Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 02:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 19:47 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Akusta píše:
Já žertoval ... :lol:

Ale když na to koukám, proč nedáš sedačku mezi dveře a TV a bedny na protější dlouhou stěnu ?


Tak medzi dverami je 220cm coz je na sedacku malo, nehovoriac o tom ze ked tam su dvere tak je to dost neprakticke, obchadzat gauc a tak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 20:26 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Inac co hovorite na tento zosilnovac JVC A-K11 ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 00:52 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Patliceq píše:
Inac co hovorite na tento zosilnovac JVC A-K11 ?

No jestli to chceš kupovat, tak ne ... koukal jsem na schema a moc to toho neumí ... navíc to má nic moc parametry (relativně malý výkon, nepříliš velké odstupy rušivých napětí a hlavně pouze vstup pro MM vložku gramofonu. Za kolik Ti ho kdo nabízí ?

Resp. kolik máš rozpočet na zesík ?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 06:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta píše:
Patliceq píše:
Inac co hovorite na tento zosilnovac JVC A-K11 ?

No jestli to chceš kupovat, tak ne ... koukal jsem na schema a moc to toho neumí ... navíc to má nic moc parametry (relativně malý výkon, nepříliš velké odstupy rušivých napětí a hlavně pouze vstup pro MM vložku gramofonu. Za kolik Ti ho kdo nabízí ?

Resp. kolik máš rozpočet na zesík ?


Ty máš nějaké zprávy, že se Patliceq chystá kupovat si gramofon a to rovnou s MC vložkou? Co myslíš, jaké kvality by byl MC prepre v nejzákladnějším zesilovači modelové řady?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 06:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Ja som síce tiež nič ohľadne gramofónu nepostrehol, no spomínaný zosilňovač je skutočne naprostý základ. S danou topológiou a možnosťami napájacieho zdroja to naozaj nebude nič moc...ani zvuk, ani výkonová rezerva potažmo dynamika.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 07:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Samozrejme, že je to úplný základ ale nie sme všetci rovnakí. Môj spolužiak zo strednej si napríklad po maturite s mohutnou finančnou výpomocou od rodičov kúpil predchodcu tohto modelu A-X11 aj s celou "basic" zostavou z Tuzexu za ateistických asi 4.500,- bonov, k tomu nejaké tuším RS 238 D od Jandu a počúva to dodnes, akurát kazeťák odišiel do zberného dvora, gramofón s platňami komusi venoval a pribudol nejaký BD player Ťamťung ale tuner, zosilňovač a bedne hrajú dodnes a patrí to medzi pospolitým ľudom s jeho bakelitovými domácimi kinami Orava stále k lepším zvukom.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 07:34 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Nie, tento zosilnovac ma otec doma a mohol by som si ho zobrat tak len preto.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 08:55 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No, to jsem nevěděl ... myslel jsem, že bys ho kupoval.

laminat: já jsem si kdysi, nic zlého netuše, koupil jako debil asi za 20.000,- Kč soupravu tuner + zesík od Technicse. Značku Technics jsem znal a po detailech nepátral. Až po letech jsme to na fóru rozebírali a zjistil jsem, co za sráč jsem si to tehdy koupil a rychle se ho zbavil a koupil Luxmana.
Tudíž jsem v domnění, že to JVC chce mladej kupovat, ho jen chtěl varovat.
A ohledně gramo vstupu: když se mne někdo zeptá na zesilovač, posuzuju ho komplexně. Přece si něco připojí dnes a další zítra atd. To bych byl špatný rádce, kdybych mu zamlčel nějaké negativní vlastnosti, ne ?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Naposledy upravil Akusta dne 24 srp 2016 09:06, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 09:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta: Myslíš ten špičkový, profesionální zesilovač Technics s perfektním MC předzesilovačem a vynikající tuner?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 09:13 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Akusta: Myslíš ten špičkový, profesionální zesilovač Technics s perfektním MC předzesilovačem a vynikající tuner?

Hele nerejpej. Ale vidím, že si pamatuješ. Akorát jsem tehdy myslím psal, že má i MC vstup. Schéma jsem před koupí tehdy bohužel nestudoval. Ale nepřetáčej debatu jinam, to nic neřeší.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 09:31 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Akusta píše:
No, to jsem nevěděl ... myslel jsem, že bys ho kupoval.

laminat: já jsem si kdysi, nic zlého netuše, koupil jako debil asi za 20.000,- Kč soupravu tuner + zesík od Technicse. Značku Technics jsem znal a po detailech nepátral. Až po letech jsme to na fóru rozebírali a zjistil jsem, co za sráč jsem si to tehdy koupil a rychle se ho zbavil a koupil Luxmana.
Tudíž jsem v domnění, že to JVC chce mladej kupovat, ho jen chtěl varovat.
A ohledně gramo vstupu: když se mne někdo zeptá na zesilovač, posuzují ho komplexně. Přece si něco připojí dnes a další zítra atd. To bych byl špatný rádce, kdybych mu zamlčel nějaké negativní vlastnosti, ne ?


Nie nie, aky zosilnovac kupit, to si necham poradit. Este mam na vyber Music 130

BTW: ked uz mam doma tie reproduktory a vravite ze tie stredy a vyskace su nepouzitelne co s tou jednou ARN 738? Da sa pouzit alo subwoofer? Zeby som si vyskusal nejaky mensi projekt sam.


Naposledy upravil Patliceq dne 24 srp 2016 09:53, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 09:50 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No to je mono zesík pro kapely. Nic domů.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 10:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Music 130 je lampová záležitosť, s nepoužiteľnou predozilňovacou časťou. Dva kusy možno po úpravách využívať ako samostatné koncové stupne, no popravde je to skôr tak pre lampových fanúšikov. Nehrá to aj tak nič moc.
Použiteľný zosík bez nejakých high-end nárokov sa dá kúpiť za 100-200€.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 10:11 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
TheLastUnicorn píše:
Music 130 je lampová záležitosť, s nepoužiteľnou predozilňovacou časťou. Dva kusy možno po úpravách využívať ako samostatné koncové stupne, no popravde je to skôr tak pre lampových fanúšikov. Nehrá to aj tak nič moc.
Použiteľný zosík bez nejakých high-end nárokov sa dá kúpiť za 100-200€.


Ano, mame 2ks po mensom repase, nemam skusenosti, pocul som ze lampove maju lepsi zvuk a pod, ale nemam to zial ako posudit.. k tomu este nejaky receiver a pod, no nic to to budem riesit az ked budu repr :geek:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 10:32 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak elektronky nemají špatný zvuk, ale od zesíku pro kapely nemůžeš čekat:

a) nějaké kdovíjaké odstupy rušivých napětí (brum, šum)

b) vybavení vstupy jako gramofon apod. - spíše tam najdeš více vstupů pro mikrofony, kytary
atd., někdy i s možností jejich směšování - to doma nepotřebuješ

c) bývají zbytečně velké - v případě Music 130 určitě.

Já myslím, že jak správně píšeš, pořiď si nejdřív ty reprobedny. A pak se můžeme společně podívat na eBay (Aukro raději ne), kde jsou často zajímavé zesíky a poradíme Ti, co pořídit a jak to v případě potřeby zrepasovat (což můžeme i udělat - raději asi někdo z nás, než nějaký Tvůj "pán"). A budeš spokojen.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 10:51 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Akusta:
Dakujem za vysvetlenie a za ochotu. Verim ze nakoniec budem spokojny ;) . S Unicornom sme dohodnuti ze mi posle nieco co ma na predaj, pisal som ze mam rozpocet 700€ , ale ked tak nad tym rozmyslam tak dam do toho este nieco navyse, predsa je to investicia aj do buducna..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 12:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Music 130 rozhodně udělá radost někomu kdo hraje na kytaru nebo na baskytaru. I kdyby se z něj vzal jen konec bez té mizerné vstupní části, na HiFi se moc nehodí prostě proto, že se repráky připojují přes výstupní transformátor. To při použití většiny klasicky konstruovaných Hi-Fi beden dělá větší či menší neplechu, zatímco u hudebního nástroje přijde různé přibarvení zvuku naopak vhod. Kvalitní tranzistorák s dostatečným výkonem poslouží na domácí Hi-Fi mnohem lépe.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 12:11 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Ransom: Ano vdaka, ja som len skusal ci nahodou sa z toho neda nieco urobit, ale tak ako pises pojdem po tych tranzistorovych.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 12:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak pro mě a za mě, klidně si to zkus. Za to nic nedáš. Jenom si budeš muset udělat nějakou rozdělenou kabeláž do vstupů a nebudeš mít možnost regulovat oba kanály v souběhu. A pokud pak budeš mít příležitost porovnat to s nějakým lepším strojem, poznáš rozdíl hned.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 24 srp 2016 19:56 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
BTW: ked uz mam doma tie reproduktory a vravite ze tie stredy a vyskace su nepouzitelne co s tou jednou ARN 738? Da sa pouzit alo subwoofer? Zeby som si vyskusal nejaky mensi projekt sam.

Ospravedlňujem sa že to sem dávam druhýkrát, ale asi to nebolo vidieť a zaujímalo by ma čo s tým. Vďaka


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group