita nova verze excel stara verze excel. Veř mi že s tím mám dost zkušeností, to samé word a tak mužu pokračovat dál a dál. Programy které jsou pro win a nejsou pro linux, záleží co tam člověk používá. Mimochodem to že měl problém s kompatibilitou psal i paulus33 několik přízpěvků zpět. Toť vše.

Kámo skin XP atd.. k tomu se nebudu ani vyjadřovat :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 21:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle jsou krásný debaty, už to tu bylo dávno a mohli bychom to omílat pořád dokola... Jenomže ten původní dotaz byl konkrétně o něčem jiném.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 22:42 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
ransom píše:
Tohle jsou krásný debaty, už to tu bylo dávno a mohli bychom to omílat pořád dokola... Jenomže ten původní dotaz byl konkrétně o něčem jiném.


Ono asi v podstatě není o čem debatovat, každý musí vědět s čím chce pracovat, co na tom bude dělat, co mu vyhovuje a co má pro jeho práci větší smysl. Lidi co protěžujou za každou cenu jedno, nebo druhé stejně nepřesvědčí sebelepší argumenty. Pak debata nemá smysl.

paulus33 sám řekl že linux pro nej není cesta v podstatě ze shodných důvodů které jsem já i on uvedli.
Co jsem pochopil má nainstalováno a aktualizováno (mohl si ušetřit asi dost času kdyby nainstaloval rovnou poslední verzi OS, aktualizací by bylo pár) Teď má dvě možnosti. Buď aktualizace vypne, nebo je nechá zapnuté.

Řeknu znova, že vypnutí není nejlepší nápad. Pokud má na PC důležitá data o která nechce přijít a neprobíhá pravidelná záloha někam na disk, který po záloze odpojí od PC, nebo je na něj přístup alespoň pod jménem a heslem. Můžeme debatovat o tom, že nejsou všechny aktualizace důležité atp, souhlasím, ale házet je všechny do jendoho pytle s komentářem že "kdo ví jak to píšou, a je to k ničemu otravuje to při instalaci" to je sorry hloupost :D. Minimálně kritické aktualizace proti poslední dobou oblíbenému Ransomware funguje velice dobře s tím že záplaty jsou venku vetšinou den, dva, tři po zero day.
Takže jednoduše, když člověk není v první vlně aktualizace mu v tomto případě pomůže a pomohly. (např. poslední ransomware petya, notpetya atp) Antivirus je většinou v těchto případech k ničemu, vzhledem k tomu jak tyto ransomware fungují. To je pouze jeden případ. Takže pokud se mu nechce si tyhle duležité aktualizace vybírat asi je nejlepší řešení to nechat zaplé. Pokud si prošel kompletní instalací aktualizací, tak v občasném doinstalování několika aktualizací při vypínání počítače nevidím žádný problém. Pořád lepší než přijít o data.
Pokud na pc není nic důležitého a není ho potřeba chránit, ok pak to asi nemá cenu a je vpodstatě jedno jestli se bude obnovovat ze zálohy co tejden.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 15 úno 2018 22:45 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
CryptoPrevent
Solídny antivirák
Rozumný používateľ


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 01:30 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tady se diskutující rozdělili na dvě skupiny. Lidé, kteří mají ty informace, které Microsoft chce, aby měli (a věřili jim) a ve většině případů nemají čas, chuť apod. se zajímat o jiné úhly pohledu a i když sem tam narazí, berou to jako nutné zlo a po čase už jim to ani jako zlo nepřipadá.

Druhá skupina nehodlá být loutkou v rukou magnátů, kteří ovládají trh (a daří se jim to mj. proto, že první skupina je značně početnější, než ta druhá). Příslušníci druhé skupiny si umí najít řešení své, funkční a nezávislé.

Pár faktů:

1) nutnost mít nainstalované všechny aktualizace je hovadina. Mj. i proto, že jsou mezi nimi i ty, co sbírají telemetrická data. Ale ani zdaleka ne jenom proto.

2) Windows 10 je OS, který asi vyhoví těm, co na stroji nedělají nic světoborného, domácím klikačům na FB, YT apod. Do firemní sféry je to vopruz. Stokrát ověřeno v praxi. Zkuste například uklidnit řvoucí stovku zákazníků před stanicí technické kontroly, že kompletní spadnutí celého systému způsobily Windows 10, které si dovolily se aktualizovat. A ti chudáci si na těch očekávaných pár desítek minut (za normálního režimu) vzali volno v práci a spěchají zpět. A že už to ten den nepůjde ...

3) Ransomware ohlídá dobrý, pravidelně aktualizovaný (na rozdíl od aktualizací OS) antivirus, který mj. má minimální zátěž systému. Znovu: základní aktualizace, profi antivir a nechovat se na webu jako blbec.

4) Office už znovu rozebírat nebudu, jen připomenu, kdo živí jejich prodej. Jsou to velké firmy, vydírané velkoobchodními distributory, kteří na nejrůznějších školeních dělají zástupcům zákazníků díru do hlavy o tom, že například bez variant OUTLOOKu nemůže firma existovat a řadu dalších mýtů.
Pak se stane to, že si všichni v tom Utlouku píšou a neumějí si představit nic jiného = rozuměj: není jim dovoleno si to představit.

Zažil jsem mnohokráte a je mi z těch masáží a lží na blití. BTW: jsem velice zvědav, jak si ve firmách někteří poradí s GDPR, když třeba přes sdílený kalendář v Outlooku čumí pan ředitel na osobní data zaměstnanců. :lol:

A o serióznosti MS můžete popřemýšlet, když si uvědomíte ten moderní tlak na pronájem OFFICE 365. To už musí být úplný vypatlanec, který se nechá přesvědčit, že je to výhodné.

Ale jak psal Ransom - bylo to o něčem jiném. Tož asi dost. Ale číst a nereagovat se to fakt nedalo.

Ale Kodl má zcela jistě pravdu. Kdo mu nevěří, ať si dá tu práci a nějakou šikovnou open source distribuci si zkusí, než sem bude psát další žvásty ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 03:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Mne to príde, že my riešime jedno a ty riešiš druhé. Bavíme sa o osobnom počítači pre súkromnú osobu. Ty sa bavíš o nejakých firemných záležitostiach.
Ak mám pravdu povedať, už vyše roka sa o to moc nezaujímam (chvala bohu), ale kým som sa do celej tejto veci ohľadne PC a SW aktívne zapájal, som si vytvoril obraz asi taký, že s linuxom vždy bola robota. Skúsil som toho dosť, na rôznych strojoch, rôzne distribúcie a vždy som sa musel sračkovať skrz nejakú kokotinu, či už nesprávny ovládač na zvukovku, alebo nefunkčnú HW akceleráciu vo firefoxe, alebo podobné kraviny, vždy sa niečo našlo a ešte sa mi nestalo, že by som sa zaobišiel bez príkazového riadku. Windows na druhej strane takmer vždy fungoval, drivre si väčšinou poriešil sám a rovno po inštalácii (ktorá je doslova na pár klikov) bol použiteľný. Samozrejme aj ten má hromadu múch (predovšetkým samosranie, updaty, sprosté probélmy, ktoré sa občas samé od seba objavia a zložito sa riešia)a už ma po dlhých rokoch vytáčal natoľko, že fakt som sa hecol a prešiel som o level vyššie. Teraz po pol roku s Mac OS vidím windowsového používateľa ako poddaného, ktorý je odkázaný na utrpenie, aj keď spása je len o pár stoviek eur vyššie :D

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 06:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dotaz:
"Jakým lepidlem byste lepili polystyrén na fasádu?"
Odpověď:
"Polystyrén je jenom pro ovce. Dej si tam konopnou slámu. Sláma je úplně stejná jako polystyrén, ale mnohem lepší."

Inu, ptejte se odborníků.

Pokud se diskuze nevrátí k původnímu dotazu, začnu mazat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 08:02 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Vlákno nezařaditelné, pokec .. o nic nejde. Ureguluje se to samo, jako debata na pivu. Mazat jen případné hrubosti.
BTW: na původní dotaz už bylo odpovězeno opakovaně.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 12:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
ransom píše:
Pokud se diskuze nevrátí k původnímu dotazu, začnu mazat.

Myslím, že nakoľko sme v kategórii "nezaraditeľné a pokec" a aspoň trocha sa držíme témy (neriešime záhradné hnojivá, ale +- sa pohybujeme okolo operačných systémov), tak mazať to je asi zbytočné. Kodl očividne veľmi rád popíše dokonalosť linuxu v každom smere, Akusta zase obľubuje nadávať na windows vo firemnom použití a mňa proste baví prilievať palivo do ohňa a pošťuchovať ich (+ aby sa nepovedalo, že som len narušiteľ, tak som sa ešte v plnej serióznosti vyjadril ku pôvodnému problému a navrhol som IMO prijateľné riešenie použitia win 10 namiesto boja s updatmi vo win 7).
Takže: Ujo, prosíme Vás, nevyhadzujte nás z nášho pieskoviska a nebúrajte naše pieskové domčeky!

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 12:18 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
neclovek píše:
Kodl očividne veľmi rád popíše dokonalosť linuxu v každom smere, Akusta zase obľubuje nadávať na windows vo firemnom použití

I Akusta má rád Linux a používá ho u zákazníků i ve firemním prostředí - nainstaluju a pak na firemních strojích měním po letech jen zasrané a hlučné chladicí ventilátory ... jinak bych tam nemusel sáhnout ... :lol:

neclovek:
Srandu mám rád a nemám s ní problém. Ale tu větičku " použitia win 10 namiesto boja s updatmi vo win 7" sem publikuj až 1.4. - teď to není ono :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 13:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak Pulus už se prý dozvěděl co chtěl, tak tu můžete pokračovat po libosti, jako bych nic neřek'.

Akusta: V tom tvým případu s chudákama před STK by myslím bylo namístě lynčovat spíš ajťáka, co si to špatně ošéfoval, ne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 13:15 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Tak Pulus už se prý dozvěděl co chtěl, tak tu můžete pokračovat po libosti, jako bych nic neřek'.

Akusta: V tom tvým případu s chudákama před STK by myslím bylo namístě lynčovat spíš ajťáka, co si to špatně ošéfoval, ne?

Samozřejmě.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 13:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Akusta: Prečo je pre bežné používanie počítača windows 10 horši, ako windows 7?

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 14:02 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Haha to se to tu pekně rozjíždí.
Jenom řeknu, že jsem reagoval na uživatele, který se ptal jak používat PC pro domácí použití, ale když jsi nakousl firmy :D
Akusta to tu pozvedá na jíny level, dovolím si reagovat :D
Jenom bych chtěl upřesnit, že pracuju v kybernetické bezpečnosti pro korporátní sféru už nějaký pátek, netvrdím že jsem nejpovolanější osoba, ale nějakou tu zkušenost přece jenom mám :D
Jsme na druhé straně batikády, než hacker :D

1.)Nikdy jsem nenapsal že je potřeba mít všechny aktualizace :D
2.)win7/win10 mimo jiné globálně spravujeme na x tisicovkách koncových zařízení (asi 20ti) :D
a představ si, ano řešíme i aktualizace :D, protože bez toho to proste nejde a je to uplně bez problémů.
4.)GDPR řešíme ne jenom na office :D, ale na každý aplikaci, každá aplikace musí logovat do bezp. dohledu kde sedí lidi co vyhodnocujou co se děje.
3.)Takhle obecně napsané to je hloupost :D. Antiviry testujeme vlastně dost často i s výrobci na různé škodlivé kódy a ransomware, který připravujeme na míru danému řešení. A je to přesně opačne než si to popsal :D Antiviry mají velice špatnou úspěšnost v odhalení ransomwaru a pokud je tu opravdu řešení, které toto nějak zvládá, tak většinou za velkého žraní systémových prostředků :D nebudu to dál rozvádět...

Docela se mi líbím že jsi úplně vymazal různé řešení za kopice peněz (každá větší korporace se tím zabívá a musí zabívat), které řeší scany konfiguračních nesouladů a skany zranitelností, ze kterých ti v 90% vypadne máte takové známe zranitelnosti na OS (všechny typy ne jen win, včetně síťových zařízení..) protože nematé nainstalované ty a ty záplaty :D Asi bys jim mohl napsat že to dělaj zbytečně, že aktualizace jsou od toho, aby se vypínaly :D

V korporátním prostředí se unix používá hlavně jako serverové řešení a je to ta nejlepší věc, vůbec si nedovedu představit jak provozovat to tvoje opensource řešení na X tisících KZ globálně :D nemyslíš právě, že pro to to tak právě nefunguje? Nebo budeš pořád tvrdit že to je proto, že firmy rádi utrácejí za Licence :D Naposled pomatuju že měl takovou ambici NOVEL ale to je asi 20 let zpět a dneska už nikdo neví že něco takového existovalo :D

Jako nic ve zlým ani na tebe neútočim, ale s tebou tahle debata nemá cenu, protože ses podle mě zaslepenej nějakým antiwin pohledem :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 15:06 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Chlapi, mám možnosť kúpiť licenciu buď na win7 alebo win10 home z druhej ruky.
1) Ktorý win zo spomenutých zaberie menej miesta na HDD?
2) Z pohľadu perspektivity ktorý sa oplatí viac? (ja som plánoval zobrať 7 a 2020 prejsť bezplatne na 10, stále je to podľa tohto článku vraj reálne)

Bavíme sa o HP Compaq 6735s 60GB SSD a 4GB RAM (využitie vyslovene na písanie)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group