Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:54


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 19 bře 2022 17:52 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Re: paulus33
Ako prvé by som odporúčal nainštalovať ovládače zo stránky podpory k Lenovo. V prípade neskoršej aktualizácie (ak je vôbec potrebná) je vždy ľahká možnosť vrátiť sa k pôvodným ovládačom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 19 bře 2022 23:28 

Registrován: 08 úno 2021 00:33
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Ústecký
to Emge: teoreticky velmi povzbudivé teorie (připojení kabelem) - nicméně mě již několikrát chtěla manželka usmrtit za kabeláže všeho druhu (bedny, UTP, atd., atd.) :) :) Tak restartuji a restartuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 20 bře 2022 17:21 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
To ja reštartujem tiež. Reštart (nie reset!) je dobrý. Na noc vždy Wi-Fi a "internet" vypnem, na druhý deň si ho zapne ten, kto ho prvý potrebuje. Takže každý deň sa sieť reštartuje. Niektoré zariadenia (routre) majú aj možnosť nastaviť automatický reštart 1x denne vo vhodnom čase (napr. o 3:00 nadránom).
Takže reštart odporúčam.

S manželkou sa netreba radiť o potrebe káblov, ale o tom, kadiaľ káble viesť a ako ich umiestniť (schovať, zamaskovať...). Vnútorný UTP kábel je pomerne tenký, ohybný, nie je problém ohnúť ho v uhle 90 st., takže sa dá ľahko umiestniť do líšt. Napríklad podlahových. S takým koaxiálnym káblom (k TV) je to už horšie.

Ja viem, že som staromódny. Mám rád káble, koberce, sedačky, na ktorých sa dá oprieť, o televízore zavesenom na stene nechcem ani počuť.
Dnes je "moderný" kancelársky štýl s minimom nábytku, bez kobercov, bez záclon, bez káblov, bez Hi-Fi... Naplno sa prejavuje rozpor medzi módou a praktickosťou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 20 bře 2022 20:53 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
k notebooku musí bejt zdroj. ošklivé kabely jsou na stole tak jako tak. takže se tam udělá hezký "cable management" a je to.
každopádně restartovat síťové prvky je zbytečné, síť musí spolehlivě fungovat i bez toho. mně běží kontinuálně server s první generací i7, takže kvůli pár watům žádnou wifi nevypínám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 20 bře 2022 21:36 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Router sa naposledy reštartol, keď som menil nejaké nastavenie. Vlani alebo predvlani.
Káble mám rád a rád na ne vidím. Management im tvorí potrebný smer kam vedú - a gravitácia.
V kancelárii by som odmietol bývať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 20 bře 2022 23:11 

Registrován: 08 úno 2021 00:33
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Ústecký
Náhodná novinka: IdeaPad S145 - v trayi (???) co je ikona "přístup k internetu" jsem vždy "připojoval" moji síť (při pádu připojení). Dneska 3x neúspěšně. Zabrousil jsem tedy náhodou na Start/Nastavení/Síť a internet - a konečně nastavil "automatické připojování". Prakticky ihned došlo k připojení a zatím drží. V trayi je sice pro síť tlačítko Automaticky připojit, ale nikdy nefungovalo. Bůh ví, co to je za šlendrián.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 20 bře 2022 23:34 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Za nastavenie Windows nemôže hardvér :)
Nemal si tam náhodou nastavenú "verejnú sieť"? Pri nej by mohlo byť nastavenie, aby sa nepripájal automaticky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 20 bře 2022 23:56 

Registrován: 08 úno 2021 00:33
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Ústecký
No, máš pravdu, jenže.... když nastavuji Win, tak zvracím... :) . Tím chci říci, že jsem se přidal k pokecu, protože jsem trpěl stejnými problémy, jako ostatní. Navíc i proto, že HP 135w, manželky NTB HP, TV samsung nikdy nevypadly, ale já imrvére. No uvidím. Ahoj a hezký večer.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: NTB lenovo problem wifi
PříspěvekNapsal: 06 srp 2022 10:22 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Skúste poradiť ak viete, lacný ale slušný tablet Teclast M30 (android 8.0), všetko super, kým synator po dvojročnom používaní nezničil konektory usb-c a 3.5jack.
V servise vymenili, konektory sú ok, ale je problém s BT a wifi. Vrátil som im tablet, ok, vraj sú tam atypicky 3 antény a jedna sa pri spätnej montáži odpojila. Pani pri odovzdávaní sa pripojila aj cez BT a aj cez wifi.
Áno BT funguje, ale wifi blbne.
Vie vyhľadať dostupné wifi siete, pripojím sa zadaním hesla, pripojí sa na sieť (detto 2.4 a aj 5ghz) a po pár sekundách je problém s pripojením. Alebo otvorím prehliadač, pripojim na repromaniu, ale na ďalšiu stranu sa už nedostanem...
Viem, opäť servis a tak, akurát sa mi tam uz nechce ísť. Tablet stál nejakych 130€. Výmena konektorov 40€, ďalšie prachy sa mi uz doňho tlačiť nechce a vieme dobre co povie servis, že oni nič...
Nemal niekto podobný problém a riešenie...

Vsetky ostatné zariadenia v domacnosti s wifi nemajú problém, okrem posledného ntb leno ...

Zabudol som, chcel som dat hard reset a po zvoleni recovery modu mi vypise vid obrazok


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group