Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 23:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak na 24/192 z PC USB DAC, ovladače přehrávače -Creative E5
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 12:01 

Registrován: 04 led 2016 16:41
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Liberecký
Ahoj

Nemohl byste mi někdo poradit, jak poznám co mi leze z PC za zvuk ?
V přehrávači Foobar2000 pouštím FLACy 96kHz a 192kHz, ale nejsem si jist, zda mi Windows (7, 64bit) signál neresampluje.

Mám starou Interní zvukovku Creative X-Fi Titanium HD 24/192. (Burr-Brown PCM 1794A).
A zkouším USB DAC Creative SoundBlaster E5 24/192 (Cirrus Logic CS4398DAC).

U interní karty, lze v nastavení zvukových zařízení přehazovat "Výchozí formát"
U USB DACU Creative E5 zde jen šedě svítí 44.1/16bit a nelze změnit.
Obrázek
snímek je jen ilustrace

Otázka zní, jak zjistím co mi leze na zvukovku do DACu ?
Popř. jak zajistím, aby mě jedna či druhá karta dekódovala opravdu 24/192.

Další nepříjemností je, že v jakési aplikaci "Creative HW Information" mi u obou karet píše podporu max 96kHz.
Signál posílám na Denon PMA-900V a poslouchám na sloupech Mission, takže bych ty rozdíly mohl i poznat.

Moc díky


Naposledy upravil newerth dne 05 úno 2016 16:23, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na 24/192 z PC, USB DAC, ovladače, přehrávače
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 12:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Máš to připojený přes USB3 s korektním ovladačem? Pokud ne, mohl systém detekovat sníženou přenosovou rychlost.
Druhá věc: Ve WIN7 je potřeba používat ASIO nebo Kernel Stream, aby se do cesty zvuku nesralo systémové zpracování.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na 24/192 z PC, USB DAC, ovladače, přehrávače
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 14:29 

Registrován: 04 led 2016 16:41
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Liberecký
Mám origo ovladače pár dnů staré, updatnutý firmware.
USB 3 na PC nemám, ale mohu vyzkoušet na notebooku (to je beztak cílem, jelikož notes umí jet potichu). Ani tak by to USB 2 nemělo omezovat, v ofiko manuálu je o tom zmíňka na USB 1.1 - že nepojede na plné bitraty přehrávání a záznam současně. na konci je poznámka, že u USB 2.0 s tímto není problém.

Mno a ASIO drivery jsem nějaké (ASIO4ALL) nainstaloval, kdysi ke staré Titance HD, ale pořádně jsem to nepochopil, protože mi stále ve Windows fungoval "směšovač" a zapochyboval jsem nad tím, zda je to tak správně. Tehdy jsem nad tím nějak zlomil hůl, řešil jsem to X dní a nevyřešil.

Klíčový je pro mě teď spíš ten monitoring, vůbec nevim co to dělá, což mě hrozně vadí, protože drtivou většinu procesů v PC znám jak své boty, umím je sledovat i měřit, ale tohle ne.

edit: Origo ovladače prý nesou ASIO drivery.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na 24/192 z PC, USB DAC, ovladače, přehrávače
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 17:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hodil jsem link na tvůj dotaz známému z jiného fóra. Třeba bude vědět, třeba to pošle dál, nevím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na 24/192 z PC, USB DAC, ovladače, přehrávače
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 16:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tu máš odpověď od Slimaka z hifi.slovanet.sk:

Pomôcť by som vedel, Ale potrebujem zosnímané obrázky z foobaru - ako má nastavený OUTPUT a prípadne ASIO. Vo win7 aj s ASIO pôjde regulovať hlasitosť aj na kmixery, to je OK.
Potom písal, že to ASIO nie je, tak bez tých obrázkov z foobaru sa nepohneme. Inak pokiaľ DAC nemá signalizáciu Fs a ani nemá žiadnu aplikáciu, ktorá to zobrazuje, tak to vlastne ani nezistí.
Ale pri korektnom nastavení by nemal byť problém, z toho popisu mám dojem, že niečo nemá korektne.

Takže : potrebujem tie zosnímané obrazovky z foobaru, ďalej z Win7 ako je nainštalovaný DAC (bude sa to tváriť ako zvukovka). Potom pôjdeme ďalej. Inak na jeho mieste by som použil kernel streaming, pokiaľ DAC nemá natívnu podporu ASIO. Ešte sa dá vyskúšať Wasapi. Keď mi pošle obrázky, poradím mu jednu fintu vo win7 (pokiaľ používa ASIO), ako odstaviť reguláciu hlasitosti z kmixera. Ale to uvidíme podľa toho, ako to má všetko nastavené.
Priprav ho na to, že to nebude na 5 minút a budem chcieť po ňom dosť vecí, ale napíšem mu podrobne čo a ako.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na 24/192 z PC, USB DAC, ovladače, přehrávače
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 21:44 

Registrován: 08 čer 2015 21:30
Příspěvky: 39
Kraj: SR - Trenčianský
Ransom - daj kľudne newerthovi môj mail, kde mi môže smerovať tie obrázky a dotazy.
Podrobne mu vysvetlím všetky nastavenia. Prípadne mu môžem urobiť asistenciu priamo na jeho PC
na pr. cez teamviewer.
Sem chodím tak raz za rok.

EDIT: Cieľom nášho snaženia bude:
1. zistiť, či z foobaru ide signál bitperfect a obísť windows kmixer, preto potrebujem vidieť nastavenia foobaru
2. odstaviť reguláciu hlasitosti cez win - na lište vo win bude zamutovaný regulátor hlasitosti a nebude sa môcť cez neho regulovať hlasitosť
3. prehrať cez foobar súbor 24/192. Ak to DAC "zožerie", všetko je nastavené OK a Fs pôjde do DACu správna, t.j. 24/192
4. V prípade záujmu môžem vysvetliť a správne nastaviť resampling vo foobare. Kvalita zvuku sa znateľne zlepší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na 24/192 z PC, USB DAC, ovladače, přehrávače
PříspěvekNapsal: 04 úno 2016 12:01 

Registrován: 04 led 2016 16:41
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Liberecký
Ransome díky.
Já jsem mu tam šel napsat.

Až pokročíme, zkusím třeba vytvořit nějaký postup. Zatim jsem zaseklej na driveru, který Windows nechce.

edit: po převzetí vlastnictví na složkách "system32\drivers" a "system32\driverstore" lokálním adminem, v nouzém režimu, se konečně podařilo Windowsům (7 64bit) vnutit vladače výrobce. Foobar už jede.
Návody dodám, až se Slimakem ponastavíme Foobar.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na 24/192 z PC USB DAC, ovladače přehrávače -Creativ
PříspěvekNapsal: 19 dub 2016 10:28 

Registrován: 04 led 2016 16:41
Příspěvky: 9
Kraj: ČR - Liberecký
Instalace softwaru výrobce s ASIO driverama. (SBE_PCDRV_L9_1_05_04).
Ani na jednom PC s Win7Pro64b klasická instalace nefungovala, Windows si sám našel Creative E5 a nainstaloval ji (jako USB Audio), ale bez ASIO driverů. Nejspíš bude další verze ovladačů opravená.

Je tedy nutné nainstalovat software v nouzovém režimu (chyba je tak záhadná, že nemá smysl jí zde popisovat, co jsem četl po netu, naráží na ní kde kdo s instalacema kdejakého HW).

1. V Nouzovém režimu klasicky nainstalujte software od Creative.
2. Ve složce c:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster E-Series\Program\Driver\WinVista\Bin\ budou nainstalované kompletní drivery (vč. ASIO).
3. Ve Správci zařízení aktualizujte ovladač a nasměrujte dohledání do této složky (vč. podsložek).
Obrázek
4. Ve správci zařízení zkontrolujte, zda jsou k zařízení nainstalované ASIO drivery (jmenují se jinak a je jich podstatně více)
Obrázek

Až nyní je E5 správně nainstalovaná, v dalším postu - nastavení Foobaru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group