Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 04:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 10 zář 2009 00:28 

Registrován: 10 zář 2009 00:13
Příspěvky: 7
dobrý den, potrebuji poradit, Pustil jsm se do předělávky reprobeden ars 845. s tím že už tam jsou místo 2X arn 668 2x arn 6608 místo jednoho ze dvou výškových chci nahradit středobasovým( 2 výškové se rozbily) můžete mi prosím nekdo poradit jakou bych mel použít výhybku? (reproduktory: 2x arn 6608, 1x ARV 168 a 1x ARZ 4608) diky moc...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 10 zář 2009 01:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Popravdě na takovou kombinaci výhybku neznám. Určitě bych se ale vyhnul reproduktoru ARZ4608. Za prvé to není moc dobrý reproduktor, za druhé už se nevyrábí a není za něj přímá náhrada takže když se mu něco stane tak se ti za něj bude blbě shánět náhrada. Dej tam něco co se stále vyrábí a nebo čeho je všude dost. Stejně na to asi budeš muset nechat odladit novou výhybku takže se měření nevyhneš. Totéž s tím ARV168. Je mi totiž jasné že s velkou pravděpodobností nebudeš ty bedny předělávat proto aby sotva šeptaly a občas topěkně voroštuješ. ARV168 se už nevyrábí a sice se vyrábí ARV089-00/8 http://reproduktory.tvm-valmez.cz/vysok ... 0-p-5.html který vypadá v podstatě stejně avšak hraje trochu jinak. Ale proč o tom mluvím. Pro tebe je podstatné že vydrží poněkud více díky hliníkovému formeru a stále se vyrábí a nejspíš i vyrábět bude. Když už budeš muset stejně tu výhybku měřit rovnou vyměň tu ARV168 za něj. Stojí pár korun, je menší riziko že ho odděláš a když ho odděláš tak ho prostě vyměňíš za nový a přitom si nerozhodíš výhybku jako by se ti to stalo kdybys teď použil ty ARV168 a pak ho vyměnil za ARV089. Ty ARV168 nech raději někomu jako náhradní díl na opravu beden které jsou už odladěné na míru pro něj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 11 zář 2009 20:25 

Registrován: 02 říj 2008 13:40
Příspěvky: 18
Zdravím, smazmen je můj kamarád a myslím, že jeho navržení typů reproduktorů, nemusí být konečné, já bych mu mohl dát ARO 6604, pokud by se teda dal se 4ohm použít...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 11 zář 2009 21:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Keď už to riešiť ako 3p, tak radšej ARO 6608, pretože 6604 by musel poriadne tlmiť.
Neviem ako by tam na stredy sadol niektorý z elipťákov (napr. ARE 466),
imho: to by mohol najlepšie vedieť Thales, alebo Ciplox.
Ale myslím, že najlepšie je spraviť 2p vzhľadom k menšej náročnosti stavby výhybky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 01:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
A musí to být nutně třípásmo? Jasně - třípásmo je lepší ale za prvé vyžaduje mechanické úpravy, za druhé pokud nemáš možnost u někoho odměřit a odladit výhybku tak to zas o tolik lepší nebude, nehledě na vyšší náklady. Pokud se s tím nechce patlat dal bych dam dva kusy ARN6618 paralelně, dva kusy ARV168 rovněž paralelně a pak můžeš zkusit použít výhybku z ARS830 která ej zde na stránkých vyvěšená. Pravda - nebude to ani zdaleka optimální ale je to asi tak to nejlepší co s tím doma bez měření a ladění můžeš provést. Krom toho to nevyžaduje mechanické zásahy takže je možné vždy uvést bedny do originálního stavu.

A je tu ještě jeden důvod proč ne třípásmo se dvěma basáky. Ta bedna bedna má sama o sobě objem tak těsně na ty dva basáky. Kdybys tam dal střeďák nutně jim to ubere další kus pracovního objemu což není optimální. ARZ není dobrý reprák navíc se nesnadno nahrazuje při jeho poškození protože ty repráky které jsou k vidění na aukru a pod, jsou často v nedobrém stavu. Pokud by se šetřilo dal by se třeba použít třeba ARE4xx nebo 5xx. No jo ale ten z té bedny veme dalších třeba 5 litrů a jiný širokáč z nabídky TVM na tom nebude jinak. ARP150 sežere sice méně ale to je taky docela blbej reprák. A už by opět následovalo měření.

Další možnost pak je vynechat jeden basák a místo něj dát 8" širokáč. jeho ozvučnice sebere část prostoru basáku což je v tomto případě pozitivní. Problém je v tom že jednak jeden basák je méně než dva. Záleží co dotyčnému vadí a co ne. Druhý problém - opět měření.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 13 zář 2009 22:19 

Registrován: 10 zář 2009 00:13
Příspěvky: 7
diky moc za rady:-) mylsím že objem těm basákům moc neuberu... vsechny reproduktory se chystám místo ze vnitř přidělat z venčí...(stěna je tlustá aspon 1,5cm) chtel jsem hlavně strhnout to příšerné plátno a ukázat na reprobednách to nejhezčí... chtel jsem se ještě zeptat: vybral jsem nové repro: tvm ARV-078-00/8 a ARP-150-00/8 a k tomu výhybka pro TVM http://www.gme.cz/cz/index.php?product=642-101 . vím že bude problém s těma basákama protože tam jsou 2x 8ohm ale možná bude stačit jen ubrat basy na zesíku.... co myslíte? (děkuji moc za rady)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 13 zář 2009 22:34 

Registrován: 02 říj 2008 13:40
Příspěvky: 18
Zdravím, při tomto rozvržení reproduktorů mi to dost připomíná RS 53x (nejsem si jistý označením, 2 x arn660x, arz 460x, arv360x), nebylo by lepší okopírovat výhybku z nich? Berte to jenom jako nápad, neznám rozměry ani parametry rs53x....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 14 zář 2009 02:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jak strhnout to příšerné plátno? Ta průzvučná tkanina vůbec není! Dobytku!! :evil:
To ostatní je taky pěkná blbost. Stzřeďák potřebuje svojí komoru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 14 zář 2009 13:10 

Registrován: 10 zář 2009 00:13
Příspěvky: 7
Thales píše:
Jak strhnout to příšerné plátno? Ta průzvučná tkanina vůbec není! Dobytku!! :evil:
To ostatní je taky pěkná blbost. Stzřeďák potřebuje svojí komoru.


prosimte to mi vysvetli.... nechapu cele souveti co si napsal.... jestli myslis ze ta latka je paradni tak ses na omylu.... videl si tu bednu na zivo? navic latka pred reprakem zadny ucel nema....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 14 zář 2009 19:53 

Registrován: 10 zář 2009 00:13
Příspěvky: 7
tak se vzdavam... necham to dvojpasmem koupim do kazde bedny nový výšky a repraky usadim z venci.... dekuji vam moc za rady :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 14 zář 2009 20:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
No ja by som práve k takejto kombinácii dal nejaký streďák, pretože viem, ako hrajú 2xARN 6608+ARV a mne tam dosť chýbajú stredy (aj keď to asi záleží od toho, čo kto počúva). Chvíľu som experimentoval s takouto sústavu, akurát s tým rozdielom, že miesto 2xARN6608 bol v jednej bedni 6608+668 paralelne + ARV. Lenže bez streďáku to hralo nepekne pre mňa, tak som začal vymýšľať... Na stredy som dal najprv ARO 689. Hralo to, ale nejako sa mi nepáčil prechod medzi stredmi a výškou. Skúšal som tam pchať miesto 689 aj nejaké elipťáky, nakoniec ma napadlo napchať tam dva streďáky, aj keď Thales mi raz písal, že je to pi*ovina, ale to som robil ešte dávejšie predtým, ako mi to napísal, bohužial. Tak som tam dal k tomu ARO 6604. Hralo to.....zle :D Potom som miesto 6604 dal 567 a konečne sa mi to zvukovo zapáčilo. Akurát tá výsledná impedancia celej bedne :? Konečná kombinácia bola ARN 6608+ARN668+ARO689+ARO567+ARV168. Takto nejako mi to aj teraz hrá a musím povedať, že som pomerne spokojný, akurát ešte nejako poriešiť výhybku (možno to bude aj nemožné :) ). Provizórne mám na ekvalizéri stiahnuté stredy a trochu aj z výšok, pretože tú rozdielnu citlivosť reprákov je tam poriadne počuť. Nechce sa mi nejako otvárať bedne a ani do nákupu súčiastok na výhybku sa veľmi nehrniem, tak musím ekvalizovať :) Ale riadne ma serie tá výsledná impedancia celej bedne :cry: Som sa mal vtedy vykašľať na takéto riešenia pokus/omyl... Ale teraz to už nenechám len tak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 15 zář 2009 19:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Vy jste se všichni úplně zbláznili...

Tomtome počkej až si s tím odráskneš zesilovač takovou hovadinou. Úlně by ti stačily tři repráky jen správně sladěné. Když tam nemáš pořádnou výhybku tak se nediv.

Smažmene ano vím jak ty bedny vypadají a ta látka pokud se nejedná o nějaký kus kde je zničená vypadá normálně. Pořád to vypadá lepší než ta bedna vypadá bez toho a nebo s reprákama namontovanýma zepředu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 16 zář 2009 12:27 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Tomtom, kombinovať ARN 6608, 668, ARO 6, ARO 5 ... Hrúúúza. :shock: Tým si sa radšej nemal chváliť.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 16 zář 2009 14:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To je tak když někdo podceňuje výhybku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 16 zář 2009 14:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
A chválil som sa?
Citace:
nakoniec ma napadlo napchať tam dva streďáky, aj keď Thales mi raz písal, že je to pi*ovina, ale to som robil ešte dávejšie predtým, ako mi to napísal, bohužial.


Ja len, že s 2xARN + výška mám skúsenosti a imho nejaký streďák by tejto kombinácii pomohol.

Inak trochu OT: Ale ten ARN 668 má mať o trochu mäkší ten gumený záves ako novšie ARN 660x?
Lebo zdá sa mi byť trochu mäkší a neviem či nie je náhodou vyťahaný, ale zase nemôže povedať, že by bol až extrémne mäkký. Keď to porovnám ešte s jedným ARN 665, tak aj oproti nemu je mäkší, poddajnejší. Ale celkovo sa mi zdá, že tá guma je tenšia...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 16 zář 2009 15:05 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Závisí to samozrejme vždy od skladovania. Iné to je, ak reproduktor máš roky nepoužitý, zabalený v originálnej krabici niekde v skrini, iné ak je namontovaný v byte v bedni a denne hrá a zas iné, ak sa vysmáža na slnku trebárs v aute.

V zásade ARN 664 / 668 a 665 / 669 majú naozaj mäkší a tenší gumený záves ako novšie ARN 660x, takže to je v poriadku. U ARN 660x je tá guma iná a mám pocit, že nie je ani natoľko odolná proti starnutiu ako tá pôvodná u starších reprákov. Trochu extrémny príklad - ja mám jeden 6604, ktorý som kúpil v roku 1994, vyrobený je tuším v 1990 a dnes je tá guma v takom stave, že keď do nej zatlačím prstom, tak trvá asi sekundu, kým sa vráti do pôvodného tvaru. Má aj taký divný, akoby škoricový pach. A reproduktor má Fs odhadujem aj 50 Hz. Pritom nebol skladovaný v nevhodných podmienkach, na to si potrpím. Asi už skrátka visel vo vzduchu koniec výroby... alebo vadná séria.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 16 zář 2009 23:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Kolik máš těch ARN668? Kdybys měl 4 měl bych zájem.

Jinak závěsy reproduktorů samozřejmě tuhnou. Jak moc závisí na mnoha různých faktorech. Nejvíce na tom jak se jim povedlo to kterou várku gumy zrovna namíchat a na prostředí ve kterém ten reproduktor pracoval či byl skladován. Není to ale žádná tragédie a je to relativně jednoduše řešitelné. Bez patřičného ošetření hraje ten reproduktor pak značně jinak než hrát má - obvykle blbě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: předělávka ars 845
PříspěvekNapsal: 17 zář 2009 00:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Mám len dva kusy.
btw: reprák som "ošetril", ale je zaujímavé, že ani toho hnedého humusu z neho nešlo veľa, aj keď bolo cítiť, že záves trochu po prečistení zmäkol. Možno ho už niekto čistil predo mnou :roll: .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group