Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 09:32


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Remote - sepnutí koncového/-ých zesilovače/-ů
PříspěvekNapsal: 15 lis 2015 14:45 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Abych nemusel furt vrtat do čelních panelů díry na antivandaly (mimochodem nejsou ani levné), napadlo mě udělat jednoduché remote: Po zapnutí předzesilovače by se objevilo na výstupním remote konektoru (myslím, že typicky se dělá jack 3.5mm) 12V ss. Konce by místo spínače měly relé, kde cívka by po objevení se těch 12V přitáhla kontakt a pustila 230V dál do softstartu, trafa. Tj. předpokládám, že jde sehnat relé, které je ovládané 12V a bez tohoto ovládacího napětí je defaultně rozepnuté, po jeho přivedení se sepne.

Jde to takto jednoduše řešit a nebo je to příliš neandrtálské? Jak to řeší jiní? Zkušenosti nemám samozřejmě žádné :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Remote - sepnutí koncového/-ých zesilovače/-ů
PříspěvekNapsal: 15 lis 2015 15:37 

Registrován: 03 kvě 2010 17:35
Příspěvky: 108
Bydliště: Louny
Kraj: ČR - Ústecký
Bez konkretního předzesilovače těžko radit, ale je to obyčejná drátařina, proč by nefungovala. Jen si dej pozor na správné rele. Možná bych to nabastlil do krabičky se zásuvkou.
Já jsem si takto udělal spínání zesilovače ovládané 12V větví ze zdroje PC, parchanti ho nechávali pořád zaplej. A taky pozor, staneš se výrobcem a budeš potřebovat revizi takové "prasárny" ( musím se právně bránit).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Remote - sepnutí koncového/-ých zesilovače/-ů
PříspěvekNapsal: 15 lis 2015 18:06 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No to ani vzdáleně nevím, které konkrétní relé. Líbilo by se mě něco takového, co se lehce připevní na kastli a nemusí mít svoje DPS: http://www.gme.cz/rele-s-dc-civkou-24v- ... 9-p635-304 (dělají teoreticky i 12V; dle datasheetu)
Idea je taková, že v předzesu (domorobo defakto miniDSP v modu škatuli s pár modulama kolem a svým zdrojem) budu mít stálých 12V, takže ty prostě vyvedu na zadní konektor a prodrátuju s koncem(a), kde to relé sepne 230V, když se objeví těch 12V na cívce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group