Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 15:53 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
paulus33 píše:
Chlapi, mám možnosť kúpiť licenciu buď na win7 alebo win10 home z druhej ruky.
1) Ktorý win zo spomenutých zaberie menej miesta na HDD?
2) Z pohľadu perspektivity ktorý sa oplatí viac? (ja som plánoval zobrať 7 a 2020 prejsť bezplatne na 10, stále je to podľa tohto článku vraj reálne)

Bavíme sa o HP Compaq 6735s 60GB SSD a 4GB RAM (využitie vyslovene na písanie)


Jestli teda ode mě chceš ještě nejakou radu :D
disk usage je dobře popsaný a otestovaý zde:
http://www.dslreports.com/forum/r308736 ... disk-usage
Pokud se řeší každý gb Win10 na tom bude asi lépe.

Můžeš to asi udělat tak i tak. Já bych už asi šel rovnou do win10.
Mám je doma na pc vpodstatě od doby co jsem na ně upgradnul win7 a běží to roky bez reinstalace, se zapnutými "všemi" aktualizacemi vůbec to neřešim.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 21:04 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Harosz píše:
Akusta to tu pozvedá na jíny level, dovolím si reagovat :D

Stručně: když napíšeš - zapnuté automatické aktualizace, to pro laika znamená, že se nainstalujou všechny. Protože on je partikulárně nefiltruje.

Není pravdou, že AV systémy nejsou schopny rozpoznat Ransomware. Např. ESETu se to vcelku daří. Samozřejmě nelze bezpečně provozovat děravý systém. To je pak i dobrý AV krátký. Ale moje původně doporučované řešení, nainstalovat základní aktualizace a pak je vypnout nesmysl není. Nechtěl jsem to tu rozpatlávat moc, abych laiky nemátl, ale jako IT podpora samozřejmě čas od času mimo provozní dobu zákazníka aktualizace zkontroluju a důležité aplikuju.

Ale nechat to běžet jako AUTO režim se neosvědčilo. Když nic jiného, tak proto, že to v nejnevhodnější chvíli zákazníka blokuje v práci či odchodu domů. Pro něj je lepší, když se o to postarám sám a jindy.

Nepadlo tu slovo zálohovat, tak ho tu zmíním. Čtou to tu i laici. Nejlepší obranou proti všem pádům a průserům je zálohování ... čím častější, tím lepší. V případě Ransomware to platí mnohonásobně víc.

To o tlacích na licence je pravda. Zejména MS poštovní servery EXCHANGE, s tím související používání klientů OUTLOOK atd. Když je to baví, ať si za to ty prachy dávají. Na linuxovém serveru běžící POSTFIX je stabilní věc, podle mě i v korporátním sektoru stačí lidem obyčejný mailový klient a ty kravinky se svoláváním porad přes kalendář v OUTLOOKU jsou jedna velká zbytečnost. A ještě stojí velké prachy a soukromí lidí. Organizační informace jdou poslat mailem taky. Nehledě na to, že mailový klient, kde jsou veškerá data nasraná do gigabytového PST souboru, je kretenismus.

Jinak nejsem ničím zaslepenej, to bych nemohl dělat v IT sféře. Trochu jsme se nepochopili. Zejména v bodě, kdy aktualizace dělám zákazníkům offline já a nenechám je s tím trápit.

Woknous 10 už tu rozebírat nebudu. Ať si tam každej nacpe, co chce. Je to jeho věc.

Já myslím, že to asi stačilo.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 21:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
ty kravinky se svoláváním porad přes kalendář v OUTLOOKU jsou jedna velká zbytečnost

Plácáš píčoviny.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 22:03 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Hele v pohodě co jsem doporučil pro bežné domácí použití a moje přízpěvky si tu konec konců může každej přečíst, nebudu se k tomu vracet je to víceméně jasné :)

AV.
OUTLOCK a kraviny s kalendářem, kterej ve velkých firmách řídí činost a veškeré schůzky a konference tisíců lidí.
A implementace těchto a jiných řešení, které jsou na základě veřejného výběrového řízení, požadavky jsou dané a může se zůčastnit kdokoliv s čímkoliv, kdo na to má koule, nejde úplně o licence, nadruhou stranu nechají si to zaplatit proč ne "poptávka - nabídka" :)

Já nepochybuju, že ti přijde spousta věcí zbytečná a nepoužitelná tam, kde se pohybuješ a vubec to nemyslim spatně ono to tak i je, ale musíš se koukat i na zákazníky který mají větší apetit a prostě tohle potřebují. Tyhle zákaznící jsou velice lukrativní bussines.

Můžeme probrat bokem pokud by tě to zajímalo, třeba bys aspon malinko změnil názor v nějakých ohledech :)

btw palec nahoru za individuální řešení aktualizací u zákazníků .)
Asi bych to takhle v přátelském duchu ukončil :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 22:12 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
ty kravinky se svoláváním porad přes kalendář v OUTLOOKU jsou jedna velká zbytečnost

Plácáš píčoviny.

Neplácám, občane Spartane ... :lol:

Soubor .ics soubor Ti může někdo poslat jakýmkoliv e-mailovým klientem, kvůli tomu nemusíš mít Outlook Ty. Kalendářový formát zvládá taky Google Calendar, Mozilla Sunbird, Novell Evolution, Windows Calendar ... nejen MS Outlook.

A tak kdyby jediný člověk ve firmě - pan šéf poslal ze svého Utlouka .ics soubor, nemusí být ve firmě EXCHANGE server atd. Ale protože MS musí vydělat, firmy nakoupily drahý EXCHANGE a OUTLOOKy zaměstnancům. Přesně o tom jsem mluvil.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 22:17 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Harosz píše:
Asi bych to takhle v přátelském duchu ukončil :)

Jo - jasně, vidím to stejně - a stejně přátelsky :-)

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 22:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta: No tos mi prozradil samé novinky. Si představ, že nemáme Exchange Server a přece si sdílíme kalendáře. A někteří kolegové dokonce nemají ani Utlouka ale třeba Thunderbirda.
A soukromí lidí to nijak neohrožuje.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 22:51 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Jasně že to jde různě.
Btw ten Outlook je v tomhle podle mě pro velké firmy úplně zásadní. Taky se mi zdálo že to je zbytečně robustní řešení, nicméně pak jsem viděl jak ho používají projektaci, aby si řídili celej den od schůzky ze schůzky a bez toho by nemohli vůbec fungovat a integrace se Skype nezbytnost.
Nevím jestli je vůbec něco podobného myslim ekvivalentne funkcionalitama. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 16 úno 2018 23:11 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Akusta: No tos mi prozradil samé novinky. Si představ, že nemáme Exchange Server a přece si sdílíme kalendáře. A někteří kolegové dokonce nemají ani Utlouka ale třeba Thunderbirda.
A soukromí lidí to nijak neohrožuje.

V tom případě Tě i přes ošklivý výraz ve Tvém textu chválím. Je vidět, že máte rozum a nevyhazujete za zbytečnosti (THUMBS UP!)

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 00:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pánové, tahle diskuse mě tak nějak donutila se zamyslet (výjimečně), nad tímhle problémem, a začínám to vidět bledě. Pamatuju časy, kdy jsme se pohybovali v hladinách kB a PC jsme v práci používali jako drahý psací stroje. Pak přišly MB- nebo-li více místa, a mezi námi- moc se nezměnilo díky počítačové nevzdělanosti. Dnes se pohybujeme v TB- místa máme po kok**, a začínáme vymýšlet 3.14čoviny, které honosně nazýváme "komplexní řešení", a nikdo si už neuvědomuje, že jsme dávno překročili pro lidstvo důležitou hranici mezi stavem, kdy nám počítače pomáhaly a zjednodušovaly práci/život, a dnešním stavem, kdy nás už zotročují- Úkony, které jsme dřív zvládali jednoduše, dnes nedokážeme bez složitého učení ještě složitějších aplikací/programů- "komplexních řešení", ze kterých má většina obyčejných lidí-zaměstnanců panickou hrůzu, protože pro jedince, který není IT virtuozem, jsou složité, naprosto nesrozumitelné, a těžko pochopitelné. (Nezapomenu na to, jak jsem se musel učit jedno takové "komplexní řešení"- Lotus Notes) Je to 10 let, a ještě dneska z toho mám depku.
Asi stárnu, ale hlava mi to nějak nebere.
A v soukromým životě to samý. Mnozí se diví proč nejsem na Fakebůčku, proč nemám nějakej Vacap, nebo jak se to jmenuje.... Proboha- na co? Když komukoliv neco chci, vyberu kontakt, kliknu, až to zvedne, řeknu co chci.
Nechápu, proč všichni dělají věci složitě, když to jde jednoduše. Pak všichni brečí, že jsou drahý data.... Na co? Mám 200MB na měsíc, a ještě nikdy jsem je nespotřeboval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 01:41 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
sagitarius, pekne napísané.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 01:56 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
sagitarius:
Plný souhlas. A to je jeden z důvodů, proč se obouvám do mamutích firem, co (jak říkáš) nutí lidi myslet "komplexně", což ale v reálu znamená: narvem do Vás všecko, co půjde - ať máme kšeft. A přesvědčíme Vás, že bez toho nemůžete bejt ...

Moc hezky jsi to napsal - palec nahoru :)

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 08:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle věčný frflání vás pomalu zabije a dobře vám tak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 13:12 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Ešte pre vysvetlenie, prečo sa trápim s týmto HP železom. Dostal som pred 1,5r od kamaráta 3 vyradené kusy a doplnením z domácich zásob spojazdnil dva. Takže najmenší fičí na tablete, najmenšia má Asus eee 1015p (xubuntu), starší má jeden z HP, najstaršia je z domu na výške s ntb toshibou a manželke ostalo druhé hp.
O 1/2r vraj príde ďalšia várka vyradeých ntb :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 17 úno 2018 20:34 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Takže som si stiahol inštalačku Win7 prof 64bit vrátane sp2 a všetkých aktualizácií k 01/2018 a z 60GB je k dispozícií 38GB, zatiaľ spokojnosť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 10:51 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Sagittarius to je velká myšlenka obecně to říká docela dost lidí. Máš pravdu, vidím to podobně.
Nadruhou stranu mamutí firmy nevznikly jen tak. Když je tu poptávka je tu nabídka a dokud to společnost bude chtít tak to tak bude :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 15:15 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Harosz píše:
Na druhou stranu mamutí firmy nevznikly jen tak. Když je tu poptávka, je tu nabídka a dokud to společnost bude chtít, tak to tak bude :)

V tom je ten problém - slušnost a vědět, kde je míra.
Dokud byl marketing přiměřený nástroj na trochu slušné úrovni, máš pravdu. Lidem se naznačí, jaké mají možnosti a svobodně se rozhodnou.
Jenže když se podíváš na metody, používané třeba MS dnes ... je to hnus. Stačí si připomenout aféry kolem nuceného upgrade na Windows 10 (chybějící tlačítka Storno či Odmítnout, mazání zálohy původního OS po 30 dnech atd.).
Tohle už je jen sprostá a bezohledná honba za ziskem.

BTW: ta paní, co vysoudila cca 10.000 USD za škody nechtěným upgradem na W10, to je správný přístup. Kdyby to udělaly stovky lidí, asi by ti kreténi ubrali plyn. Jenže spousta lidí si nechá nasrat na hlavu a nechá si to na ní. Když to má soused, já to tam snesu taky :)

BTW2: Padalo zde jméno Billa Gatese. Myslím, že trochu neprávem. Velký visionář, zdatný vývojář a v jádru slušný člověk. Připomeňme si rozhovor Marka Ebena s BG v pořadu Na plovárně. Já vidím problém v politice MS po odchodu BG z vedení firmy. Ale třeba se pletu ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 08:27 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dúfam, že neporuším pravidlá, ale rád čítam pctuning.cz a články pána Rybky, napríklad o užívateľoch a IT a bezpečnosti citujem úryvok:
Citace:
Updaty jsou z funkčního hlediska riziko, ale z hlediska bezpečnosti a stability nutnost. Takže nakonec víceméně musíte skousnout to, že vám update může podělat funkční řešení, důležité jsou opravy děr.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 11:41 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jako bych četl o našich silnicích...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: windows7 prof uzivatelsky ucet
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 14:47 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Jako bych četl o našich silnicích...

Taky mi to tak připadá ...

staffy píše:
Takže nakonec víceméně musíte skousnout to, že vám update může podělat funkční řešení, důležité jsou opravy děr.

... a přesně tak to je ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group