Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:27


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Citlivost vstupů
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 21:34 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Takto som to mal zapojené, teraz tam mám namiesto toho 1k potenciometru rezistor rovnakej hodnoty. Písal si, že by stačil pridať rezistor, mohol by si mi upresniť kam?

Ď.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlivost vstupů
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 21:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zapomněl jsi na buffer. Bez něho se to neobejde. Tím rezistorem se jenom dá upravit průběh regulace toho ALPS potenciometru. Může být přímo součástí vstupního odporu toho bufferu.
Dej mi čas, nakreslím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlivost vstupů
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 22:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Na obrázku máš zjednodušené zapojení bufferu.
Na vstupu je ten tvůj motorový potenciometr.
R2 v podstatě určuje vstupní odpor zesilovacího stupně. Jeho změnou se dá ovlivnit průběh regulace. Bude v rozmezí cca 15k až 100k. Menší hodnota více přiblíží průběh logaritmickému. Dal bych od oka 33k nebo 47k.

Příloha:
buffer.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlivost vstupů
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 22:28 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem za ochotu a trpezlivosť, vážim si to.
Snáď sa mi to podarí čím skôr spojazdniť, už to dávam dohromady od novembra, myslím celý ten lowcost projekt :) Keď v piatok dorazil ten ALPS (posledná vec čo mi chýbala), myslel som, že už to dokončím, no a teraz riešim toto... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlivost vstupů
PříspěvekNapsal: 01 úno 2020 23:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koukal jsem se ještě do svých starých zásob. Mám tady několik těch EZK modulů. Bylo to kdysi ve výprodeji snad za 20Kč, tak jsem se zásobil. Neměl bych problém to osadit, oživit a poslat ti to. Ale nevím jak spěcháš a zda by se to vyplatilo finančně. Mám teď před sebou docela perný měsíc. Dva týdny budu denně jezdit na montáž do Jičína a pak mažu pro změnu na cca dva týdny do Litvy.
Myslím, že se dá na Slovensko použít Zásilkovna...?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlivost vstupů
PříspěvekNapsal: 02 úno 2020 08:09 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
To by šlo. Ale ak je to vyslovene stavebnica, tak to by som si osadil aj sám a ušetril by som ti čas a robotu. Aké to potrebuje napájanie? Symetrické alebo asymetrické? V mojom prípade by som potreboval asymetrické a úplne ideálne 5V :) Ale symetrika je podmienka, stabilizátor alebo menič dokúpim. Daj vedieť, čo je prijateľnejšie pre teba, či to osadiť, alebo bez roboty poslať ako stavebnicu. Inak to veľmi neponáhľa. Cenu a ostatné logistické veci môžeme dohodnúť cez SZ.
Ďakujem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group