Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 15:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: poškozená membrána ARE 667
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2016 21:35 

Registrován: 29 lis 2009 22:20
Příspěvky: 67
Bydliště: Třinec
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Dobrý den, mám uvedený reproduktor v ne moc dobrém stavu a chtěl bych se zeptat, zda by bylo lepší membránu nechat opravit, či zcela vyměnit. Jedná se o bílý typ s úchytama na přívody k membráně. Našel jsem ho v krabici od strejdy, kde byl špatně uložen.

Reproduktor jsem vyzkoušel a nedrhne, hraje pěkně a hluboko, tak bych ho chtěl opravit.

Fotky:
http://uloz.to/xTGU7Dtc/tesla-are-667-rar


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: poškozená membrána ARE 667
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 18:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Typický stav, bohužel.

Vezmu to zeširoka: Oč menší má ten reprák praktickou použitelnost, o to je zajímavější do sbírky. Takže pokud ho chceš opravovat, nejprve si ujasni k čemu. Na sbírkovou parádu už moc nebude. Membránu ti už asi taky nikdo nevymění a ani by se to nevyplatilo. Nehledě na to, že už nikdy nebude hrát stejně. Pokud jsi nikdy nic podobného neopravoval, je škoda učit se zrovna na něm. Jestli ho chceš na poslouchání, tak na opravdu velmi nenáročné poslouchání.

Opravit se to dá. Záplata na potrhaný závěs se dělá nejsnáz z papírového kapesníku, ubrousku nebo hajzlpapíru. Aby to nesvítilo, dá se použít třeba šedohnědý hedvábný papír co se do něj balí kytky, ale co nejtenčí. Kousek utrhnout, přiložit zezadu a malým plochým štětečkem namočeným do naředěného disperzního lepidla (třeba Herkules) přihladit a natvarovat. Po zaschnutí pak celý závěs dokola podle potřeby ještě donatřít stejně naředěným lepidlem. Přesný návod ti ale nikdo nedá - musíš to mít v oku a v ruce. Nespěchat a každé opravené místo nechat nejprve zaschnout než budeš pokračovat.
Potom se ještě hodí naimpregnovat šetrně celou membránu - lepidlo naředit víc. Zvětralý a rozvolněný materiál se tím znovu spojí.
Ještě vhodnější je stavební disperze, která se dá koupit v malířských potřebách, litr kolem 80Kč. Neředěná na lepení, ředěná na impregnaci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: poškozená membrána ARE 667
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 18:40 

Registrován: 29 lis 2009 22:20
Příspěvky: 67
Bydliště: Třinec
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Díky za odpověď, pokusím se ho teda opravit.

Nemám pro něj využití, ale když jsem ho našel, tak jsem si říkal, že bych sehnal i druhý, k ním nějaké výšky a postavil nějaké bedny k PC.

Nevíte o nějakém videu na YT, ve kterém se podobná oprava provádí?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: poškozená membrána ARE 667
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 21:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsou tam videa jak to poflikovat na prasáka - tak aby to hrálo, ale není to pak ke koukání. Opravují tam PA repráky, kde na tom zas tolik nesejde.

Na bedny k PC se tohle zrovna moc nehodí. Aby to totiž nějak fungovalo, bude to příliš velký.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: poškozená membrána ARE 667
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 21:39 

Registrován: 29 lis 2009 22:20
Příspěvky: 67
Bydliště: Třinec
Kraj: ČR - Moravskoslezský
O velikost mi nejde, místa mám dost. Jde o to, že se mi líbí ARE 6xx, proto jsem to chtěl dát k PC.

Kolik tak cca litrů potřebuje ARE 667 v uzavřené bedně? Chtěl bych z něj vytáhnout i nějaké basy.
Je to bílá verze a o nich se říká (mám i vlastní zkušenost), že hrajou pěkně hluboko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: poškozená membrána ARE 667
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 22:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Uzavřená aspoň 50 litrů. V menší bude bučet jak nemocná kráva. Proto jsem to taky o té velikosti psal. Nejlíp ale bude hrát v otevřené bedně cca 30x50x20cm.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: poškozená membrána ARE 667
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2016 22:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Pěkně hluboko jde spousta reproňů, ale ARE667 to rozhodně není v jakýkoli verzi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group