Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 01:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 16:44 

Registrován: 24 črc 2010 11:51
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zdravím,

jelikož padl nákup zamluvených reproduktorů, tak sháním nějaké jiné a rád bych dostal nějaké tipy. Cena bohužel limitována na 2000-3000 Kč. Naštěstí ještě nemám zhýčkané uši (do teď jsem měl Logitech Z4 :oops: ) a přecházet na kvalitnější repro chci postupně (ani nemám peníze na nákup pořádných repro).

Co se týče místnosti, tak to je pokoj 4x5m, zesik pioneer vsx-416 (přemýšlím do budoucna nad 5.0 - dost koukám i na filmy, ale zatím postačí 2.0) a žánrově "skoro vše", záleží na náladě (techno, DnB, rock, swing, orchestrální, ....)

Co třeba firma Acoustique Quality? Nečetl jsem o nich nějak špatný věci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 17:55 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
:lol: Přečti si reakce na můj dotaz "AQ Kentaur 655 ano či ne v sekci "reprosoustavy a subwoofery"...

Nakonec jsem si objednal Totemy....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 18:07 

Registrován: 24 črc 2010 11:51
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Královéhradecký
Basinga píše:
:lol: Přečti si reakce na můj dotaz "AQ Kentaur 655 ano či ne v sekci "reprosoustavy a subwoofery"...

Nakonec jsem si objednal Totemy....

Pokud by se tu lidi shodli na 70 mini, tak bych možná ještě těch 5000 za totemy dal, ale musel bych se hodně rozmýšlet. Ale Totem 100 (ačkoliv by se mi líbil) je mimo mé současné finanční možnosti (konec zkušebky, stále ještě pouze nástupní plat, přes 25 000 v nečekaných výdajích za poslední 2 měsíce).

AQ mě napadlo, protože jsem pokukoval po těchto: http://aukro.cz/acoustique-quality-kent ... 56060.html (uvidím kde skončej).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 18:10 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Rozumím, ale AQ Ti tu hoši sepsujou..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 18:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Acoustique Quality sú všeobecne známe ako veľmi zlá voľba. Treba stavať!

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 19:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ve tvém záměru je jedna počáteční vada a tou je zesilovač. Tuhle řadu AV receiverů od Pioneera znám. Na film stačí, ale na muziku to má zoufale jalový zvuk. Ani se slušnýma bednama to nebude ono, horší bedny to zabijou úplně.

AQ mají slušné recenze hlavně v časopisech. Je to ale podprůměrná až průměrná laciná tovární tvorba. Nedají se od toho čekat zázraky. Většina beden téhle kategorie se nedá dlouho poslouchat nahlas - leze to na nervy. Za ty prachy není žádná tutovka, kterou bych bez uzardění poradil, slušný kup za málo peněz je spíš otázkou velkého štěstí, nedá se to naplánovat. Snad jen jestli Unicorn ještě neprodal prototypy TM-380. Vypadají sice divně, ale hrajou výborně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 19:46 

Registrován: 24 črc 2010 11:51
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Královéhradecký
ransom píše:
Ve tvém záměru je jedna počáteční vada a tou je zesilovač. Tuhle řadu AV receiverů od Pioneera znám. Na film stačí, ale na muziku to má zoufale jalový zvuk. Ani se slušnýma bednama to nebude ono, horší bedny to zabijou úplně.

AQ mají slušné recenze hlavně v časopisech. Je to ale podprůměrná až průměrná laciná tovární tvorba. Nedají se od toho čekat zázraky. Většina beden téhle kategorie se nedá dlouho poslouchat nahlas - leze to na nervy. Za ty prachy není žádná tutovka, kterou bych bez uzardění poradil, slušný kup za málo peněz je spíš otázkou velkého štěstí, nedá se to naplánovat. Snad jen jestli Unicorn ještě neprodal prototypy TM-380. Vypadají sice divně, ale hrajou výborně.

Ty jsem měl domluvený, peníze skoro na cestě, ale nakonec jejich prodej pozastavil.

Co ty totemy 70?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 15 říj 2014 19:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ty neznám, neslyšel jsem je. Je to malý, bude to asi hrát jako relativně slušné levné regálovky, jen na spodku by tomu nejspíš bodnul sub (jak na muziku, tak na film). Ne kvůli "hodně basům", ale kvůli nejspodnější oktávě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 18 říj 2014 10:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
T 70 mám u jednoho kompu asi 4. měsíc s tím, že by si je měl kolega odvézt k sobě, až se rozmyslí, měl o ně velký zájem už po prvním poslechu. Co se týká zvuku, basy tomu rozhodně nechybí, pokud není někdo extra náročný, tak je to dost dobře poslouchatelné i bez subu. Dle mě by se sub vyplatil pouze v případě, co zmínil ransom - na doplnění spodní oktávy, žádnej hučobuč… Ty bedny jedou v pohodě od 40Hz, běžné i větší teslácké bedny se na to absolutně nechytaj. Mám slíbený srovnávací test s Tannoy Reveal (http://www.canuckaudiomart.com/details/ ... es/484044/), ovšem kdy k tomu dojde stále není jasno. Středy to má na tu kvalitativní třídu (nejmenší, zároveň nejlevnější model Totemů) vcelku dobré, ve vysoké hlasitosti lehce agresivní, ale netvrdil bych, že to řve, že by z toho nějak bolela hlava, či byly bedny po delším poslechu nepříjemné. Na výškách není téměř nic, co bych tomu vytkl – pěkné konkrétní, žádné šustění, je jich tak akorát, nic nepřebývá ani nechybí. Jako celek bych řekl, že mají o fous horší podání prostoru oproti T-100B, které jsem taky slyšel. Když bych to měl shrnout, tak pro toho, kdo nemá místo, ale chce relativně malé levné regálovky, které se umí ozvat i odspodu, je toto dobrá volba. Jsou samozřejmě přednostně pro blízký poslech, ve větším prostoru ztrácejí basy dech pochopitelně, přecejen jsou to cca 20l bedýnky se 7,4“ středobasem…

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 21 říj 2014 22:01 

Registrován: 24 črc 2010 11:51
Příspěvky: 10
Kraj: ČR - Královéhradecký
Po přečtení příspěvku od Vipera to nakonec vypadá na T 70 :) Ještě uvidím jestli nedopadnou TM-380 a pak se rozhodnu.

Díky za pomoc :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 12:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já si v nejbližších dnech T-70 narychlo poslechnu u Lukysse. Tak dám potom vědět. Ale recenzi nečekejte, jenom první dojem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 11:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Včera jsem byl u toho Lukysse a T-70 si ohmatal, očenichal a trochu i poslechl.
Velmi letmé dojmy:
1) Laciné provedení není zas takové neštěstí, jak by jeden očekával. Při bližším ohledání je samozřejmě plastová fólie poznat, ale v interiéru vypadají bedýnky velmi dobře. Je to daň za nízkou cenu, protože nóbl zpracování korpusů by nakonec bylo nejdražší položkou. Jednoznačnou výhodou je tu barevná variabilita.
2) 6,5" s originálním zdvojeným magnetem se v basreflexu chová naprosto mravně. Basové orgie nečekejte, je tam toho právě akorát. Což se může leckomu zdát i málo, ale není. Při hlasitém poslechu tam basy jsou, při tichém poslechu to je úkol korekcí nebo slušného Loudnessu.
3) Neutrální podání právem řadí bedýnku do série Totem. První dojem je totiž dost podobný. Poslouchal jsem nějaký alternativní jazz, jakýsi pra-bigbít ze 60. let a nějakou slušně nahranou metalovku (ani nevím, co a kdo to bylo) a vůbec nic mě na zvuku nesralo. Žádná "muzikálnost", "výrazné strunění", "brilantní detaily" a podobné vady. Věřím, že se to dá poslouchat dlouho bez únavy.
4) Nepídil jsem se po technických detailech. Know-how je věcí autorů. Výsledek je v první řadě asi zásluhou slušné výšky, která začíná (prý) někde u 1,5kHz, což je na holou kalotu docela vodvaz. Plus evidentně dobře odladěná výhybka. Já to stavět nebudu, tak mě víc ani nezajímá.
5) Trochu si dloubnu: Naprosto chápu, že se to neprodává jako stavebnice. Jednak by se to už nerentovalo, ale má to i jiné důvody. Za prvé nedodržením konstrukce ozvučnice by se dalo zkazit mnohem víc než u uzavřených beden. A za druhé - já bych rozhodně neměl nervy odpovídat na záplavu dotazů jako jestli se repráky musejí zapouštět, jestli se to má lepit na týble a jestli tam dát samořezy nebo matičky. Případně jestli by tam nešel "jinej reprák kvůli větším bassům".

Jasně, opět to není žádný Highend. Ale když si vezmu, jaké sračky se dají koupit v krámě v kategorii regálovek do 10k, asi bych se nestyděl koupi doporučit. V menší místnosti bych basy trochu doekvalizoval a kdo by to chtěl do místnosti větší, tomu bych poradil přidat 10" až 12" sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 16:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
A ako sú na tom v porovnaní s TM265? Predpokladám, že o niečo lepšie...

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 16:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Nie som si istý, či ransom TM265 počul...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 16:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nepočul.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 17:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
To je škoda.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 17:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Prečo škoda?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 18:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Neclovek chtěl asi slyšet srovnání.
neclovek: Ja som T70 mini nepočul, takže nemôžem porovnať. ARN188-07 mám doma...je taký, aký je. V rámci TVM je to použiteľná vec. Visaton SC10 je na svoju cenu slušný reprák. Ja bych sa asi neodvážil deliť to na 1,5kHz, ale to už je vec konštruktéra...mňa do toho nič. Nepočul som, nebudem komentovať.
Ale ARN565 nie je horší reproduktor ako ARN188-07 a trošku upravená DT-300 vo WG-300 nie je horšia ako SC10. Takže nevidím dôvod, aby TM265 na tom bola horšie. Každá tá sústava je však niečo úplne iného a charakter zvuku bude odlišný.
Bezkonkurečná výhoda T70 je predovšetkým možnosť zakúpenia hotových sústav...s TM265 si musí poradiť každý sám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 19:11 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
TheLastUnicorn - přesně tak, kdo je šikovný a má čas + zázemí s potřebným vybavením, tak si jistě bedny postaví svépomocí. Naopak kdo čas nemá a stále pracuje, navíc třeba bydlí v paneláku tak nemá jinou možnost než bedny zakoupit hotové.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repra do místnosti 4x5m
PříspěvekNapsal: 25 říj 2014 10:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Asi někde nastal šum v informacích, nebo překlep v dokumentaci, tak to uvedu na pravou míru - dělička není 1,5kHz, ale 2,5kHz, což myslím vysvětluje vše. Výškáč tedy není žádná mimořádná kalota, dělitelná tak nízko.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group