Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 09:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 02 říj 2009 19:14 

Registrován: 08 srp 2009 16:23
Příspěvky: 29
rád bych se dozvěděl co všechno potřebuju když si chci postavit komplet zesilovač?? Myslím tím krabicu at už do Racku nebo stolní(prostě ten který není do racku :) ),který koupím a strčím jen do el. sítě,připojím reprobedny,budící signál a hraju. Pokud možno postupné složení zesilovače jako třeba zdroj -> koreční zesilovač -> zesilovač -> konektory (je to jen příklad). Části samotného zesilovače budu kupovat jako hotové sady(nemám čas se s tím patlat). Jistě můžu koupit hotový zesilovač ale já chci zrovna takový který težko seženu a navíc kdoví jaké kvality. Přiznám se že tomu moc neholduju, ale pájku v ruce umím držet. Myslím,že tento topic pomůže více lidem kteří si chtějí postavit zesilovač a myslí si že koupí jen stavebnici zesilovače za 500,připojí bedny a hraje. Zesilovač chci na subwoofer,později na satelity (tak by mohl mít aspon regulaci hlasitosti :)) Byl by tu někdo schopný a sepsal by to?? Díky mnohokrát


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 02 říj 2009 23:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Myslím že celkom schopne sú na tom moduly http://www.aldax.cz , akurát cena by mohla byť lepšia...podľa mňa kvalitou zvuku by ti mali vyhovovať a vyberať sa dá zo širokého spektra výkonov.
K tým modulom bude treba ešte zdroj čiže trafo (naj. toroid, ak plecháč nájdeš u niekoho pohodený a dá ho lacno kľudne ho použi, ak ti to priestorové podmienky dovolia - vide väčšia krabica) V niektorich prípadoch usmerňovač sa dá kúpiť hotový mostík na toľko A koľko treba a ešte aj filtračné kondenzátory by mali mať kapacitu aspon 2*10mF na napätie o niečo vššie ako napájacie (odporúčam zn. Nichicon, Nippon, Jamicon, Siemens, nekupuj swama tie treba uz po 3-5 rokoch menit-nedržia kapacitu). K tomu ešte budeš potrebovať chladič, dobre poslúži napr. nejaký s odpáleného AUJ z rozhlasovej ústredne, nové chladiče sú svinsky drahé(v kamošovom prípade by to bolo viac ako cena koncových trandov).

Stavebnice tie polske co maju ako budič TDA7*** su somarina, nechce to poriadne fungovat, je to nespolahlive a ani zvukovo a výkonovo to nieje ziadna sláva...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 03 říj 2009 11:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2008 19:41
Příspěvky: 241
Bydliště: Kolín - middle Bohemia
Kraj: ČR - Středočeský
Zesilovač budeš stavět pro hi-fi nebo jako profi konec? SPV100 od Aldaxu už je prověřená klasika, za zvážení stojí podle mě i Dudkova PA03, prozatím ale ještě není v nabídce. Tam máš všechno na jedný desce: zdroj, samotnej konec, ochrany... http://web.archive.org/web/200502051037 ... A03_CZ.htm navíc je to dvoukanál. Stačilo by ti přikoupit trafo, chladič cca 250,- pořešit preamp, korekce.

_________________
H.F.C.K. --------------------------------.....currently domestic audio system under construction!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 03 říj 2009 11:50 

Registrován: 08 srp 2009 16:23
Příspěvky: 29
takže stačí když budu mít zdroj->zesilovač(na něm pak chladič)->konetory. s tou regulací hlasitosti to udělám jak? před samotný zesilovač ten koreční? jinak se mi sešli doma několik takových to zdrojů( viz http://crewy.galerie.cz/) tak nevím jestli by se daly použít na zhruba 100W zesilovač na ten subwoofer.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 03 říj 2009 11:59 

Registrován: 08 srp 2009 16:23
Příspěvky: 29
stavěné to bude asi jako hifi, PA asi ne.(aspon podle výkonu) Potřebuju oživit subwoofer který bude mět Power rating 100W nebo 75W k odposlechům od Tesly (vím není to přímo do studia,ale to moje studio stejně nemá takové parametry jaké by studio mělo mít). Dvoukanálový zesik budu řešit až později. Mohly by mít ten zesilovač aj zpožděné připojení reproduktoru( nevím jestli to už nemaj v základu :) )


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 03 říj 2009 13:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty trafíčka cos linkoval jsou moc malá. Pořiď si moduly od Aldaxu, tam koupíš i patřičné trafo.

Jaké označení na štítku mají ty tesly co chceš použít jako monitory?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 03 říj 2009 13:59 

Registrován: 08 srp 2009 16:23
Příspěvky: 29
jsou v názvu mého prvního topicu o subwooferu,udajně 1PF 067 76.ale nezdá se mi to označení.. fotka je zde(z mobilu)Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 18:08 

Registrován: 28 zář 2009 10:31
Příspěvky: 33
Bydliště: Zruč-Senec (Plzeň)
Kraj: ČR - Plzeňský
Jo na aldaxu koupíš všechno, rovnou ber moduly se zdrojem nebudeš mít žádný starosti, jen připojíš trafo který tam maj na míru pro každý madul/y. Sám mám a2xSPV100P + ART2B. Ale nejsou to úplně začátečnický stavebnice, pokud si je necháš sestavit tak no problem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 18:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Návod je k nim veľmi pekne napísaný, fakt zrozumiteľne aj pre amatéra. Ale chce to trošku sa vyznať, aby to neodfajčil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 19:34 

Registrován: 28 zář 2009 10:31
Příspěvky: 33
Bydliště: Zruč-Senec (Plzeň)
Kraj: ČR - Plzeňský
Jojo dokumentace je dobrá a samotná stevebnice taky promakaná, ale neznamená to že se nedá zničit. Mě se tam taky povedlo nedopatřením něco podělat... a stydim se za to. :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 20:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Niesi sám, dnes som jednu stovku opravil...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 16 říj 2009 19:38 

Registrován: 08 srp 2009 16:23
Příspěvky: 29
hoši díky. Já spíš myslel že aspon jeden příspěvek bude v tém mém stylu. Jako třeba "Chci zesilovač s grafickým ukazatelem vybuzení,s korekcí hlasitosti. Co k tomu potřebuju a jaké je sestavení?" odpověd by zněla: " potřebuješ zdroj, na zdroj přiletuješ samotný zesilovač na zesilovač na výstupy dáš konektory plus korekci na které bude zapojený grafický ukazatel vybuzení. Aktivní chlazení připojíš přímo na zdroj hotové a vyřízené." takhle jsem si to představoval :) vím asi velké nároky,ale to by mě pomohlo víc :) díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 17 říj 2009 10:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ne crewy, ty si to představuješ jak hurvínek válku. Když něco takového dělám já nebo ostatní, postupujem asi podle jakéhosi logického návodu. Jenže u 99% takovýchto prací to končí tak, že si řekneš "připojím zdroj" a zanedlouho zjistíš, že "nepřipojím zdroj", protože jsem něco opoměl, nebo něco tomu brání, nebo ho připojíš a něco nedobrého se začne dít. A to prosím na tvém kvalitně vybraném zařízení, které máš pod rukama. Obecně už pak nejde prakticky radit ani trochu, a po ICQ/foru ještě víc ne. Proto se to lidi učí roky ve školách a pak prakticky, a právě tihle lidi pak umí mnohem líp posoudit, že to jentak nepůjde, a půjde to jenom tomu kdo se tím zabývá a roky se poučoval ze svých chyb, a nakonkrétním přístroji. Víc by jsme ti určitě nepomohli, ba co víc, mohlo by se stát, že se i něco nepovede, a první kdo bude nadávat na to, jací jsme amatéři, budeš právě ty. Já jsem to zažil, tady i jinde, a není šance, že bych to opakoval. Mnoho kolegů to určitě taky tak řeší. Doporučuju ti, aby sis koupil sestavenou hotovou vyhovující věc, nebo se začal učit a hledat, ptát na dílčí otázky, a sám se učit na nějakém dlouhodobém projektu, který si uděláš uplně sám... Pokud něčemu nerozumíš, zeptej se na konkrétní věc. Když řekneš že nerozumíš ničemu, tak ti absolutně nikdo nepomůže.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 17 říj 2009 20:39 

Registrován: 08 srp 2009 16:23
Příspěvky: 29
já vím že je to bláhové si myslet že je to tak jednoduché. Ale v některých odvětvích o co se zajímám tak to funguje (nejedná se zrovna o bastlení zesilovačů nebo nějaké elektroniky) :) . moc o tom nevím vlastně jen minimum co bych vědel na technickém nákresu odpovědet co je co za součástky. učit se to podle mě nemá význam když bych to potřeboval na dva zesiky dá se říct. nadávat bych určo nenadával,případnou chybu hledám v sestavení pak až v lidech :) ale jen v případě že se mi neco nezdá hned od počátku tak se ozvu :). dobrá tedy nebudu to dál rozpitvávat a inspiruju se asi tímto článkem http://aldax.cz/index.php?tab=4&myordnum=&userid=&show=ondrach600 ale jen že použiju slabší zesilovač. :) tak ještě jednou díky že máte se mnou trpělivost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 17 říj 2009 22:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Aldax prodává i sestavené zesílovače. Sestavení těch základních poběží i bez nastavení a oživení, ale kdyby ti něco nešlo, můžeš se zkusit obrátit přímo na sinclaira - stvořitele těchto zesilovačů. Mám ale neblahej dojem, že s tebou vyběhne jak s horkym popelem ještě horším způsobem, než jsme to udělali my :-) Hold není to učitel. Když něco pokazíš, tak ti to za peníze oservisuje, učit tě tu můžou akorát zdejší dobráci, co si za ten čas a útrapy nic neřeknou :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 18 říj 2009 00:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Se stav a já ti to vysvětlím ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba zesilovače - Co k tomu potřebuju??
PříspěvekNapsal: 18 říj 2009 15:52 

Registrován: 08 srp 2009 16:23
Příspěvky: 29
thales: Když budu mít někdy cestu do práglu tak asi jo :) ale v nejbližší době to nebude,ale díky za nabídku.

Petr Berka: mno ted jsem to studoval ale myslím si že 250W je pro mě zbytečných, stačí mě tech 100W


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group