Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 10:51


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 16:47 

Registrován: 19 črc 2009 16:29
Příspěvky: 6
Zdravíčko, tak čtu si tady vaše příspěvky ze všech možných stran a nenašel jsem tady teda zrovna to co bych potřeboval vědět. Tak tedy....

Mám doma, starší, Genius SW-F 2.1 1500. Přišli ke mě v dosti bídném stavu. S jedním satelitem a se všemi kabely, které tam jsou tak byli přestříhané, děs. No, ke kvalitě, nic moc, upřímně. Basák se mi zdá že spíše hučí než aby hrál a jako klasicky je zesilovač uvnitř schopen dodávat vetší výkon než reproduktory v nich umistěné. Jedná se o TDA 7379. No v polovině volume na bedýnkách už to v některých pasážích nezvladá. Ale dosti už o tom.
Přemýšlel jsem, hledal, projížděl web a napadolo mě spoustu věcí.
Mám použít stávající zesilovač z bedýnek a vyrobit pro něj novou soustavu reprobeden? Nebo si postavit nové? Nové by bylo báječné a asi bych chtěl čisté stereo. Tím čisté, myslím opravdu čisté...ehm řekněme někde na úrovní jako mé koss porta pro... Pro vás to jistě tak zase čistě asi nebude. :D Chtěl bych Repro které bych mohl využít i na malých kalbách cca v místnosti max 10x10 m a také doma. Jsem schopen si vyrobit, popájet a já nevím co, vše sám. Jen ne to navrhnout.

Nějaké nápady?? Rady?? Rád si vyslechnu vše. Jo a sám je stavět nebudu a zkušenosti s kamarádem máme ... Na kalby sme dříve používali genius 5.1 5000, ale pokaždé jsme je odpálili a to nehráli na maximum!!! Nevěřím výrobkům genius no ... Špatné zkušenosti. Děkuji za odpovědi...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 17:08 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
V prvý řadě se ti odporujou požadavky. Pokud chceš kvalitní bedny, aby měli zvuk jako koss porta, tak to budou čistě bedny na málo hlasitý poslech, ale nebudeš s nimi v žádném případě ozvučovat malou akci.

Na tebou zamýšlené zvučení potřebuješ alespoň malé PA. Tedy alespoň 12" + 1" driver. Tak už se jen rozhodnout kudy se vydat a jakej je rozpočet.

Nebo postavit pro každý učel samostatně bedny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 18:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ne, genius nestačí ani na to normální hraní, natož na nějaký větší. Sám jsem měl ty repra rozebrané, mám to vyfocené, a změřenou impedančku s TSkama. Ty repra jsou bídný, zesilovač bídnej, Tišťák bídnej, snadno hoří od poddymenzovanejch odporů. Na plány s tímhle cajkem zapomeň, zatni zuby, a postav slušné 12"+1"

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 18:51 

Registrován: 19 črc 2009 16:29
Příspěvky: 6
No inu tedy dobrá. Mnohokráte vám děkuji. ;) Co se toho týče. Na geniusy jsem si ani nedělal nějaké naděje..nemám tu značku rád. Jejich kvalita je nedostačující. No vzhledem k tomu že se příliš nevyznám v PA systémech apod, ono to je trošku jinde než jsem se motal. Takže pokud bych chtěl postavit teda ty 12" + 1. Jaké je tedy vaše doporučení na stavbu? Jaké měniče použít a od koho? Případně rovnou výrobky zkomletované? Jinak výkonem nám na naše akce co jsme dělali...jako jsou fakt maličké, nějaké oslavičky a kalbičky nám stačili ty geniusy 5.1 a to celkem bohatě...
No vzhledem k tomu že můj bratr je zloděj, tak není radno mít doma něco kvalitního. Proto jsem taky byl nucen si vše pořídit přenosné. I počítač. Takže by se nám hodili spíše nějaké ty PA,které by zůstali u kamaráda, ovšem jsme studenti VŠ, takže zrovna bohatstvím neoplýváme. Tak já teda nevím. Protože se k 12 litrům přes PA určitě dostanu a za 4k mam logitechy s výkonem 180 w, který by snad i mohl stačit. Tak bud si to přetrpím sluchově, nebo finannčně. Snad bych byl schopen 10k dát ale víc asi ne... :( Je hodně pro a také proti ...

Jinak fakt díky a omlouvám se za sebe, ale hrozně rád probírám věci detailněji, abych věděl co nejvíce a vyhl se případným chybám, které bych nadělal...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 19:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Do 10k by jsi se mohl vlízt akorát kdybys měl dílnu a nějakej ten přebytečnej matroš ve skladu, potom bych s ohledem na finance šahal po výrobcích od firem Eminence a Selenium z PA sektoru, nebo po TVM z HiFi sektoru. Kdybys neměl dílnu a složil bys dohromady 12k navrhoval bych stavebnici MEGATON EM 121. Máš v ní vlastně všechno co potřebuješ, jenom to sešroubovat a slepit dohromady. Problém je, že asi moc nezabasuje.
Pokud ti postačil na akce výkon logikrámů genišrotů a podobných hnusů, šáhl bych možná aji po HiFi reprákách z TVM. 2*8" bass, 6"středy a kalotová výška. Neduha bude neodladěná univerzální vyhýbka a nižší zatížitelnost a citlivost oproti PA, s tím že HiFi si víc podá basy. Rozhodnutí je na tobě.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 20:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Logitech Z-2300 umí zahrát docela dost nahlas, i když satelity jsou spíš nic než moc.
Myslím ale, že se sestavou Eminence Delta12LF + BC DE12 nebo Selenium D220Ti by to mohlo stačit. Cena by pak byla příznivá.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 21:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak 15" + něco určitě ne, 12" + BC možná ale stejně to moc HiFi nebude. To prostě nejde. Další nevýhoda PAček je že se na nich blbě poslouchá s malou hlasitostí. Když to má zahrát pěkně je třeba přidat na hlasitosti a to může být opět problém při soukromém poslechu na koleji ve večerních hodinách. Pokud hlasitostí vyhověly i ty PC chrchle tak hádám že moc velké nároky na hlasitost nebudou a tak bych zkusil vyrobit jakéhosi hybrida na základě PD.8BM20 odtud (úplně dole) http://eshop.prodance.cz/default.asp?Pg ... p&MRK=2924 a k tomu nějaký větší driver. Čistokrevné HiFi to nebude ale bude to malé (tomu repráku stačí na gumáka malý objem a je citlivý) a malé rozměry se v tomto případě počítají, oproti klasické HiFi bedně značně odolné proti zničení a na rozdíl od PA to bude hrát slušně i potichu přin soukromém poslechu. Jen ty středy budou o fous horší ale stále myslím že s větším driverem žádná katastrofa. Na minipárty a běžný nepříliš náročný domácí provoz by to mohlo být akorát. Možné jsou jak varianty 4ohm s jedním basákem a nebo 8ohm se dvěma paralelně. Varianta 8ohm s jedním basákem je cenově nevýhodná. Už dlouho přemýšlím že s tím reprákem něco provedu ale pořád ne a ne se k tomu dostat tak na osobní zkušenost se neptej. Až tak příští rok možná.

Byl bych rád kdyby se tady Petr zkusil na takovou variantu 2x16ohm paralelně + větší driver nejlépe od BC podívat.


Naposledy upravil Thales dne 19 črc 2009 21:09, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 21:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
řeknu jenom jedno slovo - cena :-(

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 18:31 

Registrován: 19 črc 2009 16:29
Příspěvky: 6
Ok takže po dlouhém dloubání a hloubání nakonec padlo rozhodnutí, že nebudeme stavět PA, které využijeme jen 4 za rok cca. Takže pujdeme do něčeho co se dá poslouchat i doma a bude to mít nice zvuk. Podmínka je jen kvalitní a čistá reprodukce zvuků a hudby. Takže nějaké návrhy? Největší potíž mi dělá asi elektronika uvnitř...měniče a ozvučnice snad nějak spackáme...díííky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 18:33 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Napiš Brokmane, odkud jsi. Pokud blízko, tak bych ti mohl tu vaši chlastačku 4x do roka ozvučit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 18:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Taktak. I čtyřikrát do roka tejrat normální repráky na krev není dobře.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 21:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Petře slovo cena tu nepadlo tak nevíme jaké jsou finanční hranice. Myslím že moje varianta by zadání splňovala dobře. I tak by mě zajímal tvůj názor bez ohledu na cenu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 21:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To je o chutích. Já bych i na doma stavěl 10" + 1" nebo větší. dvoureprákové bedny budou vysoké, a to už je na sloupy.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 22:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Inspiruj se nějakým z HiFi projektů publikovaných tady na webu a popros autora o zaslání schématu odladěné vyhýbky. Tím se vyhneš shánění někoho, kdo ti tvou sestavu odměří a navrhne vyhýbku. Osobně bych šel do 3p s minimálně 8"basem. Dobrýmu 2p bych se ale taky nebránil.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 22:24 

Registrován: 19 črc 2009 16:29
Příspěvky: 6
Bando, neřešte tady zvučení mých akcí. Já mám v rodině zvukaře. Není pro mě problém si PA půjčit. Už jsem se o tom sním bavil. Já jsem jen doufal, že tu někdo přijde s konkrétními návrhy na best ozvučení v pokoji, kde by se ten systém fakt ozval a dal o sobě vědět. Jsme si asi s velikostí nerozumněli... Protože jsme si vystačili mnohdy i se 70 W RMS V pokoji... Jinak jsem z Havířova, takže to máš hafec z ruky...a kalit hodněkrát jezdíme na chatu, která je na slovensku. :-D Tak ale fakt díky..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 22:28 

Registrován: 19 črc 2009 16:29
Příspěvky: 6
Kalvoj : Dobrý nápad. Jen už to nebude originální. :-D Ale to vůbec neva. Kossy taky má mega lidí a mám je tak proč ne repro, že? Kouknu na to. Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 22:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Kdybys chtěl něco originálního tak buďto uděláš svou sestavu s použitím unibastl vyhýbky a možná to bude hrát dobře, nebo uděláš sestavu a necháš si ju odměřit. Tak si vyber jestli origo nebo kopie ;) . Záleží na tvojich možnostech. Jestli se v tom ale moc nevyznáš tak bych si vzal na pomoc někoho kdo je v oboru zaběhlej aby vysledkem byla echt bedna s čistym zvukem. Nesmiš ale zapomenout na to, že když chceš čistej zvuk tak nestačijou jenom dobry bedny ale taky kvalitni zvukovka v PC a kvalitni zesik. Žadny TDsrAčko. I když ty občas taky splnijou učel.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 20 črc 2009 22:51 

Registrován: 19 črc 2009 16:29
Příspěvky: 6
To je jasná věc. Všichni kolem mě mi říkaj. a k čemu ti to bude? Nestačí ti to co máš? NE! Nestačí! .. Nedokážou to pochopit. No nevyznám :-D .... Problém spíše je, že jsem se nikdy nazajmal o takové věci to odměřovat nebo neodměřovat apod. Jak sem byl mladší, tak jsem stavěl, plácal dohromady a hrálo to a já měl radost. Jenže moje požadavky na kvalitu a další věci se mnohem zvýšily a já ted bud něco koupím ( nechci žádnou blbost, raději si poradit nechám) nebo něco sestavím, jen s tím je spousta další práce, se kterou by ani problém nebyl, spíše je potíž v tom, že nedokáži navrhnout. To znamená, jak velká má být ozvučnice. Jestli uzavřená nebo BR či jiné průduchy, jak s vyhýbky a v neposlední řadě zesilovač navrhnout.

Sice jsem slaboproudař vyučený, ale návrhem zesáků jsem se nezabýval,respektive zabýval, ale to jsem o tom věděl ještě totální kolový co je co, a ani jsme se nějak nezajmali ve škole ... Jen jsem to kreslil na tišták a pak osadil a oživil. A poslední min. dva roky fušuju do Silnoproudu a to je úplně jinde. Hrabat se v elektronice to jo, vědět jak to funguje celkem taky, navrhnout ? Ne!
No takže nic no. Já se kouknu na něco na netu a koupím si do pokojíčku nějaké studiovky a bude ... Co naplat no


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré nebo nové ?
PříspěvekNapsal: 21 črc 2009 06:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Cite:
dvoureprákové bedny budou vysoké, a to už je na sloupy.

Vždyť jo, tak to bylo myšleno. To vadí? Podle mě nikoliv. Podstatné je že se rávě dovedou ozvat a jen tak je nezničí.

Brokmane studiovky jsou solidní náhrada za běžné PC šroty (jsou to v podstytě bedýnky pro stejné použití jen vyrobené civilizovaným způsobem a tomu odpovídá i zvuk) jen se ti právě neozvou protože nejsou stavěné na hlasitější poslech. To řešení které jsem navrhoval by byl dobrý komromis. Navrhnout bednu jako takovou nebude problém ale musel by sis doběhnout za někým kdo ti jí odměří a navrhne výhybku. Sice to stojí trochu času na cestu někam a nějaké to všimné ale je to jediná cesta která vede k uspokojivým výsledkům protože z těch repráků a celé konstrukce vytáhne maximum co jde. Bez toho to prostě nejde. Na tzv. univerzální výhybky zapomeň - to nemá vůbec smysl. Napiš tady alespoň svůj rozpočet ať se hneme z místa. Ten basák stojí 1780Kč v prodancu ale nevylučuju že ho jinde seženeš levněji a nebo si najdi někoho s kým si pořešíš DPH. Do jedné bedny bys dal ty basáky optimálně dva, výhybka vyjde na jednu bednu asi na 4-5 stovek což je 4000Kč a kolik by stál nějaký rozumný driver s hornou ti řekne Petr ale když si budu cucat z prstu tak 2500Kč ? To máme i s materiálem na výrobu bedny asi tak 8 litrů za kus a potřeba jsou dva. To už by bylo na tebe moc? Když budeš šikovnej a nebudeš materiál na bednu kupovat ale vyšašíš někde něco tak si to můžeš zase odečíst, na výhybce se dá také ušetřit když si cívky navineš sám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group