Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 14:27 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Citace:
Vezmi si to od TheLastUnicorn ! Nikdo lepší tu není. :D A ten prostor popiš líp. Jak je místnost vybavena, kolik různých tlumicích prvků, jako čalouněný nábytek, koberce, závěsy na stěnách apod. Kde budou umístěny repro atd atd.


Fuha, no budem robit v byte trosku zmeny, ale v podstate tam bude gaucovka, tv nabytok nic velke, parkety/plavajuca podlaha bez koberca, repraky zrejme postavim na kratsiu stranu izby ku stene oproti oknam.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 14:35 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No to vypadá ne na poslechovku, ale na místnost na testování ozvěny ... asi to namaluj. Namaluj a dej sem obrázek ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 14:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Že tu nikto lepší odo mňa nie je by som ani zďaleka netvrdil, pretože sem chodí napr. aj Kocour, Godz, MaBat a občas aj ďalší...takže si nemyslím, že by to tvrdenie bolo práve na mieste. Zrovna Godz alebo MaBat sú neporovnateľne skúsenejší...
Patliceq: Môžem zaslať nejaké foto, prípadne graf z merania a predstavu o cene. Sú to stĺpy čelného rozmeru 240x1000.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 15:07 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TheLastUnicorn píše:
Že tu nikto lepší odo mňa nie je by som ani zďaleka netvrdil, pretože sem chodí napr. aj Kocour, Godz, MaBat a občas aj ďalší...takže si nemyslím, že by to tvrdenie bolo práve na mieste..

No dobře, samozřejmě jsem se nechtěl těch ostatních dotknout .. a Tvoje skromnost je další plus :D
Nicméně za poslední (dost dlouhé) období tu máš asi nejvíc výborných a poměrně i rychlých realizačních výstupů. Které jsou i reprodukovatelné ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 15:45 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Takz izba nakoniec s troku viac nabytkom ale aj tak nic moc


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 15:47 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
TheLastUnicorn píše:
Že tu nikto lepší odo mňa nie je by som ani zďaleka netvrdil, pretože sem chodí napr. aj Kocour, Godz, MaBat a občas aj ďalší...takže si nemyslím, že by to tvrdenie bolo práve na mieste. Zrovna Godz alebo MaBat sú neporovnateľne skúsenejší...
Patliceq: Môžem zaslať nejaké foto, prípadne graf z merania a predstavu o cene. Sú to stĺpy čelného rozmeru 240x1000.


Ak je taka moznost tak by som sa nato rad pozrel moj e-mail: gorpat23@gmail.com, popr. spravu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 15:49 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Akusta píše:
TheLastUnicorn píše:
Že tu nikto lepší odo mňa nie je by som ani zďaleka netvrdil, pretože sem chodí napr. aj Kocour, Godz, MaBat a občas aj ďalší...takže si nemyslím, že by to tvrdenie bolo práve na mieste..

No dobře, samozřejmě jsem se nechtěl těch ostatních dotknout .. a Tvoje skromnost je další plus :D
Nicméně za poslední (dost dlouhé) období tu máš asi nejvíc výborných a poměrně i rychlých realizačních výstupů. Které jsou i reprodukovatelné ...


Dobre recenzie na nezaplatenie :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 15:51 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jak jsou široká ta zádveří ? Sice je to v rohu, což není nic moc, ale přece jen ta šířka báze by byla větší. Jinak samozřejmě proti sedačce vedle TV stěny, ne ? Jak bys (odkud) poslouchal, kdyby repra byla na té kratší stěně proti oknu ? Vedle té TV je na obou stranách kolik místa ke dveřím ?

BTW: ty dveře jsou tam úplně nešťastně ... Jo a to, že repra na stejné straně jako TV, je logické. V budoucnu budeš chtít třeba koukat na video a zvuk mít z repro a tudíž musí jít ze směru od TV ...
A stěny tlumit. Něco zatlumí sedačka a záclony, ale při odrazivé plovoučce či parketách to chce, aby protější stěna byla pohltivá. Závěsy a tak. Jinak to bude jako ve skalách ...

Jo a (i když je to Tvoje věc) plovoučka je strašná módní píčovina. Zejména, pokud pod ní není udělaná dobrá izolace. To pak je ten pod Tebou chudák. Cokoliv Ti upadne na zem, jemu upadne hlava ... Tohle mám nad hlavou ... vím, o čem mluvím :-(

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Naposledy upravil Akusta dne 23 srp 2016 16:10, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 16:10 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Akusta píše:
Jak jsou široká ta zádveří ? Sice je to v rohu, což není nic moc, ale přece jen ta šířka báze by byla větší. Jinak samozřejmě proti sedačce vedle TV stěny, ne ? Jak bys (odkud) poslouchal, kdyby repra byla na té kratší stěně proti oknu ? Vedle té TV je na obou stranách kolik místa ke dveřím ?

BTW: ty dveře jsou tam úplně nešťastně ... Jo a to, že repra na stejné straně jako TV, je logické. V budoucnu budeš chtít třeba koukat na video a zvuk mít z repro a tudíž musí jít ze směru od TV ...
A stěny tlumit. Něco zatlumí sedačka a záclony, ale při odrazivé plovoučce či parketách to chce, aby protější stěna byla pohltivá. Závěsy a tak. Jinak to bude jako ve skalách ...


Ano repro uz dam potom automaticky ku TV, miesta tam bude akurat.. Nechapem tym zadverim co mam zmerat?

BTW: Tie dvere mas pravdu, hruza..


Naposledy upravil Patliceq dne 23 srp 2016 16:13, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 16:12 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zádveří je prostor mezi dveřmi a sousední kolmou stěnou (tedy místo ZA dveřmi). Ale protože mít bedny v rohu není moc dobré, spíš změř, kolik je mezi dveřmi a tou TV stěnou ...

Já to mám přibližně takto:

Příloha:
Akustovo.jpg


Příloha:
Akustovo2.jpg


A ta hnědá skříň v projektu vlevo od sedačky je moje na míru udělané audiocentrum:

Příloha:
centrum.jpg


Už jsou tam některé věci jinak, ale v principu to tak je. Akorát ve stěně je výrazně větší TV Panasonic.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 16:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta píše:
A ta hnědá skříň v projektu vlevo od sedačky je moje na míru udělané audiocentrum


Neboli MAMUT.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 16:30 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jj Mamut. Ale praktickej ... nikde nečumí a nevadí spousty kabelů. Dřív to bylo postrkané po pokoji - děs.

Nicméně mu to sem dávám, aby si hlavně udělal představu, jak umístit repro vůči topologie bytu.
Že repro proti sedačce atd. Stejně si to musí udělat podle svých možností.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 16:44 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Hej pekne, urcite to poriesim vedla TV miesto tam nato bude, pridem domov a pomeram to..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 16:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta píše:
plovoučka je strašná módní píčovina. Zejména, pokud pod ní není udělaná dobrá izolace. To pak je ten pod Tebou chudák. Cokoliv Ti upadne na zem, jemu upadne hlava ... Tohle mám nad hlavou ... vím, o čem mluvím :-(


To vlastně znamená - že jsi chudák. Ale hele, mohlo to být horší. My jsme žili kolik roků na Letné a sousedi nad námi jednou týdně pozvali kamarády s cimbálem a kontrabasem a juchali a dováděli až do bílého rána.

Patliceq: Zažil jsem lidi, kteří kvůli akustice pobili stěny a stropy pytlovinou a starými matracemi. Takový extrém není samozřejmě nutný, ale čím víc jsou stěny místnosti čímkoli pokryté, tím lépe. Klidně to mohou být police s knihami, květiny v květináčích, plastiky, klec s kanárem nebo dvoumetrový krucifix. Podstatné je, že to není jen rovná hladká plocha. Podle mojí osobní zkušenosti je akusticky přínosná i manželka, která sbírá plyšáky. A já mám doma dobrou výmluvu na poházené svršky (miláčku, to přeci není bordel ale tlumení prostoru).
Plovoucí podlaha je pro zvuk jako zrcadlo pro světlo, ale nábytek to snad aspoň trochu roztluče. Úplně ideální na podlahu by bylo 30 - 50 cm slámy nebo sena. Jinak je samozřejmě vhodný co nejsilnější koberec. To se ale nelíbí každému.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 17:03 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
To vlastně znamená - že jsi chudák.

Ale už to jde, Tome ... Já už je trochu "srovnal". Když mi to dunělo nad hlavou až moc, tak jsem dal něco vhodného na gramo (Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath či Judas Priest) a Luxman s TM380 už sjednali nápravu ... už mají na plovoučce koberec :lol:

BTW: přemýšlel jsem o tom sjednali/sjednaly ... protože třeba Judas Priest není nic měkkého, ale zase je to úžasně životné, hlavně nahlas ... tak jsem nechal "i" :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 18:46 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Citace:
Patliceq: Zažil jsem lidi, kteří kvůli akustice pobili stěny a stropy pytlovinou a starými matracemi. Takový extrém není samozřejmě nutný, ale čím víc jsou stěny místnosti čímkoli pokryté, tím lépe. Klidně to mohou být police s knihami, květiny v květináčích, plastiky, klec s kanárem nebo dvoumetrový krucifix. Podstatné je, že to není jen rovná hladká plocha. Podle mojí osobní zkušenosti je akusticky přínosná i manželka, která sbírá plyšáky. A já mám doma dobrou výmluvu na poházené svršky (miláčku, to přeci není bordel ale tlumení prostoru).
Plovoucí podlaha je pro zvuk jako zrcadlo pro světlo, ale nábytek to snad aspoň trochu roztluče. Úplně ideální na podlahu by bylo 30 - 50 cm slámy nebo sena. Jinak je samozřejmě vhodný co nejsilnější koberec. To se ale nelíbí každému.


No taky fanatik zase niesom, ale zavesy popripade obrazy a take kravinky s tym problem nebude. Ano priatelku mam taktiez + 2 ovciakov a 2 macky, ale repro sa im asi pacit nebudu :) .
No plavajucu podlahu este nemam, ale uvazoval som nad tym, momentalne tam mam stare poctive parkety, koberec velmi nepripada do uvahy kvoli psom, skor linoleum ale to je asi nastejno s plavajucou ci?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 18:55 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Akusta píše:
Zádveří je prostor mezi dveřmi a sousední kolmou stěnou (tedy místo ZA dveřmi). Ale protože mít bedny v rohu není moc dobré, spíš změř, kolik je mezi dveřmi a tou TV stěnou ...


Tak pomeral som to za dverami je 290mm, take dost natesno a tie dvere tomu budu zavadzat, medzi dverami je 220cm takze repro a TV stolik tam vojde tak akurat. Mam velmi nestastne rieseny byt vid foto, rozmyslal som ze zamurujem dvere do kuchyne a mam dalsi priestor a tv +bedne mozu byt na druhej strane


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 19:34 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Patliceq píše:
Tak pomeral som to za dverami je 290mm, take dost natesno a tie dvere tomu budu zavadzat, medzi dverami je 220cm takze repro a TV stolik tam vojde tak akurat. Mam velmi nestastne rieseny byt vid foto, rozmyslal som ze zamurujem dvere do kuchyne a mam dalsi priestor a tv +bedne mozu byt na druhej strane


Já bych přehodil ty dva pokoje a je po problémech ... aspoň až půjdeš v noci šmejdit do ledničky a nikdo Tě vychytí, můžeš zdrhnout druhými dveřmi ... :lol:

Ale máš pravdu, že ty (na obrázku nahoře) dveře do kuchyně jsou na nic. Když je zazdíš, můžeš kuchyň udělat do L a žena bude skákat radostí ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 19:41 

Registrován: 17 črc 2016 18:15
Příspěvky: 61
Kraj: SR - Košický
Akusta píše:

Já bych přehodil ty dva pokoje a je po problémech ... aspoň až půjdeš v noci šmejdit do ledničky a nikdo Tě vychytí, můžeš zdrhnout druhými dveřmi ... :lol:


Tak zase take veci ma netrapia :D mam 21, este nechodim vyzierat chladnicku po nociach :D a do buducna aj tak planujem dom, ale to je buducnost..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla repro ma to zmysel?
PříspěvekNapsal: 23 srp 2016 19:42 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Já žertoval ... :lol:

Ale když na to koukám, proč nedáš sedačku mezi dveře a TV a bedny na protější dlouhou stěnu ?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group