Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2009 18:03 

Registrován: 16 kvě 2009 14:42
Příspěvky: 4
Našel jsem na půdě starý repro asi po strejcovi (elektrikář, radioamatér). Krásně zachovalá, poctivě dělaná zéležitost. Bedna má rozměry 50 na 80 na 120, což je nějakých 480 litrů. Kostra je z 30mm latí, zvenku je 15mm dřevěná deska, izolace mezi kostrou nevim z čeho (možná není) a uvnitř ještě další 15mm izolace něco jako hrubý dřevopapír. Výškáč je Tesla ART 481, střed ARO 667 a hloubky ARO 814. Všechny repra zachovalé, na pohled jim nic nechybí. Střed má svou vlastní bedničku vycpanou vatou. Nevím jak to hraje nezkoušel jsem, na kabelu je nějaká prahistorická koncovka, ještě jsem neměl čas si s tím pohrát. Jsou tam taky dva kondenzátory TC 512a a cívka, předpokládám něco jako výhybka.
Rád bych věděl jestli má smysl to zachraňovat jako celek, nevim jak dobře to může hrát, nemluvě o děsivých rozměrech, nebo z toho zkusit postavit něco menšího plus třeba ještě nějaký další repráčky dokoupit. Jsem v tomhle laik, ale troufnul bych si něco složit, ale když už tak něco slušnějšího co by taky zabasovalo a na co bych mohl rozjet třeba nějakej D'n'B.
Napište co byste s tim dělali vy, popřípadě rady co s tim dělat a co ne.
Pokusim se to taky nafotit a dát sem nějaký foto.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2009 19:35 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj, vítám tě na našem fóru,

pro upřesnění, objem 480 litrů je objem celé bedny - venkovní rozměry. Vnitřní objem bude menší (je to objem pouze uvnitř ozvučnice). Ta "izolace" není to Hobra?

Ale stále je to opravdu velký objem, zajímalo by mě jak ten ARO814 v takovém objemu dokáže hrát - zda jde pěkně hluboko, nebo jestli to není pro něho příliš velký objem.

Takovéto bedny s ART na výškách hrají pěkně, s takovým nádechem lehkosti podání, ale na DnB by jsi potřeboval jiný basový reproduktor. V DnB se vyskytují téměř po celou dobu nahrávky velice silné basové složky. ARO814 je opravdu velice starý reproduktor je to předchůdce již dneska starého ARO835. Obávám se, že díky nízkému příkonu to pro tebe nebude moc použitelné. Ale zkusit to můžeš - ovšem dávat velký pozor na ovládání hlasitosti a nepřidávat zbytečně na korekcích pro basy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2009 20:50 

Registrován: 16 kvě 2009 14:42
Příspěvky: 4
Docela rychlá odpověď :)
Ty první rozměry jsem změřil trochu blbě, teď jsem to měřil a objem ozvučnice je přesně 380l. Jo, je to přesně Hobra, jinak mezi těma latěma neni žádná výplň, takže ta hobra je jediná izolace.
Mě by taky zajimalo jak to hraje, bohužel nemám žádnej zesik a nevim kam bych to píchnul, ten konektor je hodně starej, ale i kdybych ho sundal potřeboval bych poradit s čim to vyzkoušet.

Samozřejmě jsem nečekal od tý 814ky žádný zázraky. Kdyžtak poraďte jestli má smysl tu bednu zmenšit a nechat tam tyhle starý Tesly, anebo nechat bednu jako krávu, a dát tam výkonější repro, popřípadě jaký. Anebo je to co tady píšu úplná utopie?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2009 20:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Na DnB je tá bedňa (alebo bedne, neviem či máš dve) naprosto nevhodná. Ten basák má 10W príkon, vek cca 40 rokov...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2009 22:22 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
simhor8989 - odkud jsi?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2009 00:45 

Registrován: 16 kvě 2009 14:42
Příspěvky: 4
Hořice v podkrkonoší


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2009 01:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tyhle bedny nejsou špatné ale na to co chceš ty jsou naprosto nevhodné. Zničil bys je veeelmi rychle. Jestli ti můžu poradit prodej je tak jak jsou někomu kdo ví co je to zač a bude z nich mít radost (ideálně v bazaru tady na Reprománii nebo Audiowebu) a nezničí je. Nedávej je na Aukro a podobné inzertní servery, tam to koupí nějakej debil který uvidí velkej reprák a bez ohledu na jeho vlastnosti s tím bude chtít dělat diskotéku nebo to nacpat do auta jako sub. Samozřejmě je to nesmysl. Důkazem budiž to že jedny stejné ale zničené tam právě teď jsou. K utrženým penězům si něco přidej a pak tu můžeme zkusit něco vymyslet podle toho jaký budeš mít rozpočet.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím poraďte co se starou reprosoustavou
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2009 12:38 

Registrován: 16 kvě 2009 14:42
Příspěvky: 4
Jo, možná to zkusim takhle, a uvidíme


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group