Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:14


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reprosoustava AQ-oprava povrchu.
PříspěvekNapsal: 16 zář 2015 19:11 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Po letech užívání těchto reprosoustav se projevuje nekvalita tovární povrchové úpravy. Nejde jen o mé AQ, ale po projetí internetu jsem zjistil, že jde zřejmě o výrobní nedostatek u této řady repro.
Zatím jsem na opravu povrchu reprobeden vesměs používal s velmi dobrým výsledkem samolepící tapetu, ale tady bych chtěl zkusit nový lak. Čela jsou v neporušeném stavu, jde jen o horní a boční stěny. Takže otázka - má někdo zkušenost s určitým druhem laku a štětcem, nebo stačí nějaká polomatná barva ve spreji? Podmínky pro provedení nápravy mám vskutku pouze amtérské.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava AQ-oprava povrchu.
PříspěvekNapsal: 17 zář 2015 08:41 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Něco podobného jsem řešil na jaře, zkus obrousit velmi jemným smirkem a namořit lihovým mořidlem (eben). Pak to stříkni polomatným bezbarvým lakem ve spreji. Pokud mořidlo udělá fleky, tak použij černou barvu ve spreji, pak bezbarvý lak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava AQ-oprava povrchu.
PříspěvekNapsal: 17 zář 2015 15:30 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Takhle nějak vypadal dřevěný sokl NC300, který jsem vzal molitanovým válečkem v matném balakrylu, je potřeba to roztahat pořádně, a trošku naředit, zkus to na kousku, jak se Ti to bude pozdávat. pak ostatně Balakryl je i v matném laku, kterým to pak překryješ, bezbarvém, strukturu dřeva to nechá, no, uvidíš. Výhoda je, že je to za hodinu suchý.
Nenutím ti ale svůj postup.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava AQ-oprava povrchu.
PříspěvekNapsal: 19 zář 2015 20:53 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Páni kolegové, díky za tipy a rady. Opravu povrchu jsem provedl tím, co bylo doma k dispozici. Po předchozím obroušení loupající se barvy jemným smirkem jsem použil barev ve spreji, a to matné černé a na ni posléze nějaký bezbarvý pololesk. Výsledek je vzhledem k použitým materálům velmi dobrý, zůstala krásně znatelná kresba dýhy a pohled na nový povrch reprosoustav je nyní pěkný. Téměř se to neodlišuje od čela a zadní stěny, které zůstaly ve zcela původním stavu.
Další, asi méně snadný úkol bude v úpravách výhyby, nebo i výměně středového repro, protože v původním stavu tyto soustavy nejsou moc k poslouchání. Mám takový pocit, že ARP150 je ještě horší než jeho předchůdce ARZ4604/8.
Pokud by někoho zajímal pohled na výhybku AQ310, tak jej přikládám. Původně jsem měl obavy, že tam najdu tu primitivní výhybku, kterou použila ETA ve více svých modelech reprosoustav, ale tady je již plnohodnotné provedení.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava AQ-oprava povrchu.
PříspěvekNapsal: 20 zář 2015 08:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Slušné. Měls kliku. Mě se už povedlo stříknout přes černý sprej jakýsi bezbarvý, který se s tím černým navzájem nesnesl a vypadalo to pak jako když se připeče lívanec.
Výhybka řekl bych vysokého standardu, vyrobená s péčí a z kvalitních komponentů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava AQ-oprava povrchu.
PříspěvekNapsal: 20 zář 2015 10:17 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Nejdříve jsem vyzkoušel reakci obou barev navzájem na sebe na spodní straně bedny. Také se mi totiž kdysi stalo při obnově povrchu 1PF 067 67 bezbarvým lakem, že mi došel sprej. Na dokončení jsem použil jiný druh a bylo vše nanic, protože v místě překrytí se vytvořily bublinky jak od sifonu.
Ještě k výhybce: bedny při prvním poslechu zněly vzhledem k potenciálu osazení repro dosti bídně. Projevoval se nedostatek basů a naopak byly nepříjemně zdůrazněné středy a výšky. Podle výhybky jsem si nakreslil její schema a zjistil absenci předřadných odporů ve středové i výškové větvi při porovnání s obdobně osazenou bednou z Valmezu ARS330-04. Dnes po chvíli laborování jsem nakonec do větve výškové zařadil odpor 2R2 a do středové větve 4R7. Basy konečně zní tak, jak bych u této sestavy očekával a u výšek není v poslechu rozdíl (i s pomlouvaným ARV104) proti referenční bedně Grundig. Horší situace je u středů. Nejsou pěkné i přesto, že již nejsou tak agresivní. Středový ARP je velmi pěkný na pohled, ale je nepříjemný svým divně zabarveným zvukem. Tady bude ještě hodně prostoru pro laborování, aby se našla jeho vhodná náhrada jak zvukově, tak rozměrově. Časem ještě pro dobrý pocit nahradím bipoláry ve výhybce svitky i když je zatím jejich kapacita v toleranci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group