Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 06:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fládrování, dýhování
PříspěvekNapsal: 01 led 2014 10:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Fládrování
Hledal jsem dlouho informace o této zajímavé technice. Co se shání vyloženě špatně, tak pomůcky (fládrovací stěrky, ty správné pivem ředitelné barvy). Našel jsem nakonec firmu, která nabízí všechno, včetně zakázkového provedení fládrovaných povrchů - náhodou dokonce v našem krajském městě. Je to neuvěřitelné, ale nemá dodnes žádné webové stránky, ačkoli nabídky má zpracované elektronicky. Několik PDF dokumentů jsem hodil sem.
V dohledné době se tam chci vypravit - nabízejí poradenství, předvedení náčiní, materiálů a techniky. Pomůcky vyrábí - nejsou tedy supermarketově laciné, ale zato originální a na míru.

Dýhování
V poslední době je docela problém najít truhláře nebo stolaře, co by dělal s dýhou. Odýhovat si doma dřevotřískové korpusy není zas takový problém ani bez dýhovacího lisu. Při výrobě nových korpusů je možné zakoupit DTD desky již odýhované - jediný problém je, že se musí koupit celá deska, ale ani tak to není cenově jen pro horních deset tisíc. K tomu jsou i originální dýhové hrany. Pak vám udělá dýhované kisny kterýkoli slušný stolař. Pokud tedy váš truhlář tvrdí, že není kde dýhovaný materiál vzít, koukněte sem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fládrování, dýhování
PříspěvekNapsal: 01 led 2014 10:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Díky za info. Povrchová úprava fládrováním se mi líbí, vypadá to zajímavě. Sám doma nějaké fládrované věci mám (jeden pár reprobeden a nějaké skříně), ale nedělal jsem to já. Kdysi jsem viděl na tohle téma instruktážní video, nezdálo se to být složité tak bych také rád do budoucna něco zkusil. Jak se ta firma jmenuje? Budeš si tam nechávat něco předvádět nebo co máš přesně v úmyslu?

Ty podýhované desky jsou rovněž zajímavé. Zvláště uvážím-li že tu máme nedaleko truhláře, kteří jsou schopní vyrobit reprobedny na zakázku i jako stavebnici, tj vše přesně připraví a člověk si to pak doma jen slepí. Sice jsem jejich služeb nikdy nevyužil, ale prý s tím nemají problém.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fládrování, dýhování
PříspěvekNapsal: 01 led 2014 10:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Chci z návštěvy vytěžit co nejvíc. Prohlídnout si nabídku, vyslechnout rady, nakoupit nějaké barvy a fládrovací válečky, nechat si doporučit úpravy podkladu, podívat se na dílka pana mistra, zjistit co by stála zakázková práce na konkrétním kusu bedny...

Firma Valex design, pan Bohdanecký Petr. Adresy tam jsou dvě - jedna do Hradce Královýho a jedna do Hrádku u Nechanic.
Psal jsem na mail z jedné diskuze - bohdaneckypetr@seznam.cz

Ten truhlář to nachystá i se zafrézováním děr pro zapuštění repráků???


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fládrování, dýhování
PříspěvekNapsal: 01 led 2014 16:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Asi jo když mu ho dodáš. Oni měli kdysi dílnu kousek tady na statku, dělali pro nás dveře, opravovali schody a ještě nějaké kravinky tak jsem s nimi hodil řeč, ale od té doby co se přestěhovali jsem s nimi nemluvil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group