Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:51


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 19:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2014 16:17
Příspěvky: 222
Kraj: ČR - Moravskoslezský
poradi mi tady nekdo, jakou mam poridit novou prenosku na starsi gramofon tesla, budto na nc-430, nebo na nc-470, oba maji slusne mechanicke vlastnosti a jeden z nich chci oprasit, vypulirovat, sestelovat a nechat si na starsi, lec zachovale desky...
(jenom mi nrikejte ze ortofon, ten mam a nejsem z neho nadsen)

snesou prenosky tesla vm srovnani se shruba stejne drahymi shure? a co audio technica? ty neznam vubec

dekuji

_________________

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se pak najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Q.
_________________


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 22:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak to ti radím oprášit tu NC430. Ta NC470 má otřesný mechanický vlastnosti- ten plastovej korpus rezonuje jak kráva a pružinový zavěšení chassis s rozpadlými molitanovými výplněmi, který jsou tam právě na potlačení rezonancí těch pružin, tomu ještě napomáhá. Do toho bys musel hooodně zasahovat, aby z toho byl použitelnej gramec. Jestli jsi zkoušel tu Ortofonku na něm, tak se nedivím, že ti nevyhovuje- na tom nebude vyhovovat žádná bez předchozích zásahů. OM5E je dobrá přenoska, lepší, než ty Tesly, OM10 ještě lepší. Audiotechnika AT95 je taky o něco málo lepší, ale záleží jak na co- má trošku odlišné zabarvení. Tu konkrétní Shure neznám, ale domnívám se, že by měla být o dost lepší. Nevím, jak dnes, ale kdysi patřily Shure ke špičce. To se samozřejmě mohlo změnit- musel by napsat někdo, kdo ji zná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 22:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Za sebe určitě doporučím AT95E kterou vlastním. Slušná přenoska s elitptickým hrotem, který jde nahradit hrotem Shibata nebo Hyper eliptickým. Dají se sehnat u výborného německého prodejce William Thakker. Dále mám levnou ale přestou dobrou přenosku Music Hall Tracker. Cena kolem 500 kč, zdá se mi že hraje velmi hezky na středech. Dále mám AT72E...to je skoro to samé jako 95E.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 23:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2014 16:17
Příspěvky: 222
Kraj: ČR - Moravskoslezský
diky panove, tak ta AT95 se da sehnat kolem 700 kacek a MHT jsou kolem 500 a Shure M95 tak kolem 5 - 6 stovek, tak co mam zkusit ?

ta music hall tracker je fakt dobra? no za tu cenu...

_________________

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se pak najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Q.
_________________


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 12 úno 2014 10:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Mě osobně sedí na rockovou muziku Audio Technica AT95E. Libí se mi tam ten upgrade v podobě lepších hrotů Shibata nebo HE, takže to má potenciál i do budoucna. Ta MHT mi přišla dobrá na klasiku nebo popíkovější věci, je prostě taková příjemnější na středech. Tuhle MHT vyrábí údajně jakási firma v japonsku, která je dodává pro firmy Music Hall Tracker, Goldring (Elan a Electra) a možná i další. Přímo kusy z výroby prodává v USA jeden prodejce jako RedED za velmi pěknou cenu a má obě varianty jak se sférickým tak eliptickým hrotem. Jinak MHL by měla být se sférickým hrotem, i když se někde uvádí že má eliptický. Je to vlastně stejná přenoska jako Goldring Elan. Schválně mrkni kolik ten Elan stojí oproti MHT....možná budeš překvapen :)

http://www.goldringaudio.cz/goldring/eshop/1-1-Gramofonove-prenosky-MM/0/5/13-Goldring-Elan

http://www.edsaunders.com/reded.htm

Osobně bych jako maximum viděl na NC430 právě tu Audiotechniku AT95, MHT nebo OMB5e. Víc bych asi nedával. Oni ty drahý přenosky nemaskujou a pak ti zahrají třeba i hlučné ložisko :mrgreen:

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 12 úno 2014 23:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
No a ten kmenový výrobce se jmenuje Nagaoka. A já bych rád, kdyby někdo jako RedEd prodával MC přenosky.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 10:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2014 16:17
Příspěvky: 222
Kraj: ČR - Moravskoslezský
tak tohle je už vyšší dívčí - OK, já se asi plácnu přes kapsu a vyzkouším tu AT..
je AT95e za 850 kacek dobra cena?

díky

_________________

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se pak najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Q.
_________________


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 11:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Dobrá. Jenže odkud? Poláci je vcelku houfně pajcují, takže aby jsi nenaletěl.
Doporučuji zde:http://www.zum-shop.de/Audio-Technica-AT-95-E-AT95E-Tonabnehmer_p7361_x2.htm

Je to vyzkoušenej obchod. Vyjde tam na 715 a pošta do česka by snad nemusela být tak drahá. Já si ji nechal poslat kostenlos po německu a pak si ji vyzvednu v Žitavě když jedu na nákupy.

Lamináte..ohledně toho MC. Já teda nevim ale názory jsou různý. Od vyhypovaného nadšení Libora až po velmi střízlivé, vlažné, že to zas takový rozdíl aby to stálo za ty prachy není. Tak já teda nevim, no.... :?
Budu si to muset někde poslechnout a udělat si názor sám. A taky jsem viděl dost názorů že když MC tak jedině LOW output.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 12:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2014 16:17
Příspěvky: 222
Kraj: ČR - Moravskoslezský
ty vado - co se už dneska nepajcuje... :o
a ta MHT se taky pajcuje?
...mám šanci to nějak poznat (myslím při nákupu)?

_________________

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se pak najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Q.
_________________


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 12:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
No asi blbě. Já bych to asi nepoznal, snad jen jestli to není celej ten inzerát nějak podezdřelej. Jak říkám já to sichruju tim že beru od Thakkera kterej je komunitou vyzkoušenej a je prověřený že konkrétně AT95E bere ve velkém Japonska a poté přebaluje do vlastních krabiček. Proto lepší cena. Tady v ČR se běžně AT95E pohybuje nad 1000kč a někdy i za 1500kč. Klasika.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 13 úno 2014 20:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kemo: Já ten rozdíl slyšel a byl obrovský navzdory levné high output vložce Denon DL-110.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 09:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
No vidíš a já myslel že ty seš spíš MMkář. Nevim no, 5 litrů je už docela dost.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 09:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já nejsem dogmatik, já jsem pro to, co líp hraje. Bohužel můj Dual CS 741 Q s MC vložkou Dual MCC 120 se na více než dva měsíce zasekl cestou z Hamburgu ke mně v kolegově garáži v Děčíně, takže jsem ještě nedělal rozsáhlejší poslechové testy. Každopádně jsem si už obstaral i step-up trafo a můžu si tudíž koupit u pickupnaalden i low output generátor DN 110 (za dalších 200 éček :( ).

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 10:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Počkat. To je jako Moving coil a má to jehlu na výměnu? To vidim poprvé.
Mě prostě furt láká ten HE hrot do AT95. Opět si ale nejsem jist, jestli to za tu sumu bude adekvátní zlepšení. Navíc s tim tady nikdo nemá moc zkušensotí, tak asi budu muset bejt první.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 14:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2014 16:17
Příspěvky: 222
Kraj: ČR - Moravskoslezský
no, jeste se mi naskytla prilezitost zachovale nc 580 - neni to krok zpatky?
anebo nekde slusna 440 k mani ...?

_________________

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se pak najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Q.
_________________


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 14:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 črc 2013 20:01
Příspěvky: 122
Kraj: ČR - Olomoucký
Kemo: Přijeď na sraz, tam si ten rozdíl můžeš poslechnout. Je neskutečný. Ono záleží hodně na předzesilovači, MC potřebuje slušný předzes, ale můžu Tě ujistit, že i na obyčejném Actidampu MKII je ten rozdíl obrovský.

Mimochodem, Denonka stojí nějakých 100 euro na ebay. Já ji koupil ještě o něco levněji.

Co se týká výměny jehly u MC - jehla se dá pouze retipnout - tedy poslat do německa a nechat vyměnit jen diamantový hrot. To co dělá Dual je takový zvláštní systém - ale vpodstatě měníš taky celou vložku (resp. jehlu s cívkama a držákem) a v přenosce zůstane jen takový Dualí úchyt...

Quido: A musí to být Tesla? Kdejaký starý Dual, Thorens, a i ten nejobyčejněší ProJect RPM je především odstupem hluku o obrovský kus lepší. (A to mluvím z pozice sběratele - většinu Tesláckých gramců mám, ale pokud chci poslouchat opravdu hifi nebo něco nahrát na Revoxe (kotoučák) či na DATku, tak použiju ProJect, protože u něj je mezi skladbami a v tichých pasážích skutečně jen hluk drážky a ne ložiska, motoru atd.). Jinak pokud Teslu, tak na hluk mi přijde nejlepší MC600Q a hned v závěsu za ní NC500. Ostatní hučej jak naložený kamna :-)

_________________
http://www.audiotechnika.blog.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 14:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
To je. NC580 je jen plechový chassis HC58 na dřevě. NC440 je o něčem jiném. Už jen to ramínko na NC440 stálo několikanásobek toho, co celý HC58.
Jen pro srovnání:
V roce 1986 stálo HC58 520,-Kčs. Ramínko P1101 ten samý rok v prodejně HiFi klubu v Pardubicích stálo 3800,-Kčs! Oboje jsem tehdy kupoval, tak si to dobře pamatuju. O nějaký rok později ho zlevnili na 1800,-


Naposledy upravil sagitarius dne 14 úno 2014 14:50, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 14:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 črc 2013 20:01
Příspěvky: 122
Kraj: ČR - Olomoucký
Raménko P1101 stálo v roce 1980 necelou tisícovku (Kčs) to si taky ještě pamatuju, viz http://imageshack.us/a/img21/8242/p1101nc44010.jpg

Celá NC440 stála v roce 1974 3290,- Kčs (samotné rameno nemohlo stát více).
http://www.radiomuzeum.sk/Oldradio/main ... 40data.jpg

NC580 stála 1170,- Kčs. Samotné chassis pak 910 Kčs.

Ono to P1101 není taky žádná hitparáda, trpí velice hodně na rezonance...

_________________
http://www.audiotechnika.blog.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 15:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Mno....NC440 říkáš.

Já mám teď docela nutkání tu svojí poslat do světa. Jenže to jsou takový moje pitomý rozmary, já furt něco vymešlim. Pokud by se tak stalo, tak její stav je následovný. Kupoval jsem jí funkční ale v žádném super stavu nebyla, takže jsem na níc začal makat. Mám hotovo předrátování raménka (obyč dráty z Projectu, žádný stříbro nebot ak něco nečekej), repas řídící desky (Ransom), z šáska vyházený veškeerý blbosti v signálový cestě (zkratovač, konektor v raménku...), nový řemínek + vyčištění + jsem koupil nové čiré plexi z Projectu. Prakticky by zbývalo jen buď opravit origo sokl (má na jednom místě ulouplou dýhu) a nebo jak jsem zamýšlel já stvořit nový, lepší, masivnější sokl. Pak už jen kompletace a drátky z přenosky vyvést rovnou na cinch + dodělat kostru.

Ještě pořád svádim boj, takže se nakonec třeba rozhodnu že ho nepustim. Objevil se ale jiný kousek a já jsem na vážkách. Nevim....

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova prenoska na starsi gramofon
PříspěvekNapsal: 14 úno 2014 15:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2014 16:17
Příspěvky: 222
Kraj: ČR - Moravskoslezský
tak nc 500 už je první ProJect - nebudeme si nic namlouvat a nic přehánět - další modely se už jen vylepčují ve finesech a materiálech, princip konstrukce je podobný..
a asi jsme se úplně nepochopili - chci to na starší desky, různým způsobem někdy i poznamenané, čili nechci investovat šílený tisíce (project II či III atd. si za 4, 5, 6 tisíc umím taky pořídit, ale to jaksi není předmětem tady toho mého momentálního zájmu...

tvůj pohled sběratele je asi kapku odlišný o mého pohledu užiivatele jednoho, max. dvou gramofonů ;)
zpět na zem: další největší rozdíl asi bude u zmíněného rozhodování v použití přenosky a taky v kvalitě raménka i jeho uložení, to další u řemínkáčů je věc údržby... jestli mi ve výškách něco syčí namísto cinkání, ovlivní z větší části přenoska; mně zajímaly postřehy těch, co to už mohou srovnat...
dualy fakt neznám, (tak tedy který CS 415, nebo 511?), 505Mk II nebo IV za skoro 10 litru fakt nechci, to už radši ten Project ... nic ve zlým...
...přesto si nemyslím, že jsou tesly o tolik, jestli vůbec, horší...
já tak zase tak úplně mimo nejsem, odstup hluku je od určité meze - a tu splní i zde nechválená 470ka - podstatný, pokud poslouchám na sluchátka... pokud poslouchám na repro, tak už to pak takový hrůza není - hluk drážky bude vždy silnější... a jestli je tam slyšet znatelně navíc ještě další hluk, pak je to špatný gramec (kusově, nikoli konstrukčně)

aby oba naše názory nevypadaly jako extrém, podotýkám, že jsem zastáncem přirozenosti, čili poslouchám v přirozeném prostředí, v pokoji, nikoli v izolované kukani, opolstrované molitanem či bůhví čím, normálně na koncertě taky není kosmické ticho - takže asi tak - a mně jde taky o spolehlivost a jednoduchost údržby...

z toho mně vypadávají všechny technicsy a MC600 a podobná "zvěrstva" s přímým náhonem, řízeným elektronikou, která se dřív či později odporoučí - zvláště u jmenované teslácké šestistovky, tam je to téměř vlastnost, že elektronika selhává(la)... proklamovaná odchylka otáček je sice parametr důležitý, ale už je naprosto jedno jestli je 0,07 nebo 0,04%...

;)

ale zpět k mému problému... hodně lidí zde chválí ortofon, mně se nelíbí, ani 5 ani 10, prostě mi ten zvuk nesedí, je pro mne nějakým (neumím pospat) způsobem protivný, pak jsem měl SHURE 75 i 92 a obě mi seděly, ale to už je taky historie - spíše mne zajímaly ty, co nemám prozkoumané a mohly by přinést za méně peněz stejnou, nebo i více muziky, no a taky tedy zvažuji, který z gramců k tomu použiju a ostatní dám stranou

KEMO:
no já si na parádičky s dýhou nepotrpím, jinak jo - 440 by pro mne byla asi akorát, a ještě k tomu takto vymazlená, a taky záleží, abych byl pro tebe dost vděčný kupec ;)

_________________

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se pak najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Q.
_________________


Naposledy upravil Quido dne 14 úno 2014 15:44, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 230 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group