Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:17


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 14:53 

Registrován: 18 úno 2018 14:41
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím všechny. Jsem tu nový a potřeboval bych poradit. Nemáte zkušenosti, kde sehnat ,případě čím nahradit středobasový reproduktor soustav Canton Quinto 520,?. Sehnal jsem je velmi levně, s tím, že jeden reproduktor není originální...Na původním žádné značení s parametry jsem nenalezl
Děkuji za reakce
Hanes


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 16:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A co takhle obrátit se na fu Eurostar Ostrava, zastoupení Caton pro ČR: http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/19-o-nas/ ?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 16:22 

Registrován: 18 úno 2018 14:41
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Jihomoravský
No při zkušenostech se sevisními středisky jsem to nechal jako poslední a zoufalou možnost..
Stačilo mi pár zkušeností z minulosti..Asi ještě mám v dost živé paměti, kdy jsem sháněl jednu součástku na aretaci dvířek kazetového prostoru u mýho tapedecku Rotel :shock:
...Navíc se jedná o soustavy z počátku let osmdesátých


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 18:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ono je zajímavý, že vždycky sežene velmi levně někdo něco, s čím si pak sám neví rady. Nahradit to lze čímkoli, co tam rozměrově pásne. Že to ale pak hraje jinak je jasný. Pokud to má hrát jako originál, tak jedině koupit originál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 19:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Oni totiž nechápou, že tyhle repráky ve značkových bednách jsou vesměs OEM speciálky, které se v aftermarketu neseženou.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 20:53 

Registrován: 18 úno 2018 14:41
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nejde o nic jiného, že u většiny soustav ,který jsem kuchal, byly na měničích nějaký parametry se kterýma lze pracovat..Tesla, KEF, ....tady nic :) čekal jsem ohmy, waty a jiné zábavné parametry :lol:
Ty Cantony jsem koupil původně kvůli rigidním ozvučnicím.Ale je mi líto je rozprodat na díly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 03:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ano, vzadu na reprákách jsou ale vesměs parametry, který nikomu ke hledání vhodné náhrady nijak nepomůžou. To, že je někde 210mm reprák 8 ohm 60W je sice hezký, ale když ho nahradím něčím úplně jiným, co má taky 210mm, 8 ohm a 60W, tak rozhodně bude hrát jinak a nejspíš hůř.
Je to stejný, jako kdyby na autě odešla převodovka o které vím maximálně tolik, že je to 5-kvalt manuál...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 10:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vlastnosti repráku jsou popsané sadou TS parametrů a grafy naměřených frekvenčních, fázových a směrových charakteristik. Na magnetu z toho najdeš napsanou většinou leda impedanci a příkon. Laika zpravidla na prvním místě zajímají "watty", což je ale pro správnou funkci reprosoustavy to absolutně nejposlednější.
Repráky v soustavě jsou pomocí vhodně navržené výhybky navzájem akusticky dopasované k sobě, je to více nebo méně pečlivě sladěný celek. I u mírně odbytých továrních beden je výhybka dolaďovaná aspoň základním měřením a poslechově. Jakákoli záměna kteréhokoli repráku za jiný to celé naruší.
U ne zrovna dobrých beden, kde na to konstruktér beztak kašlal, to vzal čert. Ono to i po záměně bude nějak hrát, pokud se tedy aspoň vymění basák v obou bednách za stejný, aby nehrála každá bedna jinak. Ale zrovna tyhlety Cantony by zasloužily buď originál, nebo hodně uvážlivou výměnu a následné doladění výhybky. Což nebude úplně triviální záležitost a nikdo si tady nevezme na triko radu od boku ve stylu "dej tam to a to, a hotovo".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 12:07 

Registrován: 18 úno 2018 14:41
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nemáte kontakt na jižní Moravě, kdo by se toho byl schopen ujmout? Já nemám vybavení, a ani na to netroufnu..I proto se obracím sem. Chtěl jsem dát na doporučení někoho, kdo má zkušenosti.
Jak jsem již psal ...korpusy, nový povrchovky ..masiv, mdf.atd To vše umím, ale chci jim dát to , co si myslím zaslouží. V těch bednách po prvním poslechu je dost značný potenciál.
Mám jeden volný zesilovač, který bych rád zprovoznil do bytu, kde přes týden pobývám.Chybí mi pouze repro..mám sice v záloze jedny Tesly po repasi, ale není to úplně ono


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 12:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Taková demotivační otázka na úvod - jseš si vědom toho, že pokud do toho nejsi schopen vložit vlastní znalosti nebo měření, bude to stát pravděpodobně více, než byla pořizovací cena těch beden?
Vygooglil jsem že u Cantonu je ten basák označen interním kódem "3156" a že nikde na ebayích a allegrech se momentálně nenabízí. A náhrada jiným (samozřejmě v obou bednách) bude vyžadovat měření, simulaci a měření.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Canton Quinto 520
PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 16:29 

Registrován: 18 úno 2018 14:41
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Jihomoravský
laminat
Vzhledem k faktu, že jsem za ně dal 400kč , tak předpokládám, že náklady budou vyšší, než pořizovací náklady :D .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group