Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RLC most BM 498
PříspěvekNapsal: 04 úno 2017 02:41 

Registrován: 26 zář 2016 19:31
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím vás!
Mám velikou prosbu.. Kamoš mi sehnal můstek BM 498 a já dnes celej večer na netu strávil hledáním uživatelského manuálu...Bohužel bez výsledku..
:( Servisní manuál od tohoto přístroje je ke stažení zcela bez problému na několika webech, našel jsem uživatelské manuály od snad všech měřáků co kdy Tesla dělala, ale od tohoto ne...Přidávám odkazy, třeba někomu pomůže..

http://www.oldradio.cz/meraky/meraky.htm
http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/ma ... enDocument

Nemáte to někdo doma v elektronické podobě, nebo v klasické tištěné a byli by jste schopni mi to poslat-ofotit...? Pokud by to šlo, kontakt-mail na mne je moreso@seznam.cz
Díky za ochotu... Morison

_________________
můžeš být blbej, ale musíš mít štěstí


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RLC most BM 498
PříspěvekNapsal: 04 úno 2017 23:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A je k tomu vůbec návod k použití nutnej?
Jinak popis funkce býval myslím i součástí servisních manuálů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RLC most BM 498
PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 05:37 

Registrován: 26 zář 2016 19:31
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ransome. Máš štěstí (a tohle všechno co napíšu by vlastně patřilo do soukromé zprávy...) , že Tě považuju za někoho, kdo má "kule a uši", jak prý říkával Pan Werich... Byl jsem až do nedávna nezávislý a tichý pozorovatel tohoto a vedlejších fór a bez jakékoliv ironie jsi pro mne jeden z "nestorů" ohledně problematiky všeobecného elektrooboru a v obrovské míře problematiky audia/reprosoustav..Ano, nepopírám... Jsem sice kokot, kterému je letos 42 let, odmaturoval jsem v roce 1993 v oboru "mechanik elektronik pro organizační a výpočetní techniku" pod bývalou Zbrojovkou Brno, potom dělal servisáka pro Radiotelevizní službu Brno na Cejlu-kde jsem po dohodě po třech letech musel skončit (hrozila mi se starejma borcama již ve 20ti cirhóza jater...) a dělal jsem to na soukromo... Televize...autorádia...kazeťáky...zesilovače..konverze starejch rádií do "západní" vkv normy...montáž českýho zvuku do dovážených TV...prostě cokoliv... Páječku jsem poprvé držel v cca 7 mi letech a vše, co jiný neopravil, byla pro mne (peníze mne nezajímaly!!!) hozená rukavice...To vše v době, kdy stála barevná lepší TV 8.500kč a lidi brali 2.500 měsíčně... Kolem roku 2000 se doba trošku obrátila, lidi brali více, než se dala pořídit TV, tak to šlo do prdele, ale začal boom mobilů... Kamoš, co začal s mobilama a rozvážel po trafikách dobíjecí kupony , mne přetáhl (zajistil mi další práci...) na odblokování mobilů..přehrávání sw...mechanický opravy... Taky se to dalo nějake pátek vydržet a něco to dalo...Měl probém...Dařilo se, ale jednorukej bandita to nad ním vyhrál... :( A Já musel fungovat dále... Jako slepej k houslím jsem se dostal do firmy...a skončil jsem jako servisák na plynový a olejový kotle/hořáky, bez omezení výkonu... I tam jsem si mohl udělat radost, že jsem občas za cenu cínu a nějakýho elka spravil věci, za řádově tisíce...Jenže pan soukromník seznal, že už snědl spoustu polívky, že může vše...najednou nebyl na výplaty...na nic..., tak jsem po 12ti letech v roce 2014 utekl za pět12 (no...mám tam v depozitu bohužel nějakejch 80k..) a sehnal jsem si ze dne na den práci, ve zcela jiném oboru-jak jinak, než servis.....No nic...omlouvám se vám za svůj monolog...je docela podzdě a jsem fet...Nicméně myšlenka byla ta,že i člověk, pohybující se 30 let v elektronice a jakákoliv závada a konstrukce je pro něj hozenou rukavicí může být novic, v měření RLC můstkem... Jo.. zde na fóru jsem vznesl dotaz, a ten večer (tu noc) i dvěma konkrétním osobám na které jsem po celovečerním bádání natrefil dle vyhledávání na netu...selskému rozumu...na jiném fóru....diskuze byly cca deset let starý a nevěřil jsem, že ještě může být vůbec funkční mailová adresa na ně (ohledně manuálu...uživatelského manuálu....který prostě na netu nikde není...ne Ransome, servisních je spoustu, ale ten uživatelských není ani jeden a je spoustu módů pro novice, v jakých se dá s tím mostem měřit...) ... Oba dva kluci mi odpověděli a poslali scan toho manuálu... Jsem nadšen...poděkoval jsem jim... A kdyby někdo potřeboval manuál k BM-498, tak ho můžu poslat...Opravdu na netu nikde není...Kluci...mám splín..omlouvám se za monolog... Jsem opět s manželkou doma v líbánkách.... :( a ten emitor s kolektorem...odpory...kondíky...cívky...repráky...a tahle komunita stejně postiženejch kluků-teří doma taky mají možná líbánky...nebo už bohužel za nima...mne drží při životě... :( Jste více než kterákoliv rodina...Morison

Ransome... nevím, jak se dává to heslo...pořekadlo pod linku....Ale já bych tam asi chtěl dát "můžeš být blbej, ale musíš mít štěstí"

_________________
můžeš být blbej, ale musíš mít štěstí


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RLC most BM 498
PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 08:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
"Jsem fet." To jako ve smyslu, jak to používal Karel Plíhal? OK, to býváme občas všichni.
(Pokud se ovšem považuješ za polem řízený tranzistor, byla by vhodná nějaká léčba.)

Pod linkou se ti objeví to, co zadáš ve svém uživatelském panelu jako podpis.

Ostatní později.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RLC most BM 498
PříspěvekNapsal: 08 srp 2017 17:00 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
http://antikvariat-avion.cz/kniha/tesla ... m-498-1975

Za tú cenu by to snáď šlo?

_______
Pár vecí je aj tu:
http://www.oldradio.cz/meraky/meraky.htm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group