Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:44


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o radu k ozvučení obýváku. Jsem naprostý laik.
PříspěvekNapsal: 24 bře 2009 11:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 bře 2009 01:23
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 9
Dobrý den, potřeboval bych poradit s ozvučením obýváku. Pročetl jsem si informace uvedené na tomto serveru a pouze můžu konstatovat, že moje znalosti co se týkají této oblasti jsou nejen minimální, ale především totálně zkreslené (zejména co se týká prostorového zvuku 5.1, stereoefektu FL-C-FR atd..). Budu rád, pokud se zde najde někdo, kdo by mi mohl odborně poradit.
1. co potřebuji:
ozvučit obývací místnost o rozměru cca 5,5 (š) x 5 (d) x 2,4 (v) metrů. Nejsem žádný hudební fajnšmekr, dívám se především s dětmi na DVD filmy, případně hrajeme hry (Xbox360 - nejstarší model bez HDMI). Nepotřebuji tedy špičkový zvuk pro poslech hudebních CD, ale především kvalitní zvuk pro filmy a hry. Rád bych využil především to co mám k dispozici a případně dokoupil to nejnutnější (a samozřejmě nejvhodnější v rozumné cenové relaci).

2. co mám momentálně doma k dispozici:
stereoreceiver Technics SA-EX320 (s Dolby Pro Logic s režimy Normal, Wideband, Phantom), výstupy Front 2x60W (4 Ohm) Center a Surroundy 3x60W (8 Ohm), Subwoofer výstup jeden cinch, frekvenční rozsah 7-100Hz, +-3dB.Toto jsou údaje z manuálu. Výstupy na receiveru zezadu jsou označené následovně: přední 4-16 Ohm, středový 8-16 Ohm, surroundy 4-16 Ohm.
Reproduktory:
2way aiwa SX-NAV 304, 6 Ohm (2kusy, hrají nejlépe z toho co mám), twin duct 3 way bass reflex aiwa SX-NV 90, 6 Ohm (2kusy, hrají hůř než ty 2way), center aiwa SX-C 605, 40W, 8 Ohm (jeden kus), center aiwa SX-C300, 30W, 8 Ohm (jeden kus), surroundy aiwa SX R-210, 40W, 16 Ohm (dva kusy), surroundy aiwa SX R-275, 40W, 8 Ohm (dva kusy). Reproduktory Tesla ARS 9205.10, 4 Ohm, Pmax 15VA, Pšpičk. 60VA (dva kusy)

3. co se s tím dá udělat - tj. můj možná mylný návrh jak to řešit:
Koupit slušný aktivní subwoofer, který si bude rozumět s receiverem (co třeba AQ 406, který někdo inzeruje jako téměř nový za 4 tis)
Jako přední dát SX-NAV 304.
Jako center jeden SX-NV 90 (pokud to jde, když je 6 Ohm a výstup receiveru je označen 8-16 Ohm)?
Jako zadní dát SX R-275

Děkuji všem, kteří se tímto dokázali prokousat a písnou pár řádek. Jarda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu k ozvučení obýváku. Jsem naprostý laik.
PříspěvekNapsal: 24 bře 2009 17:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Keď vravíš, že tie 3w aiwi nehraju dobre, tak ich nepouži, ako center daj seriovo zapojene dva ARS 9205 (pokiaľ sa ti zda že sú lepšie, podla mňa to niesu zlé repr) umiestnené pri sebe. Subwofer môžeš pripojiť akykoľvek aktívny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu k ozvučení obýváku. Jsem naprostý laik.
PříspěvekNapsal: 25 bře 2009 00:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Máš-li pouze stereo reciever, rozmyslel bych si zda nepořídit nový reciever abys měl opravdu prostorový zvuk, nebo nechat stávající a postavit k tomu nějaké pořádné stereo...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu k ozvučení obýváku. Jsem naprostý laik.
PříspěvekNapsal: 26 bře 2009 13:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2008 19:41
Příspěvky: 241
Bydliště: Kolín - middle Bohemia
Kraj: ČR - Středočeský
Místnost máš rozměrově slušnou. Zkus nakreslit plánek rozmístění TV, stávajících repro, nábytku, dveří, oken a poslechového místa. Správná konfigurace prostorového zvuku by měla vypadat takhle: http://img212.imageshack.us/my.php?image=reference.gif Jde o to, jestli jsi tohle rozmístění schopný/ochotný zabezpečit a jestli má vůbec cenu prostorový zvuk řešit. Popřípadě si rozmyslet, jestli není výhodnější postavit plnokrevný a kvalitní stereo systém, klidně doplněný subem. Zvuk filmů ani XBOXu tím nijak neutrpí ;)

_________________
H.F.C.K. --------------------------------.....currently domestic audio system under construction!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu k ozvučení obýváku. Jsem naprostý laik.
PříspěvekNapsal: 26 bře 2009 21:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Pokud sem něco nepřehlídl tak reciever je 6.1, takže nevidím důvod nač ho měnit nebo kupovat ještě druhej. Leda že bys chtěl novější a designově ti třeba zapadl mezi ostatní udělátka, ale to de mimo téma tohodle topicu. Technics je docela kvalitní japonsko, ktery bych za žádnou cenu neměnil za levny šmejd in čina. S aiwama nemám osobní zkušenosti a nevím ajk hrajou, ale podle toho co sem se dočetl to asi žádná sláva nebude, proto bychto spáchal takhle:

Front: Tesla ARS 9205
Front center:aiwa SX-C 605, 40W, 8 Ohm
Rear:aiwa SX-NAV 304, 6 Ohm
Rear center:2way aiwa SX-NAV 304, 6 Ohm

Pokud bys zadek řešil surroundama ktery si avizoval tak dat dopředu oba centry, ale nevim jestli je zrovna dobry je dávat do série. A tesly vyměnit za SX-NAV 304. Uvidíš jak ti to bude znít, ale myslím si, že tesly budou hrát líp než aiwy.

Sub: klidně Lab12 ale nevyužiješ ho naplno, neuškodilo by ARN 8608. To se ale těžko shání. Kdyžtak udělat sub s 2x ARN-226 v sedmičkové verzi do BR.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group