Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:51


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 21:51 

Registrován: 06 dub 2016 21:38
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Dobrý den,chtěl bych udělat reprobednu s těmito repro http://www.conrad.com/ce/en/product/300 ... uction-Kit bohužel i po dlouhém hledání jsem nezjistil jaký objem bedny bych měl mít tak prosím o radu. Děkuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 22:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Z toho co je vidět na stránce se nedá říct vůbec nic. Celé je to pojaté jako napodobenina trojpásmové soustavy a nejspíš proto si u Conrada vůbec nelámou hlavu ani se správným naladěním systému basák/bedna/basreflex. U seriózní konstrukce by měl být minimálně doporučený objem nebo lépe rozměrový výkres. Tohle ale seriózní nebude ani náhodou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 22:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2012 17:26
Příspěvky: 371
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
:lol: Po dlouhém hledání, jo? Tak si otevři ten link, co jsi sem sám dal, klikni na Download, a otevři si stavební návod, co tam je. Máš tam i kompletní rozměry jednotlivých dílů bedny. Počítat objem už zvládneš, ne?
Mimochodem- co tě vede stavět tohle? Trojpásmo se 6dB vekslí, řekl bych škoda peněz. A to nemluvím o reprákách, jelikož o těhle nemám povědomí- nicméně u Conrada si při týhle ceně iluze nedělám. Conrad je předraženej, a tohle je podezřele levný.

Edit: Koukám Ransom byl rychlejší


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 22:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Helemese - a já to tam neviděl.
Na té napodobenině ale budu trvat.
Teď na to koukám líp: Basák s Qts=1,25 v basreflexu. Ježišmarjá...


Naposledy upravil ransom dne 06 dub 2016 22:17, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 22:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
sagitarius - presne som to šiel napísať, je to hneď prvý odkaz v sekcii download, je tam úplne všetko, čo treba.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 22:20 

Registrován: 06 dub 2016 21:38
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
omlouvám se toho jsem si nevšimnul..vede mě k tomu to že jsem je vyndal z auto ve kterém byli když jsem ho kupoval a auto jde pryč chtěl jsem je využit aby se mi jen neváleli někde na půdě :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 06:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To by dávalo smysl, protože ten basák má papírově přibližně vlastnosti autoreproduktoru. Tedy pokud si jsi jistý, že to jsou přesně tyhle. Protože podobných repráků se dělaly a dělají mraky.
Když takovýhle basák strčíš do bedny, bude ukrutně dunět a hučet. Aby fungoval normálně, potřebuje mít za sebou volný prostor. O zbytku (repráky plus výhybka) by se dalo říct, že co se ještě snese v autě, v bednách už k poslouchání nebude. Co myslel dodavatel tou basreflexovou konstrukcí, to tedy nechápu.
Pokud bys to stejně chtěl zkusit, dá se to vestavět do větší otevřené bedny. Předem ti ale řeknu že to nebude žádný velký HiFi a při větší hlasitosti to bude mít protivný zvuk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 07:46 

Registrován: 04 zář 2010 21:56
Příspěvky: 116
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koukám na ty Conraďácké výhybky. Střeďák přes kondenzátor 3uF, výškáč přes kondenzátor 5.8uF...... Ten návrh vypadá vážně brutálně. Nebo spíš u hodnoty C u střeďáku chybí nula? Potom by to mohlo sedět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 08:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tahle kalotka s mylarovou kmitačkou se dá provozovat když jenom přes kondenzátor, tak maximálně 1,5uF. Jinak skřehotá a snadno se spálí. Takovéhle soustavy ale mají vestavěnou poměrně jednoduchou ochranu proti přetížení. Prostě se nedají poslouchat moc nahlas.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 11:06 

Registrován: 06 dub 2016 21:38
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Takže pokud to chci zkusit tak zadní část bedny mám nechat otevřenou a zapojit tam ty kondenzátory? Toto jsou první repro co stavím a moc se v tom nevyznám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 11:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pro začátek to můžeš klidně dát jen do větší desky. Pro mě za mě třeba do starých dveří, kusu vyhozené skříně. Mělo by to mít aspoň 1m2. Repráky uspořádat na sněhuláka, takže zespoda nahoru basák-středy-výšky s malými rozestupy. Zapojit aspoň přes tu původní výhybku, pokud ji máš (někdo je schopný pospojovat jednotlivé repráky natvrdo dohromady, což by mělo být klasifikováno jako trestný čin). Je to ten úplně nejjednodušší způsob jak získat aspoň částečnou představu jak to je schopno hrát. Bude to mít nepřirozeně zabarvený zvuk, výšky nejspíš budou sykat, něco bude chybět, něco přebývat. To je dáno nic moc repráky a "výhybkou" která je nechá ať si dělají co chtějí. Pokud ale nemáš představu jak mají hrát normální levné, ale správně udělané HiFi bedny, asi stejně nebudeš vědět co si o tom máš myslet.
Já začátečníkům radši radím udělat si něco osvědčeného. Pokud je začne poslech bavit, aspoň se vyhnou zklamání, vyhozeným prachům a zbytečné práci. Jenomže to není zadarmo, samozřejmě. Jestli si myslíš, že muziku chceš do budoucna poslouchat, nezůstane jenom u repráků. Minimálně je k tomu potřeba ještě něco z čeho leze použitelný zvuk a nějaký aspoň trochu poslouchatelný zesilovač. Nemusí to stát raketu, ale zase se nedá použít s úspěchem úplně cokoli.

Takže bys mohl napsat něco o svých představách a dosavadních zkušenostech. Abychom ti tady nenutili něco o co nestojíš.

Konstrukce bedny musí být podřízená vlastnostem basáku. Ty sice vypadají na pohled všechny podobně, ale každý se hodí na něco jiného. Tenhle se dá vestavět do deskové nebo otevřené ozvučnice, do extrémně velké uzavřené nebo polouzavřené bedny, případně do TML - to je ale taková trochu samoúčelná specialita, se kterou se musí hodně experimentovat a která má smysl s kvalitnějšími repráky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 13:03 

Registrován: 06 dub 2016 21:38
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Určitě vyzkouším.Výhybku mám tu základní co k tomu byla.Nemám skoro žádné zkušenosti.Mám 2 tyto soustavy a chtěl bych udělat 2 bedny a používat k PC popřípadě na zahradu a podobně..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 13:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já bych tady trochu podotkl, že reprák má sice vysoký Qts, no poměrně nízký VAS. Mohla by tam docela normálně klapnout i ta větší uzavřenka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 13:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já to jednou z blbosti zkoušel s 6,5" s podobnou kombinací Fs, Qts a Vas (výprodej Dexonu po 65Kč) a ještě ve 20 litrech to bučelo strašlivě. Tady by to nejspíš muselo být abnormálně velký a každopádně bez BR.
Zkoušels to simulovat? Já jsem v práci, tak jedině až večer.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 14:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
FS toho basáku neznám, dal jsem tam 45Hz. Vychází to na necelých +5dB na 65Hz se sériovým odporem 1 ohm v objemu 40L. To zas není až tak strašidelný. Já to beru tak, že na té soustavě bude špatně asi úplně všechno, takže je šumák, jestli tam na těch 65Hz ten hrb bude, nebo ne...alespoň to trochu zabasuje a částečně to vykompenzuje bafflestep. :lol:
Podobně jsem byl na tom já s 8" Redsun Q300 z hadexu...a zeptej se lidi, co slyšely moje "bílý sloupky", jak hrály...a třeba penjo měl postavené kopie a basní o nich doteď. Taky tam byl 5dB hrb v simulaci na basech...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Objem reprobedny
PříspěvekNapsal: 07 dub 2016 15:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
On je v nabídce i samostatně, uvádějí tam Fs=47,8Hz. No, víme jak to bývá s papírovými parametry.
Máš ale pravdu, že tady to nemá smysl moc prožívat. Asi už to trochu přeháním. Nerad bych někoho odradil. Takže bedna i větší uzavřená. A nezapomenout na samostatnou komoru pro střeďák s otevřeným košem. Litr či dva by mohly stačit.
Hadex - to byl ten žlutej? Nebo něco jinýho?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group