Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 27 dub 2016 20:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Musíš být statečný muž. Já bych tohle poslouchat nedokázal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 27 dub 2016 20:49 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
:D :D :D
Je to kus recesia, kus nemožnosť umiestniť repro "správne", kus nedostatok dôvodov na modernú kvalitnú aparatúru. Ako podmaz to stačí. Ona tá stará veža má poctivý "HiFi" zosiľňovač, druhá, ktorú snáď so známym opravíme ešte lepší - skreslenie 0,02, rozsah 20-20k v tolerancii 1,5dB.
Pokiaľ zdrojom zvuku je čo je, miestnosť je dispozične aká je atd - je to OK.
Skúsi sa ako to bude hrať TU s tým, čo je a uvidí sa. Nevylučujem do budúcna aj "niečo normálne" len - mne sa proste páči, že tá história hraje tak ako hraje - nie či hraje dokonale :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 27 dub 2016 21:56 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
tatko Tom píše:
Obrázek
Kretény, co těm bednám dělávaj takovýhle věci - není to vůbec vzácnost - bych věšel za koule do průvanu a nechal aspoň měsíc větrat :evil:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 27 dub 2016 22:19 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Súhlasím :(
Navyše je to zrejme uloženka. V tom bývalom kine boli pôvodne minimálne dve používané. Zrejme ich vyhodili...a pri rekonštrukcii pri maľovke túto zasrali. Očistím, nastriekam.
Získal som ju úplne náhodou jeden piatok, v pondelok ju chceli tiež vyhodiť.
Do druhej by som potreboval kdesi splašiť tlakáč...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 28 dub 2016 21:23 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tak som hodil do mobilu:
https://play.google.com/store/apps/deta ... nalyserPRO
a hoci je to len orientačné núdzové (ne)meranie - ukázal mi graficky čo som už prv počul cez napríklad onlinetonegenerator..., čo ste sa mi snažili vysvetliť od začiatku - frekvenčný priebeh tých mojich starín je DES :D
Najmä výkyvy aj vyše 10(15)dB na blízkych frekvenciach
Uznávam :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 29 dub 2016 09:33 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jak jsi lepil tu membránu na tom nebohym AROčku, měls jí potrhanou nebo jsi nějak renovoval a potřebovals jí celou dolů? Vidím obligátní hajzlpapír - na herkules 2 vrstvy? :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 29 dub 2016 16:28 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Sám som moc neveril, že to dám dokopy a že to bude hrať.
V membráne boli v pôvodnom stave pred rozobraním dierky a diery po obvode vlnovca. Pri vyberaní z bedne mi vypadlo pod nohy zo 30 vypálených zápaliek. Aj na nich bolo vidieť, že to bolo kdesi namoknuté. Medzery medzi magnetmi koša boli zalepené zdravoťáckym leukoplastom, ktorý bol pri koncoch odlepený a stáčal sa do ruličky - ďalší príznak namočenia vodou. Cievka mala malinko menší priemer - zadŕhala. Vlnovec šiel odlepiť zhruba po po piatich minútach, no membrána nešla miestami odlepiť vôbec z koša ani od filcu, vrchlík vôbec, nepomohlo ani pol hodiny kvapkania nitroriedidla ani toluénu. Tak som to obtrhal. Až na druhý deň som sa rozhodol to skúsiť zreparovať. Niekto urobil v podstate presnú valcovú kostričku s dokonale navinutou cievkou, závity pri sebe ako z fabriky, len malého priemeru a dorazil to hrubou vrstvou šelaku..., polepil to nejakým "cementovým" - tvrdým sivým lepidlom. (poznať trocha aj na fotkách-kde bol vrchlík). Tak neostalo než to obtrhať. Kostrička cievky drhla na jadre magnetu a hodne, cievka bola zčasti utrhnutá od kostričky no našťastie držala valcovitý tvar, kostrička mala zvnútra čosi ako vystúpené kvapky v tvare podkovy no nielen šelak, ale aj samotný papier a zvonka boli na cievke vystúpené vrstvy divného tvaru - akoby zatlačil cievku do medzery prv, než šelak zaschol. Akuvŕtačkou s malým brúsnym kotúčikom som to odbrúsil zvnútra, ihlovými pilníčkami zvonka.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Než sa mi to dostalo do rúk - niekto pretlačil membránu von, pretože bola po obvode pred vlnovcom nezmyselne mäkká, ohýbala sa už pred vlnovcom, asi bola aj nejaký čas mokrá, tak som zhruba centimeter a pol natrel čistým "herkulesom" na spevnenie.
Herkules, hoci pod názvom Wurstol Hobby MAX, trojvrstvový hajzlák, papierové vreckovky - počet vrstiev "od oka" - kúsky, obvod membrány čo som lepil na kôš som ešte vystužil prúžkami obyčajného kancelárskeho papiera z oboch strán, vystrihnutého ako medzikružia. Nechcel som dať nič hrubšie, lebo by sa dostala membrána vyššie voči magnetu-medzere. Dosadacie plochy pre membránu som odral od bordelu čo tam ostal - zvyšky membrány + miestami podivné tvrdé sivé lepidlo - na hliník novým plochým skrutkovačom. Filcové okružky som odral od bordelu kuchynským nožíkom s jemnými zúbkami.
Kúpil som po dve fľaštičky bieleho a čierneho tušu (nenašiel som sivý...), zarobil od oka do odtieňa, podobného membráne hoci ťažko povedať, aký vlastne bol..., zmes doplnil "od oka" Herkulesom, hodne dobre zamiešal, natrel obe strany membrány vrátane vlnovca po obvode. Predtým pri skúšaní piatimi voltami (teoreticky 1,66W...) totiž mala membrána veľmi veľkú výchylku - 15Watt by ju buď vykoplo mimo magnet - alebo potrhalo.
Na vystredenie som použil prúžky ktoré som nastrihal z veľkého kelímku od Jogurtu - nepárny počet . Medzera je tesnejšia, než má byť preto nie v kuse... Upozornenie: zistil som že tie kelímky majú navrchu a naspodku tlstejšiu stenu tak som z každého jedného-pôvodne spodného konca kúsok odstrihol no predtým si poznačl čo je horný koniec.
Na fotkách sic robených iba mobilom vidno zvyšky po nejakých podivnostiach tej kostričky, škoda že ma pred začatím nenapadlo fotiť...samozrejme nieje dobre, že je brúsená až "do živého" no jednak nemám vybavenie spraviť novú kostričku s cievkou, jednak aj kostrička je na membránu nalepená nejakým sivým tvrdým bordelom... Celé je to ťažké diletantstvo - tak trocha chuť si dokázať, že hoci to ani Boh nedá dokopy - ja to dám... A prekvapenie na záver - ono to hraje!!! :D Ešte prípadne dostrediť spodným vlnovcom ak by... a dúfať, že znesie dlhodobú prevádzku, že sa časom nezdeformuje membrána, nezmení charakteristiku pružnosti spodný vlnovec atd.

[quote="TheLastUnicorn"]
"2. Zvlnění charky +-10dB v pracovní oblasti nevadí, máme totiž ekvalizéry. Vyrovnaná charka je jen pro hájendisty......"

Keby len +-10dB - Jedny z tých trojich starých Tesloviek, čo mám vykazujú v konkrétnej našej miestnosti v nízkych tónoch zrejme aj dvakrát viac (dB), zato obyčajné slúchadlá KossPortaPro tak 10dB
Testnuté samozrejme silno diletantsky voči mikrofónu mobilu aplikáciou "https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zephyr.soundAnalyserPRO".
Pretože nemám inú možnosť - ako indikátor stačí.
...
100 krát vidieť...no vďaka Vám aj počuť...bez toho tĺk neuverí.
Nechel som nijako uveriť aký strašný bordel produkujú tie moje stariny, kým som nimi neprehnal tóny z "onlinetonegenerátoru" - to je des... Niečo spôsobuje miestnosť 5,5x4 z hladkou podlahou atd no zrejme oveľa viac bedne - každá má totiž na nejakej inej hlbokej frekvencii a jej násobkoch maximum a medzi tým ťažký prepad v hlasitosti podľa uší aj podľa grafu tej appky. Ona zrejme indikuje správne a mikrofón v mobile (Xiaomi) nieje celkom naprd, lebo sa to zhoduje - čo počujem a čo kreslí.

Začínam sťahovať chvost a vážne uvažovať popredať troje bedne zberateľom a zvážiť čo počúvať :D
Samozrejme AKR odskúšam - aspoň tú, čo je uloženka v pôvodnom stave.

Veľa písmeniek no nechcem zakladať iné vlákna-témy, jedno na bláznovstvá starého somára stačí - :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 01 zář 2016 22:15 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tak som popodišiel kúsok ku lepšiemu zvuku (dúfam) nákupom AKAI AM-69 :)
Zrejme časom dorastiem aj na kvalitné repro :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 01 zář 2016 22:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dobrá volba. Repro by měl být další logický krok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 02 zář 2016 05:35 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ďakujem.
Zdá sa, že s ním hraje všetko lepšie (bez korekcií a Loudness)
Budem hľadať solídne gramo s magnetodynamickou prenoskou za rozumnú cenu, staršie/staré (AKAI?), možno aj tuner a CD.
Áno - reproduktory. Hodne som zaváhal, že som nešiel na "posluchovku" Zatiaľ mám to šialenstvo - vpravo kinobedňu AKR153, vľavo ARS 1038. (kinobedňa sa mi zvukom javí o hodne zaujímavejšia).
Aké (na stavbu nemám čas a možnosti) s čím lepšou dynamikou a rozsahom najmä od najspodnejších frekvencií za čím rozumnejšiu cenu?
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 13:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Slušné gramce za prijteľnú cenu sú napr. DUAL. Vyrovnajú sa bez problémov strojom od napr. Akai alebo Pioneer a za zlomok ceny. V podstate je možné v prípade Dualu kúpiť pod cenou Tesly už naozajstný gramofón. :)
Osobne odporúčam modely zo 6-kovej alebo 7-kovej rady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 14:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Taktiež výborné sú ešte Thorens (nemajú ale plné automaty) a veľa rôznych nemeckých značiek, ktoré v reále aj tak obsahujú chassis od Dualu.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 15:30 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Vďaka, budem hľadať v inzerátoch po víkendoch.
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 17:09 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Niečo také?

https://elektro.bazos.sk/inzerat/642090 ... enoska.php

https://elektro.bazos.sk/inzerat/645838 ... o-novy.php

:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 18:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ten Thorens áno, dual hľadať skôr vyšší model...začínajúci číslom 6 alebo 7.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 19:29 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ten Thorens je výborný a za dobrú cenu, ak je plne funkčný, okamžite brať (rozhodne osobný odber s vyskúšaním. Ten Dual je bakelitový sráč postdualolvského obdobia a prejav inzerenta mi akosi pripomína môjho miláčika, HiFiKluba Šalingrad.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 19:40 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
A je to od ruky, zatiaľ čo v žilinskej firme pracujem (hoci inde - na týždňovkách) :)

Mám pár dní AKAI AM-39, predpokladám, že preamp nepotrebujem...?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 19:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zatiaľ nie, je tam základná prenoska, na tú Ti vstavaný preamp stačiť bude, ak budeš chcieť postúpiť vyššie (ja mám v TD 115 MC prenosku), kúpiš si preamp externý (AM-39 síce MC preamp má, ale neviem, akej kvality).
Ak by si aj pre žilinskú firmu nepracoval, vychádzal som z toho, že tých 80 km do Žiliny sa dá absolvovať bárs aj vlakom.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 04 zář 2016 20:16 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Bude (musieť) stačiť. Jednak je to najmä pre dcéru a na postaršie LP. Ostatne ako ich ošertiť, vyčistiť? Tie, na ktorých sa vybláznila povodeň pred pár rokmi a ľúto mi je ich zahodiť zrejme už nijak :(
Nemám HiFi uši (vek 55+), ani poriadne bedne. S tým druhým by čosi časom šlo snáď - mám ísť pozrieť-vypočuť niečo, sám neviem či do Ilavy alebo Novej Dubnice :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučovacia reprosústava do obýváku?
PříspěvekNapsal: 05 zář 2016 16:44 

Registrován: 06 črc 2016 02:14
Příspěvky: 69
Kraj: SR - Bratislavský
laminat píše:
Zatiaľ nie, je tam základná prenoska, na tú Ti vstavaný preamp stačiť bude, ak budeš chcieť postúpiť vyššie (ja mám v TD 115 MC prenosku), kúpiš si preamp externý (AM-39 síce MC preamp má, ale neviem, akej kvality).


je to naozaj taky rozdiel s tym preampom? ja mam na dual tiez mc http://www.vinylengine.com/library/ortofon/x3.shtml a pustam to cez Dual PA-5030. bol by vysledok lepsi napr. s Pro-ject Phono box ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group