Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 09:45


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 13 led 2016 18:36 

Registrován: 13 led 2016 18:12
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dobrý den. Jsem tu nový a chtěl bych Vás prosím poprosit o radu a pomoc. Chtěl bych si koupit reprosoustavu,ale nejsem žádný odborník a znalec,proto bych Vás chtěl požádat o radu a pomoc. Chtěl bych něco do panelákového pokoje o rozměru 4x3m. Poslouchám hlavně heavy metal a všeobecně tvrdší rockový žánr. Mám na koupi asi 8000kč. Vím,není to moc,ale rodina mi boužel víc nedovolí,jsou důležitější věci. Ale hudbu poslouchám rád,tak bych zase nechtěl nějaký plastový bedničky. Po bratrovi mě zůstal receiver ONKYO TX-7440 a jako cd přehrávač mám DENON DVD-1930 zdědil jsem to po něm ale boužel bez reprobeden. Díval jsem se po nějakých inzerátech a přiznám se,že jsem se díval zatím jen podle velikosti reprosoustav a taky vzhledu.Nechtěl bych žádný otrhaný,rozklížený bedny ale něco hezčího,aby se člověk nemusel stydět.
Díval jsem se na Quadral Shogun mk4 mahagon
nebo JBL XE 3 a ještě na Onkyo SC-570MK2 Některé ty reprosoustavy mají basreflex,já bych je měl umístěné u zdi,je nějaký pravidlo jak daleko by měly být od zdi pokud je basreflex vzadu? Klidně bych si představoval i bedny s podstavcem,prostě něco co by trochu zahrálo tvrdší,rockovou hudbu. Proto bych Vás chtěl poprosit o radu a pomoc při výběru. Předem moooc děkuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 13 led 2016 21:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jde ti víc o design nebo o zvuk?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 14 led 2016 00:01 

Registrován: 13 led 2016 18:12
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Samozřejmě o zvuk. Že jsem se díval na vzhled,tím jsem myslel,aby nebyly poničené. Nemyslel jsem že bych vybíral podle vzhledu,jde mi o zvuk. jen se v těch parametrech nevyznám a nemám představu co by to toho pokojíku mohlo pasovat. proto Vás prosím o rady a názor. určitě máte zkušenosti co a hak hraje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 14 led 2016 23:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jasný.
Takhle: Tady je v první řadě DIY fórum. Připrav se tedy na to, že mnoho rad bude ve smyslu "postav si to a to". Ono to má i svoje dobré opodstatnění.
Za ty prachy dostaneš buď zánovní bedny libovolné značky, ale rozhodně žádný zázrak. Mohlo by se poštěstit sehnat nějaké vydařené a zachovalé vintage bedny z 80. až 90. let. Nebo si při troše šikovnosti vyhrát a postavit si něco sám. Pak by mohl být výsledek i nejlepší.
U těch novějších továrních výrobků bohužel téměř 100% platí, že pokud nejsou vyloženě za desetitisíce až statisíce, většinou hrají překvapivě blbě.
Nějaké udávané parametry jsou to poslední, co by člověka mělo zajímat. Zpravidla totiž o použitelnosti a poslouchatelnosti neřeknou zhola nic.

Do malé místnosti by mohly v pohodě stačit i dobře udělané regálovky kolem 20-30 litrů objemu. Větší v podstatě ani nemá smysl pořizovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 15 led 2016 19:51 

Registrován: 13 led 2016 18:12
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
díky. Našel jsem na Aukru inzerát na reprobedny Dexon Largo 130. Jsou nové. Byla by to špatná volba?Děkuju


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 15 led 2016 21:37 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
Jednou jsem jel na chatu do Beskyd,tak jsem se stavil do Dexonu v Karviné, pro nějaké věci,a pah s radostí hurá na chatu.no odbočil jsem,mají je vystavené v obchodě tak mi je pustil, bedny udělaný velni dobře,zvukově mi taky sedly netahají za uši,zahrály tvrdší muziku velmi dobře, myslím si že nato že jsou fuglovky, za tu cenu nemají konkurenci.Odcházel jsem velmi spokojený,a to jsem rocker starouš.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 16 led 2016 00:19 

Registrován: 13 led 2016 18:12
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
já vím,že není nad osobní poslech. Chci zajet do Brna. Prý na Jozevské ulici je prodejna lp desek a je tam i bazar hifi. Tak to zkusím ještě tam. Není tu někdo z Brna který by to tam znal,jestli má cenu tam jet? Mají inzerát na Bazoši,zkusil jsem tam zavolat. Mají tam i reprobedny a je možný i poslech. Tak uvidím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 17 led 2016 00:20 

Registrován: 13 led 2016 18:12
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dobrý den. Tak abych se přiznal,už mi z toho jde hlava kolem :P . Procházím inzeráty,a těch reprobeden,no páni,aby se čert v tom vyznal. :? Zkusím ještě jeden nástřel. Našel jsem na Aukru tyhle reprosoustavy-HECO Superior 700 . Je o nich něco známo? Moc Vám všem děkuju za rady. Jsem moc rád za každý názor a radu ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 17 led 2016 11:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Heco jsou dobré bedny. Ale v jakém jsou stavu a jak se zrovna Tobě bude líbit jejich zvuk, to Ti tady asi nikdo neřekne. Zkus se s prodejcem domluvit na poslechu.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 17 led 2016 14:58 

Registrován: 13 led 2016 18:12
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak asi půjdu do těch soustav od Dexonu-Largo 130. Jsou nové a rozměrově mi vyhovují i do toho pokoje kam je chci. Co týká zvuku,tak si myslím že to bude určitý posun oproti bednám,co jsem měl půjčený od kamarada. Byl tam sice velkej bas(tesla 30cm),bedny velký,mohutný ale vyhybka prý nějaká univerzální. Ono to nějak hrálo. Tak snad si polepším. I když ty Larga mají basáky malé,tak snad nějakej hlubší ton i u toho metalu uslyším.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 17 led 2016 15:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nevím, jestli je nejlepší rozhodnutí nejprve kupovat a potom čekat co to udělá...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: reprobedny-rada
PříspěvekNapsal: 18 led 2016 14:37 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Prihovaram sa za tie Heco, ale je nutne ich vypocut, ci su v dobrom stave, kedze ide o starsi model.
Cena bola svojho casu 1700 DM, co by teraz bolo asi 2000Eur.
Rozhodne by mali byt lepsie hrajuce ako Dexon.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group