Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 16:42


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jaký zesilovač
PříspěvekNapsal: 03 črc 2016 20:33 

Registrován: 10 srp 2014 21:20
Příspěvky: 14
Bydliště: Olomouc
Kraj: ČR - Olomoucký
Prosím o doporučení zesilovače vhodného k repro Visaton Studio2
https://www.vml.cz/visaton-studio-2?ItemIdx=0

Plánované využití: near field poslech hudby a field recordings z PC (zvukovka ESI-Juli@) v malé panelákové místnosti (3,6x4m).

Nepotřebuji vysokou hlasitost poslechu. Kdyby repro hrálo dvojnásobnou hlasitostí než nyní - bez zesilovače, tak jsem spokojen a víc nepotřebuju. Mám obavu že ale při výběru příliš slabého zesilovače odpálím výšky, nebo bude tento příliš zkreslovat.

Je vzhledem k uvažovanému využití možné uvažovat např o něčem takovém? : http://www.ebay.co.uk/itm/A-R-Cambridge ... J#viTabs_0

A pokud je takový zesilovač prostě na dané bedny slabý bez ohledu na zamýšlený způsob užití, kde asi leží hranice (kolik wattů na kanál nejméně potřebuji).
Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaký zesilovač
PříspěvekNapsal: 03 črc 2016 21:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je to sice na blízko, ale ta malá citlivost... Já myslím, že těch 2x30W bude právě akorát.
Upřednostnil bych zesilovač s volbou Direct, která doopravdy obejde nadbytečné obvody v cestě signálu (což tady nevím jestli je, našlo by se ve schématu, jež se ale blbě hledá neb neznám přesný typ). Případně jenom koncák s regulací hlasitosti. Oblíbené k PC bývají mrňavé zesilovače třídy Tripath, ale stejně bych asi upřednostnil kvalitní lineární mašinku.
V jednom zesilovači od Cambridge z téhle éry jsem se onehdy vrtal jednomu nadšenému audiofilovi, který se nad tím úplně rozplýval - a popravdě jsem na něm nic zvláštního neshledal. Mají to jednoduchoučké až primitivní, jenom kolem značky je humbuk. Tím neříkám že to nehraje, ale že to hraje naprosto standardně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: jaký zesilovač
PříspěvekNapsal: 04 črc 2016 00:24 

Registrován: 10 srp 2014 21:20
Příspěvky: 14
Bydliště: Olomouc
Kraj: ČR - Olomoucký
Dík za odpověď, přesně tohle sem potřeboval vědět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group