Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 11 pro 2017 21:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
po dlouhé době přicházím s prosíkem o pomoc.

zabývám se zabudováním AV vstupu do tohoto televizoru, udělal jsem vše podle zadání ale jak to tak bývá, nefunguje to. jedná se o tento návrh http://www.tvmuzeum.net/soubory/AV_C416.pdf po dodání zařízení do škatule TV má trvale černé pozadí i na ostatních předvolbách. všiml jsem si že ke kolíku č.13 nejsou připojené žádné součástky, v návrhu se ale o osazení těchto součástek nepíše, jedná se o tranzistor a pravděpodobně kondenzátor dále vede z č.13 na druhou stranu DPS ke konektoru Z13 z kterého už ale neodchází. Na pozice bych mohl dát odhadem kondenzátor cca 10uF a trand kc238 jde o to že pozice nejsou ani popsány, TV mám natolik rád než bych na ni zkoušel pokus omyl. jde mi o to že z modulátoru není tak kvalitní obraz. Jestli se mezi vámi nalezne ještě někdo kdo by mi byl schopen pomoct, pošlu mu poštou, třeba láhev :D


Naposledy upravil venouš dne 13 pro 2017 23:40, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 11 pro 2017 21:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
hledal jsem schéma, našel jsem a opravdu na vývodu 13 modulu O "nic není", tak jsem zmaten. https://elektrotanya.com/tesla_color-41 ... nload.html


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 12 pro 2017 23:17 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
:shock: to jsem ca před třiceti lety servisoval.
Pravděpodobně bych k tomu našel i servisní manual.
A není to blbost? Při dnešních cenách televizí?
To už nemůže mít ani dobrej obraz..........

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 18:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
obraz to právě dobrej má, tu televizi jsem měl vysněnou a najednou ji kámoš našel u kontejnera bez jakýchkoliv fleků, škrábanců a omacaných tlačítek a když jsme oddeklovali zadní kryt tak nebyla ani pořádně zaprášená prostě čistá, jsme jenom na sebe bezeslovně čuměli :D , poťáky nechrastí, barvy nejsou vybluté, zvuk to má také pozoruhodný na burze jsem sehnal velmi zachovalé DO na 6 ks AA s TV mám ještě pár plánů :) ale k věci... nevím si prostě už dál rady, po roce kdy jsem se elektronice vůbec nevěnoval jsem nějak vypadl z kola ven.

- mě hlavně baví "žít" v minulém století a zároveň to prolínat s moderní technologií ale vždy to musí stát za to, ne že budu mít na tu TV přes video co totálně rozmazává obraz přes modulátor zapojený PC jen kvůli tomu že mám velkou starou televizi :D očekávám že budu mít ostřejší obraz a taktéž že budu moct nastavit vyšší rozlišení a vleze se toho na tu plochu více.

- další věc je, že bych v neposlední řadě chtěl těmi osmi předvolbami přepínat 8 AV vstupů již teď využívám těch vstupů 6 (2X VHS, DVD, DVB-T, PC a mobil) časem možná přibude ještě jeden výkonnější PC takže těch předvoleb bude 7 a ten slabší budu používat jen na hudbu, fejsíček :D a filmy. Tu TV mám prostě vyloženě jako multimediální centrum takové něco jako komponentní smart TV


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 19:24 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
obraz to právě dobrej má - voči LCD samozrejme, je sakra rozdiel, či sa zobrazuje obraz v plných farbách alebo je namiešaný iba v (teoreticky, prakticky ešte menej) 256 krokoch R G B.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 19:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ty si myslíš, že rozoznáš viac? Nedostatky LCD sú v niečom úplne inom.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 20:05 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Rozoznáš aj Ty.
Závisí od zdroja obrazu či.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 20:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
sakra chlapi :D neporovnávejme embéčko se superbem :D prostě tu telku mám rád a hotovo :) já vím o tom rozlišení jak psal Tatko Tom . Já myslel těmi dobrými barvami to že ta obrazovka není ještě v hajzlu jak se může vidět že jde obraz někdy do žluta někdy do modra atd. to te'd neřeším já chci jen zprovoznit to AVčko. 4k to není a nikdy taky nebude o to mi taky ani nejde. Video co jsem si sehnal oproti předešlému co odvál čas zkrz modulátor znatelně rozmazávalo obraz, toho videa se nechci zbavit ale zároveň ani používat anténní výstup...

- proč co vždycky se přihlásím po roce vám tak musí pít mé příspěvky krev?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 21:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
já jsem chuuuuuj :D :D jako dycky jsem na něco zapoměl, tentokráte to byla cesta na DPS už to běží jak má. Sakra zas tam je něco dopytlíkované drátkem :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup - pardon, možno smazat
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 21:45 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ide - ide :)
Paráda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup - pardon, možno smazat
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 23:00 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
Když tak dobrý gamut měli obrazovky delta.
In-line zas lepší konvergence, vychylovačky na pevno, no občas se odlepily... :lol:
Já mám zas doma betamax sony c9 , vhlkej vexláckej sen. :lol: :lol:

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 AV vstup - pardon, možno smazat
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 23:36 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Včera tchýně vezla do sběrnýho dvora nějaký CRT 66 cm se scartem, asi by se tam dalo ledacos vybrat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 23:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
rozhodl jsem se že toto vlákno tedy neodstraním, jen bych chtěl popřípadě pomoci s dalšími úpravami a konzultací.

- myslel jsem si že vestavbou AV se problém rozmazaného obrazu vyřeší, nikoliv. Vyřešilo to alespoň o dost lepší podání barev. dočetl jsem se že hned někde u hrdla obrazovky je ono seřizování ostřícího napětí, hlavně nevím co můžu zkazit tak se do toho radši střemhlav nepouštím.

- dále budu řešit přepínání 8 AV vstupů předvolbami, už jsem zjistil že stav sepnuté předvolby je 30V tak se od toho pudu odpichovat dále, dnes už se mi nechce ale zítra vykreslím jednoduché schéma mohli bychom to tu rozvést, mám ale strach když bude volba zvolena ( :D ) tak poteče signál zkrs rezistor určité hodnoty tak se sníží hodnota gamma což je celkem nechtěné tak nevím jakou nejmenší hodnotu zvolit no... otom potom...

- a jako třešinku na dortu, jelikož mám jako řežim "daily use" napojenou reprobednu k tomuto účelu vyrobenou na koncák v této TV tak budu řešit opožděné sepnutí repro ale k tomu už vás nepotřebuju, to jen tak na okraj :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 10:07 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Neostrý obraz máva CRT monitor na konci životnosti (tuším vyčerpaná katóda).
Prejavuje sa to tak, že pri pridaní jasu-kontrastu sa obraz v jasoch "rozlezie".
Tiež je po zapnutí rozmazanejší, matnejší, po minútke "sa vyčistí"
Dá sa tomu pomôcť prižhavením (pri chybe - do hrobu)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 11:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A jedna zásadní věc: Kolem obrazovky se vyskytuje vysoké napětí, které dovede docela spolehlivě zabít.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 13:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
no za studena jsou tam vidět i zpětné běhy ale ani ne za minutu se vytratí jinak teď jsem to zkoušel a hned ze startu co se na obrazovce něco začne oběvovat je ten obraz máznutý po zahřátí se nezmění až do večera, barevný tön se mění v závislosti na expozici, pokud je na obrazovce barevný text a dám barevný tón na maximum tak se nmezi písmenkama sleje dělá to ale jen když je poťák na maximu. Teď jsem si vzpoměl že mi kámoš chtěl před časem dohodit nepoužívanou totožnou z kulturáku tak uvidíme.

- teď jsem vykreslil toto jednoduché schéma jedné předvolby AV tak to za chvilku pundu prubnout. Nějaké námitky?
pokud nic tak tam nacpu relátka a bude pokoj! :D


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 13:13 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
To je vyčerpaná obrazovka :(
Mali sme to presne tak na starom Philipse.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 16:14 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak běž do sběrnýho dvora, vyměň kus za kus a máš hotovo, aspoň na nějakou dobu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 19:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
no paráda, po uddeklování na mě vykoukl poťák na hrdlu obrazovky a doslova mě praštil do očí, řekl jsem si HA to je ono :D ohledal jsem okolí jestli jich tam není víc a při zaplé telce jsem s ním otočil na doraz, doraz byl z původní polohy vzdálen asi jen 2mm ale i to stačilo aby se daly na obrazovce přečíst 5mm vysoká písmenka, tohleto bych měl z krku, dvoukolák zase odnesu do sklepa :D stejně to nebude mít tolouš'tku třeba písmene l jeden pixel momentálně tam vidím asi tři :D

- přešel bych tedy k řešení přepínání osmi předvoleb zkrs dálkové ovládání, už jsem zjistil že zvolená předvolba je na konektoru Z61 cca +30V a nezvolená je 0V pomocí tranzistorů si tedy utvořím zbytek zařízení. Nový AV modul už mám připojený na 1 pin konektoru Z61 kde je trvale 30V ať mám AV modul stále funkční. Aktuálně ale řeším jednu otázku, vydrží výstupy jednotlivých zařízení když budou mít na AV výstupu proti zemi odpor třeba jen 47R? nebo se poohlédnout po něčem co by signál vyloženě odpojovalo? to mě žádná možnost ovšem krom reléčka nenapadá.

zatím dík :) Vašek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TESLA color 416 aneb "poléčení" této staré TV
PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 23:30 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
Ten poťák ostření dost často odcházel, musí rozostřovat na obě strany.
Na obrazovce je 25kV, nikdy mě to nezabilo :) jen jsem měl rozřezanou ruku jako od laseru...to byl smrad a blbě se to hojilo. :) ....to je tak když člověk zapomněl zastrčit vývod z násobiče do obrazovky...
U obrazovky která šla do kelu nešla nastavit šedá.
Dá se to přižhavit.
Dělali se závity okolo vn trafa, už nepamatuju kolik...ale tyhle obrazovky za mě ještě přižhavovat nepotřebovaly...to se dělalo u ruskech delt. Taky se voprskávaly, dala se slída do jiskřiště a na katody si přivedl VN, pěkně se oprskaly zoxidované vrstvy a obrazovka ukazovala zas jako nová...jo to by časy.

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group