Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 09 říj 2022 10:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
Keď sa decká oprú do Tesla bední, tak z toho nadšenia čo z toho lezie mi to tu na výškach a stredoch utavia.

Prosím mám záujem o tieto staršie reproduktory Tesla:
1ks ARZ4604 (prípadne ARZ4608). Decká mi ARZ odpálili v ARS1200 čo je rarita hoci len v 1ks.
2ks ARV160 15ohm výškové štadióny koncentricky osadené pred ARO ale žiaľ už odpálené v ARS844.
1-2ks ARV168 8ohm odpálené v 1PF 067 08.
1-2 ks ARO667 4ohm sú z ARS844, šuštia, asi spálená cievka.
1-2ks ARO687 8ohm sú v 1PF 067 08 mám u nich unavené závesy.
1-2ks ARO6604 aj ARO6608 4ohm aj 8ohm čierny kôš a odhalený feritový magnet priemeru 820mmm, ktoré mám odložené zo školských 100V rozhlasov, majú niečím lakované závesy.

Ďakujem pekne za ponuky

Bohdan


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil JMD dne 09 říj 2022 11:50, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 09 říj 2022 11:37 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Bohdan ARZ 4604 mám dva kusy v uchádzajúcom stave. A mám dva kusy ARV 161. Ak chceš tak ti k tomu dám aj dva kusy ARV 3604 a ARN 66O4 všetko v slušnom stave. Tie ARO čka rôzneho druhu by mohol mať MArtin Kurpel, martinekk. Ja za to nechcem nič


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 09 říj 2022 11:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
Ďakujem pekne, ak môžem odľahčím tvoju zbierku len o to čo potrebujem a ostatné by som ponechal pre prípad, že sa raz môžu zísť tebe alebo podobnému čo ho to ešte baví sa hrať s Tesla meničmi. Ozvem sa ti, keď budem mať cestu cez Považie.

Ďakujem

Bohdan


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 09 říj 2022 17:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud si vzpomenu (je to sice nepravděpodobné, ale stát se to může), podívám se zítra v práci do regálů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 12:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mohu nabídnout:
- pár ARV168
- pár ARO6604
- pár ARO6608

Ty 1PF06708 jsou původní nebo s novou výhybkou?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 16:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
ransom píše:
Ty 1PF06708 jsou původní nebo s novou výhybkou?


Je tam výhybka od výroby, neviem však ktorý rok ani výr. číslo reprobedni.
Uplatnil by som všetky 3 páry. Prosím pošli mi bližšie info o meničoch v akom sú stave, spôsob doručenia a ponuku.

Ďakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 17:40 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Bohdan, len potom daj vedieť aspoň deň dva dopredu, pretože ich mám zabudované v starých reprosústavách a treba ich odtiaľ vydolovať. Tuším číslo na mňa máš, alebo mi mailuj.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 17:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
Ďakujem určite sa vopred dohodneme. Tie ARZ máš vo funkčných bedniach čo používaš, resp. potom už nebudú použiteľné? Nerád by som niečo devastoval. Pri ARV161 by som musel upraviť výhybku, ale to by stačilo možno len pridať kondík. Teraz sú tam 2uF a asi 0,4mH. Cievka by mala byť potom polovičná, tú by som však asi nechal na pokoji. Uvidí sa, budem merať potom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 18:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
JMD píše:
Je tam výhybka od výroby


Pak mohu přidat radu:
Ty bedny v továrním stavu hrají tak špatně, že jim výměnou středu za jiný jen sotva můžeš ublížit.
Kdysi jsem ve svých 1PF06708 nahradil poničené ARO687 běžnými ARO689. Těch se všude válí spousty. Do série s cívkou stačí zapojit rezistor 4R7 a funguje to prakticky stejně (myšleno stejně špatně).

ARV168 světle modré, relativně pěkné.
ARO6604 i 6608 jsou nové.

Dostal jsem je zadarmo, takže je pošlu dál zadarmo.

Na Slovensko dobře funguje Zásilkovna.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 20:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
ransom píše:
Kdysi jsem ve svých 1PF06708 nahradil poničené ARO687 běžnými ARO689. Těch se všude válí spousty. Do série s cívkou stačí zapojit rezistor 4R7 a funguje to prakticky stejně (myšleno stejně špatně).


S tou náhradou máš pravdu, tie ARO689 majú o 1dB vyššiu citlivosť, tak tie -3dB spôsobené odporom sú už za jedno.

S tým zvukom to nie je zatiaľ žiadna výhra, to máš pravdu. Chcem to kľudne dať aj do pôvodného zvukového charakteru tých 70-80 rokov, ako spomienkový artefakt. Mám to v neveľkej miestnosti 4x4,5x2,8m k rádiu a k internetovým streamovacím službám. Hrám sa s tým čo mám doma po rodičoch. Napr. tie ARV168 mi hrajú každé trochu inak, ale môže to byť aj rôznymi sériami vekom a zaťažením počas ich života. Decká to už len dorazili v limitácii zosilňovačov, keď im nebolo dosť vo veľkej miestnosti.

Zatiaľ som nahradil ARO nejakým 6,5" základným reproduktorom (plast a papier) z dverí nejakého nižšieho modelu BMW viď foto. Osadené vtesnané len do stlačenej penovej pásky. Má to však prezentnejšie stredy, stredo výšky. Je to však 4ohm, nevhodná výhybka, citlivosť alebo nevyrovnaná charakteristika vo vrchnom pásme, alebo kombinácia viacerých faktorov. Každopádne druhá bedňa s pôvodným osadením je celkovo zastretá na stredoch a výšky trochu nevyrovnané a na konci prezentnejšie.

Teraz pozerám, že výhybka má pre ARO len cievku a kondenzátor a ak zoberiem logiku nastavenia pre 8 ohm menič a ja som dal zatiaľ 4 ohm, tak cievka 0,3mH by ten menič mala tlmiť pri nižších frekvenciách a zo spodku nedostatočne veľký kondenzátor 12uF zas vyššie rezať spodné pásmo.

Zásielkovňa by bola fajn, len budeš s tým mať kopec práce to zabaliť a poslať. Náklady samozrejme idú na mňa, aj keby si mal zadať baliacu službu.

Ďakujem


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 20:45 

Registrován: 31 pro 2010 17:33
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Jihomoravský
@jmd:

Pokud si chceš hrát, můžu nabídnout plně fční ARS844 s repasovanou výhybkou a drátováním.
Stačí odvézt z Brna ;)

Důvod: mám 2 páry a hodilo by se místo, ale nechci to dát někomu, kdo to akorát zničí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 21:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
To je milé, ďakujem pekne. Cestu by som si spravil, pozriem kedy najskôr sa mi dá vybehnúť do Brna.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 21:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pro 1PF06708 je tu odladěná výhybka od Unicorna. Ta z nich udělá úplně jinou ligu.
Fungovat bude samozřejmě jenom s původním osazením.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 22:25 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Bohdan nič devastovať nebudem. Sú to staré bedne, majú 40 rokov. Už dávno počúvam niečo iné, len som ich nevyhodil, nakoľko skelety majú momentálne omnoho väčšiu cenu ako tie meniče. Skelety som kedysi robil vlastnými rukami a ešte ich na niečo použijem.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 22:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
Orientačne nie ideálne som zmeral TESLA 1PF06708 origin aj mix so 6" mid. Tá mix trochu podfukuje pod vymeneným a neutesneným výškačom, čo je vidieť aj na spodnom okraji. V podstate sa potvrdilo to čo je aj počuť z tých bední;-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 23:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
godz píše:
Skelety som kedysi robil vlastnými rukami a ešte ich na niečo použijem.
Rád sa na ne pozriem, ozvem sa vopred ďakujem pekne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 10 říj 2022 23:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
ransom píše:
Pro 1PF06708 je tu odladěná výhybka od Unicorna.

Prosím ktoré vlákno myslíš, neviem nájsť nick name Unicorn a vlákien s výhybkami pre 1PF06708 je tu viacero. Ďakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 11 říj 2022 06:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
http://www.repromania.net/forum/viewtop ... =61&t=8447


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 11 říj 2022 09:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
ransom
Ďakujem pekne, presuniem sa s mojími pohromkami z predajného do diskusného vlákna, aby som ctil pravidlá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: K Tesla stredy a výšky
PříspěvekNapsal: 18 říj 2022 21:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2015 15:58
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Bratislavský
Lamicz píše:
@jmd:

Pokud si chceš hrát, můžu nabídnout plně fční ARS844 s repasovanou výhybkou a drátováním.
Stačí odvézt z Brna ;)

Důvod: mám 2 páry a hodilo by se místo, ale nechci to dát někomu, kdo to akorát zničí.


Ďakujem pekne za reprosústavy ARS944 a naviac aj ARS825 + pár eliptických stredných a výškových meničov k tomu. Som rád, že som zároveň mohol vidieť a počuť parádnu zostavu 4-pásmo T-4150 "Teslabuki" a tuším H-ENG AMP (autorsky podpísaný LKA Laco a Danhard). Prajem veľa zdaru a nadšenie z pekných záľub.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group